رپورتاژ آگهی

مزایای رپورتاژ آگهی نسبت به سایر روش های تبلیغ

شما بهتر از ما می دانید که با ظهور اینترنت و بازاریابی الکترونیکی همه ی فعالان این عرصه به دنبال موثرترین روش های افزایش فروش در اینترنت هستند. بنابراین بدون وقفه می رویم سر اصل مطلب! در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم که چرا باید رپورتاژ آگهی را انتخاب کنید؟

تبلیغات چیست؟

به طور خلاصه می توانیم بگوییم: تبلیغات فرایندی است که با روش های مختلف، کالا ها و خدمات را به مشتریان معرفی می کند تا آن ها را به خرید ترغیب نماید. این روش ها می تواند نصب بیلبورد ها، آگهی های رادیویی و تلویزیونی، پخش تراکت، ارسال ایمیل، نصب بنر در سایت های اینترنتی و…باشد. نکته حائز اهمیت این است که در تبلیغات باید آسمان و ریسمان را به هم ببافید تا محصولتان را برای مخاطب ثابت کنید!

رپورتاژ آگهی چیست؟

همان طور که در مقالات قبلی بیان شد، رپورتاژ آگهی ( یا ریپورتاژ آگهی) یک نوع آگهی تبلیغی است که به صورت یک مقاله ی خبری نوشته می شود. عبارت رپورتاژ آگهی از دو واژه  advertisement  و editorial به معنای «سرمقاله‌ی تبلیغی» گرفته شده است. به بیان ساده رپورتاژ آگهی یک خبر تبلیغی است که شامل تیتر ، چند پاراگراف متن ، عکس و لینک و نشانی محصول مورد تبلیغ می باشد. شما این خبر تبلیغی را در صفحه اول خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری پربازدید منتشر خواهید کرد.

یک رپورتاژ آگهی بیشتر جنبه ی علمی دارد و ابتدا بدون این که نامی از برند خاصی برده شود، به ارائه اطلاعات مفید در مورد محصول (اعم از کالا و خدمات) می پردازد و سعی دارد با پاسخ به سوالات و نیاز های مخاطب او را همراه مقاله کند. سپس در زمانی که ذهن مخاطب اقناع و آماده ی خرید شد یا بهتر است بگوییم زمانی که مشتری تشنه و مشتاق شد، محصول مورد نظر یا لینک فروشگاه مورد نظرش را به مخاطب معرفی می کند.

تفاوت رپورتاژ آگهی

تفاوت رپورتاژ آگهی و سایر روش های تبلیغ

می توان گفت رپورتاژ آگهی ارتباط تنگاتنگی با تبلیغات داشته و به نوعی یک روش نوآورانه در تبلیغات است. رپورتاژ آگهی و سایر روش های تبلیغ یک هدف مشترک دارند. با این تفاوت که رپورتاژ در قالب اطلاع رسانی نگارش می شود و کار تقویت برند را به طور نامحسوس انجام می دهد.

بنابراین مهم ترین تمایز رپورتاژ آگهی با یک آگهی تبلیغی در این است که مخاطب در تمام طول مدت مطالعه، احساس می کند برای یک مطلب عادی در جهت رفع نیاز و یا پاسخگویی به سولات خودش روبه رو بوده است! و فقط شما هستید که می دانید این یک تبلیغ زیرکانه بود! همین کارکرد نامحسوس و غیرمستقیم است که تاثیرگذاری رپورتاژ را بالا می برد.

حتما بخوانید :  ریپورتاژ آگهی چیست ؟ آموزش جامع ریپورتاژ آگهی 2020

البته امیدوارم یک نگرش منفی برای شما ایجاد نشده باشد! شما نه کلاهی از سر کسی برداشته اید و نه کلاهی بر سر کسی گذاشته اید! شما تنها با هنرنمایی خلاقانه تان هم به سوالات و نیاز های مخاطب پاسخ داده وهم به کسب و کار حلالتان  رونق بخشیده اید!

رپورتاژ آگهی بهتر است یا تبلیغات؟!

بیایید با یک مثال ساده اوضاع را بررسی کنیم: فرض کنید شما یک جعبه ی چوبی پر از دمنوش های بسته بندی شده دارید که هر کدام خواص درمانی ویژه ای دارند. هدف شما به فروش رساندن دمنوش ها و کسب سود است.

در روش اول شما جعبه را در دستتان گرفته و به کوچه و خیابان می روید. به هر کسی که از کنارتان رد می شود می گویید: دمنوش بخرید! دمنوش درمانی عالی دارم! لطفا بخرید! ( خوب خودتان را تصور کردید؟ L حالا بدون اینکه به قیافه تان در آن اوضاع بخندید بگویید ببینم چیزی هم فروختید یا نه؟!)

اما در روش دوم شما به یک خیابان پر از ساختمان پزشکان می روید، جعبه ی چوبی تان را برزمین می گذارید و روی آن می نشینید! آن وقت یک تابلو جلویتان می گذارید که روی آن نوشته شده مشاوره ی رایگانِ گیاه درمانی! خواهید دید افراد زیادی به سراغتان می آیند و پس از اینکه راه درمانشان را در دمنوش ها یافتند مشتاق خرید می شوند! آن گاه جعبه تان را رو کنید و ببینید که مشتری ها چگونه با لذت و قدردانی از شما خرید می کنند! این روش همان انتشار رپورتاژ آگهی در سایت های معتبر است! حالا شما بگویید رپورتاژ آگهی بهتر است یا تبلیغات؟!

اگر هنوز هم شک دارید در ادامه با ما همراه باشید، تا بگوییم چرا رپورتاژ آگهی سرآمد روش های تبلیغ سنتی است؟

 

رپورتاژ آگهی، پز عالی برای جیب خالی است!

شاید به نظرتان بی ربط ترین ضرب المثل ممکن باشد! اما با انتشار رپورتاژ شما می توانید با هزینه ی کمتری تبلیغ کنید. مقایسه ی رپورتاژ آگهی با سایر روش های تبلیغ، مصداق مناسبی است که می تواند برتری علم بر ثروت را هم نشان دهد. چرا که شما در نگارش یک رپورتاژ آگهی با استفاده از توانایی های علمی و هنری خودتان یا نویسنده ای که از او کمک می گیرید، و با خرج بسیار کمتر می توانید به اهدافتان دست پیدا کنید. بدون این که متحمل هزینه های گزاف تبلیغات شوید.

حتما بخوانید :  15+1 فرمول جادویی برای تولید یک رپورتاژ آگهی موفق

رپورتاژ آگهی،بر جامعه ی هدف مشخص تمرکز دارد!

یکی از مواردی که می توان به عنوان وجه تمایز رپورتاژ آگهی  در نظر گرفت این است که درصد بالایی از کسانی که تبلیغ شما را می بینند مستعد تبدیل شدن به مشتری نهایی شما هستند. چرا که مخاطب به انتخاب خود و به تناسب تمایل و نیازی که احتمالا داشته است، آگهی شما را باز می کند. در حالی که در روش های سنتی تبلیغات بسیاری از مخاطبان آگهی هیچ ارتباطی به محصول شما ندارند. بنابراین در رپورتاژ آگهی نسبت به سایر روش های تبلیغ، آمار مخاطبی که آگهی را می بیند و مخاطبی که مشتری خواهد شد نزدیک خواهد بود!

تبلیغات

در رپورتاژ آگهی فروشنده در اختیار مخاطب است!

معمولا همه ی مخاطبان پس از این که یک محتوای تبلیغی تاثیرگذار را مشاهده می کنند، تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در باره محصول دارند. رپورتاژ آگهی با ارائه ی بک لینک ها ، دسترسی مخاطب به اطلاعات بیشتر را در همان لحظه فراهم می کند. مخاطب می تواند بلافاصله با شما ارتباط داشته باشد، اطلاعات تکمیلی را دریافت و حتی خرید کند. این حضور ۲۴ ساعته و دسترسی لحظه ای امتیاز جذابی است که بسیاری از تبلیغ های سنتی فاقد آن هستند!

رپورتاژ آگهی مورد اعتماد مخاطبان است!

رپورتاژ آگهی با تشریح علمی و صادقانه ی محصول، اعتماد مشتری را جلب می کند. حقیقت این است که امروز با وجود مخاطبان آگاه و مطلع، بیان زنجیره ای نقاط مثبت و مخفی کردن کم و کاستی ها در تبلیغ، خودش یک نوع ضد تبلیغ است! رپورتاژ آگهی با تشریح همه ی جوانب محصول و آزاد گذاشتن مخاطب برای تصمیم گیری، از اعتبار ویژه ای نزد مخاطبان برخوردار است. از طرفی قرارگیری رپورتاژ در صفحه اول خبرگزاری ها و سایت های خبری معتبر، باعث می شود که در نگاه مخاطبان یکی از اخبار و مقالات آن سایت خبری جلوه کند.

در نتیجه جنبه ی علمی، انتشار در سایت های خبری معتبر و بیان صادقانه ی رپورتاژ آگهی سبب شده است مخاطب بر خلاف بسیاری از تبلیغات دیگر، به رپورتاژ آگهی اعتماد بیشتری داشته باشد.

حتما بخوانید :  تبلیغات انتخاباتی با رپورتاژ آگهی - شیوه جدید تبلیغات انتخاباتی

رپورتاژ آگهی، سوگلی تبلیغات است!

همان طور که می دانید بسیاری از روش های سنتیِ تبلیغات خسته کننده شده اند و مردم از تبلیغات دوری می کنند! بنر های تبلیغی را بدون مطالعه می بندند! سامانه های تبلیغاتی را مسدود می کنند! در زمان پخش پیام های بازرگانی شبکه تلوزیون را عوض کرده یا به مطالعه می پردازند! اما رپورتاژ آگهی برخلاف این روش ها از محبوبیت خاصی برخوردار است. شما در یک رپورتاژ آگهی تعریف و تمجید حوصله سر بر و تبلیغ مستقیم ندارید، بنابراین شما به سمت مخاطب نمی روید، بلکه این مخاطب است که به دنبالتان می آید! و چه چیزی بهتر از این؟!

رپورتاژآگهی تبلیغی است برای تمام فصول!

تبلیغات شما در هر بستری که منتشر شود، چه سایت ها ، چه شبکه های اجتماعی، چه خیابان و چه رادیو و تلوزیون، دوره ی زمانی محدودی خواهد داشت. در واقع شما مجبورید برای انتشار و تمدید هر نوع تبلیغی به طور مستمر هزینه کنید. اما سایت ها رپورتاژ آگهی تان را پس از انتشار حذف نخواهند کرد. چون رپورتاژ بر خلاف تبلیغات دیگر، بر روی سئو و رتبه گوگلِ وبسایتِ تبلیغ دهنده تاثیر مثبت دارد. این یعنی سود دو طرفه! یا بهتر است بگوییم سه طرفه! برای شما، وبسایت انتشاردهنده و مشتری!

حالا شما بگویید رپورتاژ آگهی بهتر است یا تبلیغات؟!

ناگفته نماند…

بدیهی است که همیشه انتخاب بهترین گزینه بنا به هدف، زمان و مکان تفاوت دارد، بنابراین بررسی انطباق اهدافتان با روش های تبلیغی که انتخاب می کنید را فراموش نکنید.

ناگفته نماند در همه ی نکاتی که برشمردیم، مقصود ما از رپورتاژ آگهی یک رپورتاژ خوب در جای خوب است! نه هر نوشته ای با اسم رپورتاژ آگهی و در هر سایتی! نگارش یک رپورتاژ تاثیرگذار نیازمند دانش، هنر، تجربه و مهارت است.

همچنین منظور ما از سایت های خبری، وبسایت های معتبر با حیطه کاری مرتبط است که شناسایی آن نیازمند تجربه و تبحر و حضور قدرتمند و سابقه ی طولانی در رسانه ها و فضای مجازی است!

اگر احساس می کنید در این زمینه، هنوز به مهارت لازم دست پیدا نکرده اید، ریسک نکنید! گروه ما برای کمک به شما اینجاست! ما برای شما نشانه می گیریم، زیر پاهایتان را محکم می کنیم، دستانتان را می فشاریم، تا تیر را به هدف بزنید! درست وسط خال! همانجا که شایسته ی آن هستید! J

نمایش بیشتر

امیر حسین برمچ

تنها دو چیز میتونم راجب خودم بگم اینکه عاشق سئو هستم و دیجیتال مارکتینگ :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن