لیست الگوریتم های گوگل

الگوریتم گوگل چیست؟

الگوریتم‌ های گوگل، ماموران شبانه روزی گوگل هستند که از قواعد و راهبردهای مختلفی، تشکیل شده‌اند، هر سایتی برای رسیدن به بهترین نتایج در موتور های جست‌وجو باید از دستورات و قوانین الگوریتم‌ های گوگل، پیروی کند، دور زدن یا عدم توجه به راهبردهای این الگوریتم‌ها، می‌تواند نتایج بسیار مخربی برای سئو و وضعیت فعالیت سایت، در آینده داشته باشد.

گوگل، هر ساله در حال آپدیت است و اصلا تعجبی ندارد که الگوریتم‌ های آن نیز به روز رسانی شوند و قواعد جدیدی را جهت بهبود وضعیت فعالیت وب سایت‌ های اینترنتی، ارائه کنند.

این الگوریتم‌ها همچون تکه‌های یک پازل عمل می‌کنند که از نقطه صفر شروع فعالیت یک وب سایت تا پایان، آن را به صورت دقیق، آنالیز می‌کنند؛ از تولید محتوا تا لینک سازی داخلی و خارجی، رفتار کاربران و هزاران عنصر حیاتی تاثیر گذار در دنیای سئو، از نگاه تیزبینانه الگوریتم‌های گوگل، پنهان نمی‌ماند.

لیست الگوریتم های گوگل

الگوریتم سئو چیست؟

در فضای وب، چیزی به اسم الگوریتم سئو وجود ندارد ! و مفهوم واقعی عبارت الگوریتم‌ های سئو، همان استفاده مفیدی است که می‌ توان از الگوریتم‌های گوگل، جهت سئو و بهینه سازی سایت انجام داد.

با پیشرفته‌تر شدن هوش مصنوعی گوگل، سئو سایت‌های مختلف، جهت رسیدن به بهترین نتایج جست‌وجو و داشتن ترافیک ارگانیک مفید، روز به روز سخت‌ تر شده است؛ وبمستران هوشمند با آنالیز دقیق الگوریتم‌ های گوگل، می‌توانند مسیر‌ های میانبر مطمئن را جهت رسیدن به بهترین کیفیت سئو سایت و دستیابی به نتایج بهتر موتور‌ های جست‌ و جو کشف کنند.

هر یک از الگوریتم‌های گوگل، تشکیل شده از یکسری باید و نباید هایی است که برای سئو سایت، بهتر است به این دستورات توجه کرد و می‌توان با تطابق فعالیت وب سایت از روز اول تاسیس به این الگوریتم‌ها، در مدت زمان کوتاه، به بهترین نتایج سئو دست پیدا کرد.

هر الگوریتم گوگل، یک چراغ راهنما برای فعالیت درست در مسیر سئو و بهینه سازی سایت است و البته فراموش نکنید همان قدر که پیروی از راهبردهای این الگوریتم‌ ها می‌ تواند برای سئو خوب و موثر باشد، دور زدن آن‌ ها نیز به همان اندازه، ممکن است نتایج چند ماه زحمت برای سئو سایت را نابود کند.

الگوریتم کبوتر

الگوریتم کبوتر، عصای دست و کسب و کارهای محلی است که نیاز به معرفی شدن به مشتریان نزدیک به موقعیت مکانی خود را دارند؛ این الگوریتم پیشرفته هوشمند، به خوبی آدرس و موقعیت مکانی کسب و کارهای مختلف را تشخیص می‌دهد و تلاش می‌کند نزدیک‌ترین نتایج جست‌وجو به موقعیت مکانی کاربر را در صفحه serp به نمایش درآورد.

احتمالا عبارت سئو لوکال یا همان سئو محلی به گوشتان خورده است، این روش سئو به نمایش نزدیک‌ ترین نتایج جست‌ و جو از نظر مکانی به محل حضور کاربر، منجر می‌شود؛ بدون وجود الگوریتم کبوتر جهت شناسایی آدرس کسب و کار صاحب سایت و کاربر اینترنت، تقریبا سئو لوکال، بی معنی‌بود اما حالا به لطف وجود الگوریتم کبوتر، دقت گوگل، در نمایش آدرس‌ های نزدیک به موقعیت مکانی کاربر و اجرای درست سئو محلی، به طرز شگفت انگیزی افزایش پیدا کرده است.

الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندای گوگل، مثل یک کارشناس بررسی محتوای سخت‌گیر و حرفه‌ای عمل می‌کند و خط به خط تمامی محتواهای موجود در وب سایت شما را آنالیز می‌ کند و در صورت دریافت سینگال منفی از سمت کاربران گوگل، مبنی بر عدم وجود محتوای ارزشمند و کاربردی در سایت‌ تان ممکن است جریمه بدی را برای شما، تصویب کند.
برای در امان بودن از خشم الگوریتم پاندا باید بر تولید محتوای با کیفیت و ارزشمند، تمرکز کنید و بیش از شروع خلق محتوا، از خودتان بپرسید که آیا این متن، تصویر و یا حتی پادکست، نیاز کاربر را رفع می‌کند و برای آن محبوب است یا خیر؟
در صورت نداشتن تمرکز بر تولید محتوای خوب و درجه یک، ممکن است سایت‌، در عرض چند ماه، با افت ناگهانی ترافیک از طریق گوگل، مواجه شود که البته جبران آن، زمانی بیش‌ از این می‌طلبد، پس بهتر است پیش از درگیر شدن با پاندای بد اخلاق و سخت‌ گیر گوگل، محتوای جذاب و با کیفیت تولید کنید و با الگوریتم پاندا دست دوستی بدهید.

الگوریتم پاندا

الگوریتم پنگوئن

پنگوئن گوگل، دشمن سرسخت سایت‌هایی است که از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه برای به دست آوردن رتبه‌های برتر در نتایج موتورهای جست‌وجو استفاده می‌کنند، با وجود این الگوریتم، امروزه سایت‌هایی که از روش‌های کلاه سیاه استفاده می‌کنند در مدت زمان کوتاه توسط گوگل، شناسایی و جریمه می‌شوند، این الگوریتم، شانس دیده‌ شدن وب سایت‌هایی که فعالیت کاربر محور با کیفیت را دارند، افزایش داده است.
پیش از تولد الگوریتم پنگوئن گوگل، روش‌هایی مثل خرید بک لینک با تعداد بالا و استفاده از کیورد استافینگ، روش‌ هوشمندانه‌ای جهت کسب رتبه دلخواه در موتورهای جست‌وجو بود،

اما حالا با آپدیت‌ های الگوریتم پنگوئن، هر سایتی که رفتار مشکوکی از جمله پیاده سازی تکنیک‌های سئو کلاه سیاه را داشته باشد، مورد جریمه پنگوئن نامهربان گوگل خواهد بود.
بهترین راه برای در امان بودن از دست الگوریتم پنگوئن گوگل، پیاده سازی روش‌ های درست سئو کلاه سفید و عدم انجام اقدامات سئو کلاه سیاه، همچون لینک سازی غیر طبیعی، ایجاد کیورد استافینگ در محتوای سایت و …. است.

الگوریتم پنگوئن

الگوریتم سند باکس

الگوریتم سند باکس گوگل، یک فرصت فعالیت برای سایت‌های تازه تاسیسی است که هنوز حسن نیت خودشان را به گوگل، اثبات نکرده‌اند و به تازگی‌ وارد میدان رقابت با دیگر سایت‌های فعال با سابقه شده‌اند.
اصولا هر سایت تازه کاری، شانس حضور در صفحه serp با کلمات کلیدی هدف خود را ندارد و مدت زمانی طول می‌کشد تا گوگل، یک سایت کم سن و سال‌تر نسبت به رقبایش را به کاربران خود در صفحه serp، نمایش دهد، علت این اتفاق، وجود الگوریتم سند باکس گوگل است.
به زبان ساده این الگوریتم، سایت‌های نوپا را در یک باکس جدا، تا مدت مشخص کوتاهی نگهداری می‌کند و همچون یک سلول انفرادی، محتوای آن را از دیگر سایت‌ها جدا نگاه می‌دارد، این الگوریتم از دیده شدن سایت‌های تازه تاسیس که تنها قصد انتشار محتوای اسپم را دارند، جلو گیری می‌کند.
الگوریتم سند باکس گوگل، یک تهدید نیست و اگر سایتی در زمان حضور در سند باکس گوگل، فعالیت مثبت و مفیدی داشته باشد می‌تواند توجه گوگل را به خود جلب کند و پس از آزادی از سند باکس، نتایج فوق العاده‌ای را به دست آورد.

الگوریتم سندباکس

الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار، وجود کلمات و عبارات هم معنا در محتوای سایت شما را آنالیز و بررسی می‌کند، این الگوریتم با کمک قابلیت سمنتیک سرچ گوگل (جست‌وجو معنایی) در تلاش است تا مفهوم کلمات به کار رفته و ارتباط معنایی آن‌ها را بررسی کند و مرتبط‌ترین نتایج را به کاربران گوگل نمایش دهد.

مرغ مگس خوار گوگل، با سرعت و دقت باور نکردنی، تمامی بخش‌های محتوایی که شما در سایت منتشر کرده‌اید را آنالیز می‌کند و در صورت درک وجود داشتن عبارات و کلمات هم معنای کاربردی، شانس بهبود رتبه شما را در موتورهای جست‌وجو افزایش می‌دهد.

برای جلب رضایت الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل، تلاش کنید، از کلمات و عبارات هم معنا، کلمات lsi، عبارات لانگ تیل  و تصاویر و ویدئوهای مربوط به کلمه کلیدی اصلی محتوایتان استفاده کنید.

الگوریتم مرغ مگس خار

الگوریتم رنک برین

رنک برین، یکی از پیچیده‌ترین الگوریتم‌های گوگل است که توانست از لحظه تولد خود، انقلابی در کیفیت نتایج جست‌وجو صفحه serp، ایجاد کند، الگوریتم رنک برین تلاش می‌کند علاوه بر درک معنای دقیق‌تر عبارات جست‌وجو شده، بر اساس رفتار کاربران، بهترین نتایج را پس از سرچ، نمایش دهد.
این الگوریتم، با نگاهی دقیق و موشکافانه، رفتار کاربران را پس از جست‌وجوی هر عبارت کلیدی، بررسی می‌کند و بر اساس نوع واکنش‌آن‌ها به نتایج جست‌جو و وب سایت‌های موجود در صفحه سرپ، تلاش می‌کند، بهترین و مناسب‌ترین نتایج را برای کاربران بعدی به نمایش دربیاورد.
همچنین رنک برین، با داشتن سطح بالایی از هوش مصنوعی، در تلاش است تا معنای عبارات جست‌وجو شده را بهتر درک کند و زمان ارائه نمایش نتایج جست‌وجو، عناوین هم معنی با کلمه جست‌وجو شده توسط کاربر را نمایش دهد.

الگوریتم رنک برین

الگوریتم گورخر

گورخر، یکی دیگر از جذاب‌ ترین الگوریتم‌های کارآمد باغ وحش گوگل است که وظیفه سر کشیدن به سایت‌ های فروشگاهی و بررسی کیفیت ارائه خدمات آن‌ها به کاربرانشان را دارد، این الگوریتم، فروشگاه‌های اینترنتی را بررسی می‌کند و ارائه بهترین خدمات به مشتریان سایت‌های فروشگاهی را هدف اصلی خود، قرار داده است.
برای جلب رضایت گورخر گوگل به سایت فروشگاهی‌ تان تنها کافی است به نیازهای کاربرانتان از ورود به یک سایت فروشگاهی درجه یک، توجه کنید و آن‌ ها را در اولویت قرار دهید؛ فراموش نکنید در صورت بی‌ توجهی به دستورات الگوریتم گورخر، فروشگاه اینترنتی شما، شانس کمتری برای ورود به صفحه serp و معرفی شدن به مشتریان هدفتان را دارد.
ارائه محصولات با کیفیت، داشتن درگاه پرداخت امن، ارائه تجربه کاربری مناسب از یافتن محصول مورد نیاز، داشتن سرعت خوب برای عدم تلف کردن وقت کاربران و .. از جمله کارهایی است که می‌تواند منجر به دوستی الگوریتم گورخر گوگل با فروشگاهی اینترنتی شما شود.

الگوریتم گورخر​

الگوریتم برت

این الگوریتم بر درک دقیق‌تر معنای کلماتی که توسط کاربران سرچ می‌شوند، تمرکز دارد، الگوریتم برت با رنک برین متفاوت است و همچون مکملی برای آن، محسوب می‌شود.

پیش از معرفی الگوریتم برت، گوگل توانایی درک کلمات اضافه یا عبارات عامیانه‌ای که توسط کاربران سرچ می‌شد را نداشت اما حالا به لطف وجود برت، گوگل به صورت دقیق می‌تواند مفاهیم و ارتباطات معنایی نوشته شده در باکس جست‌وجو توسط کاربران را به خوبی درک و تحلیل کند و نزدیک‌ترین نتایج را ک رفع کننده نیاز کاربر از سرچ کردن است را نمایش دهد.

برت، همچون سایر الگوریتم‌های گوگل، ارائه مرتبط‌ترین نتایج پس از جست‌وجو به کاربران را هدف خود قرار داده است، با الگوریتم برت، امروزه درک گوگل نسبت به معنای عبارات جست‌وجو شده توسط کاربران، افزایش پیدا کرده است و تجربه بهتر و دلچسب‌تری به کاربران گوگل، زمان وب گردی، هدیه داده است.

 
الگوریتم برت
دکمه بازگشت به بالا