مقالات رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی چیست و نکات طلایی در آن که باید بدانید

خلاصه رپورتاژ آگهی چیست

یکی از واژه‌های پرکاربرد دنیای رنگارنگ دیجیتال مارکتینگ و سئو رپورتاژ آگهی است، رپورتاژ یک روش موثر برای بهتر دیده شدن کسب و کارها نزد مشتریان خود در گوگل است البته موضوع به همین سادگی‌ها نیست، انتشار رپورتاژ آگهی قائده و قانون‌های بسیاری دارد!

اگر شما به دنبال رسیدن به یک پاسخ جامع برای سوال رپورتاژ آگهی چیست، هستید تا پایان این مقاله با تسمینو همراه باشید. در این مطلب، تمامی نکات مرتبط با این موضوع و راز و رمزهای داشتن یک کمپین رپورتاژ آگهی موفق، آورده شده است.

رپورتاژ چیست؟ (دوست خوب کسب و کار آنلاین شما!)

بهتر است تعریف رپورتاژ آگهی در دنیای وب را با یک مثال ساده شروع کنیم!

فرض کنید شما صاحب یک سایت در حوزه آموزش سئو هستید و با پرداخت هزینه به یک سایت خبری، محتوای نوشته شده مرتبط با کسب و کارتان را همراه ۳ لینک خارجی به سایت خودتان در وب سایت خبری منتشر می‌کنید.

این کار، نمونه عملی انتشار یک رپورتاژ آگهی است که امروزه تمامی سایت‌ها در مسیر استراتژی سئو خارجی خود جهت رسیدن به بهترین رتبه‌های موتورهای جست‌وجو از آن استفاده می‌کنند.

یک رپورتاژ آگهی از چه بخش‌هایی تشکیل شده است؟

برای یادگیری بهتر مفهوم رپورتاژ بهتر است اجزای مختلف آن را بررسی کنیم، البته منظور ما در این تفکیک اجزا، رپورتاژ خبری در سایت‌های مختلف است.

سایت مهمان و میزبان، ۲ بازیگر اصلی دنیای رپورتاژ!

برای خلق مفهوم رپورتاژ آگهی در قدم اول نیاز به دو طرف این ماجرا یعنی سایتی که نیاز به انتشار محتوای رپورتاژ دارد و میزبانی جهت انتشار رپورتاژ است.

محتوا، نقش اصلی دنیای رپورتاژ

در بخش بعدی نیاز به یک محتوای اختصاصی تولید شده توسط سایت درخواست‌ کننده انتشار رپورتاژ آگهی است، محتوای رپورتاژ آگهی باید اختصاصی و جذاب بر اساس پرسونای مخاطبان سایت میزبان، نوشته شده باشد تا بتواند بهترین تاثیر را ایجاد کند.

داخل محتوای رپورتاژ آگهی، لینک‌های داخلی وجود دارند که پل ورود کاربران از سایت منتشرکننده رپورتاژ به وب سایت اصلی هستند.

یک تعریف بهتر از رپورتاژ آگهی لطفا!

در نگاهی دیگر می‌توان رپورتاژ آگهی را سبکی از تبلیغات همسان دانست که امروزه کسب و کارها در بستر فضای آنلاین، از آن استفاده می‌ کنند، از انواع محتوای ویدئویی، تصویری و صوتی می‌ توان با هدف انتشار رپورتاژ استفاده کرد.

متداول‌ ترین و موثرترین سبک محتوای رپورتاژ آگهی، محتوای متنی سئو شده همراه لینک سازی خارجی و استفاده از تصاویر با کیفیت مرتبط است.

مدل‌های مختلف رپورتاژ، از کوچه و بازار تا فضای آنلاین!

شاید برایتان جالب باشد که بدانید انتشار رپورتاژ آگهی به سال‌های قبل پیش از تولد اینترنت برمی‌گردد! در روش تبلیغات سنتی کسب و کارها از محتوای مفید چاپ شده همراه اشاره به محل کسب و کار خود جهت جذب مشتری استفاده می‌کردند.

اما حالا بیشتر نام رپورتاژ در کنار عباراتی همچون لینک سازی، سئو و تبلیغات آنلاین به چشم می‌خورد، امروزه در فضای دیجیتال مارکتینگ، انتشار رپورتاژ آگهی به یکی از مهم‌ترین بخش‌های استراتژی سئو خارجی وب سایت‌ها تبدیل شده است.

مزیت‌ های انتشار رپورتاژ آگهی از پشت شیشه‌ های دو عینک متفاوت!

مزایای رپورتاژ چیست
مزایای رپورتاژ چیست

احتمالا تا اینجای کار متوجه شدید که رپورتاژ آگهی چیست و چرا سایت‌ها اقدام به انتشار آن در فضای وب می‌کنند، اما پرسش اصلی این است که رپورتاژ آگهی در کدام یک از ابعاد فعالیت یک کسب و کار در فضای آنلاین، موثر است؟

مزایای رپورتاژ را می‌توان از نگاه سئو و جذب مشتری بررسی کرد، زمان آن رسیده است که این دو عینک را بر چشم بزنیم و با برخی از تاثیرات فوق العاده این سبک تبلیغات در دنیای وب، آشنا شویم.

 • تاثیرات رپورتاژ بر سئو سایت

به جرئت می‌توان گفت که اکثر سایت‌ها برای دیده شدن در موتو‌ر های جست‌ و جو نزد کاربران، به انتشار رپورتاژ آگهی در رسانه‌ های معتبر نیاز دارند، با مهم‌ ترین اثرات رپورتاژ بر سئو سایت آشنا شوید:

 1. بهبود رتبه در موتورهای جست‌وجو
 2. رتبه گیری آسان‌تر در کلمات کلیدی هدف
 3. اثرگذاری سریع برای ایجاد رتبه
 4. افزایش اعتبار سایت نزد گوگل
 5. ایجاد برندینگ برای سایت
 • مزایای رپورتاژ برای جذب مشتری

زمانی که شما محتوای وب سایت‌تان را در قالب رپورتاژ، در یک سایت خبری منتشر می‌کنید، چنانکه متن خوب و مفیدی نوشته باشید، احتمال تبدیل شدن کاربران سایت میزبان رپورتاژ آگهی به مشتریان دائمی کسب و کار شما به شدت بالا است، مهم‌ترین مزایای رپورتاژ برای جذب کاربر هدفمند پولساز به شرح زیر است:

 1. ایجاد حس اعتماد
 2. انتقال کاربران از سایت میزبان به سایت شما
 3. احتمالا بالای خرید کاربران
 4. آشنایی بیشتر کاربران با جزئیات خدمات و محصولات
 5. نرخ کلیک بالا بر عناوین رپورتاژ و …

رابطه گوگل با رپورتاژ آگهی چگونه است؟ دوست یا دشمن؟

گوگل، معتقد است که سایت‌ها برای دریافت لینک در فضای اینترنت نباید اقدام به پرداخت هزینه و خرید رپورتاژ آگهی کنند و بهتر است با داشتن روند تولید محتوای با ارزش، به صورت طبیعی از دیگر سایت‌ها لینک و نقل قول، دریافت کنند.

اگر کمی واقع بین باشیم و روند کار وب سایت‌های ایرانی را بررسی کنیم متوجه می‌شویم که چنین چیزی از واقعیت دنیای سئو و بهینه سازی سایت‌ها فرسنگ‌ها تفاوت دارد!

پس چاره کار چیست؟

مهم‌ترین قدم برای داشتن یک رپورتاژ آگهی خوب و تاثیر گذار، عدم مشکوک کردن گوگل به فرایند انتشار رپورتاژ است، یعنی گوگل نباید این موضوع را بفهمد که شما با پرداخت هزینه اقدام به خرید رپورتاژ کردید.

این کار اصلا سخت نیست، تنها کافی است با تکنیک‌های انتشار رپورتاژ به سبک متخصصین سئو حرفه‌ای جهت در امان بودن از خشم گوگل و خطراتی همچون پنالتی گوگل، آشنا باشید تا به راحتی یک رپورتاژ آگهی موثر فوق العاده را برای سایت‌تان ایجاد کنید.

عوامل موفقیت در رپورتاژ چیست
عوامل موفقیت در رپورتاژ چیست

راز و رمز های انتشار یک رپورتاژ حرفه‌ ای موفق

بسیاری از وبمستران بعد از انتشار رپورتاژ آگهی نتیجه دلخواه را به دست نمی‌آورند و تصور می‌کنند این بی‌نتیحه بودن به علت نداشتن قدرت کافی رپورتاژ است!

بی‌نتیجه بودن انتشار رپورتاژ آگهی به خاطر عدم تسلط بر نکات مرتبط با داشتن یک کمپین رپورتاژ موثر است، در ادامه ۳ تا از مهم‌ترین اصولی که می‌توانید با توجه به آن‌ها رپورتاژهای‌تان را به معدن طلا برای رشد سایت‌تان تبدیل کنید، معرفی می‌شود.

 • با نوشتن اصولی رپورتاژ آگهی، سوخت رپورتاژ تان را فول کنید

تولید محتوای درست و اصولی متن رپورتاژ، اولین قدم برای داشتن یک کمپین رپورتاژ حرفه‌ای موفق است، زمان نوشتن محتوای رپورتاژ آگهی‌تان، ۱۰ نکته زیر را فراموش نکنید.

 1. جنبه تبلیغاتی گرفتن محتوا ممنوع
 2. نوشتن مقدمه و جمع بندی جذاب
 3. استفاده از تیتربندی داخل رپورتاژ
 4. استفاده از کلمات lsi و مرتبط با کلمات کلیدی هدف
 5. عنوان کردن نقاط قوت محصولات یا خدمات
 6. عدم داشتن کیورد استافینگ در متن رپورتاژ
 7. توجه به پرسونای مخاطبان سایت میزبان زمان نوع نگارش
 8. استفاده از تصاویر باکیفیت و مرتبط با کسب‌وکار
 • تاریخچه انتشار رپورتاژ رقبایتان را زیرورو کنید!

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید برای داشتن یک رپورتاژ موفق انجام دهید آنالیز دقیق فرایند انتشار رپورتاژ آگهی توسط رقبایتان است، برای این کار دامنه سایت‌ رقیب‌تان را با ابزار Ahref تحلیل کنید.

با این‌کار شما می‌توانید به صورت دقیق با بهترین بازه زمانی انتشار رپورتاژ آگهی، رسانه‌های معتبر برای انتشار رپورتاژ، انکرتکست‌های موثرتر و .. آشنا شوید.

البته تحلیل فرایند کار رقبا بخشی از کار است و نباید چشم بسته از آن‌ها پیروی کنید، آنالیز کار رقبا سرنخی به شما برای حرکت بهتر در مسیر انتشار رپورتاژ آگهی می‌دهد و در نهایت همه چیز به کسب و کار و شرایط وب سایت شما خواهد داشت.

 • داشتن فرایند درست لینک دهی در ساختار رپورتاژ

اصولا تعداد ۲ الی ۳ لینک در هر رپورتاژ آگهی مناسب است، البته این مورد به استراتژی سئو آف پیج شما و قوانین رسانه میزبان نیز بستگی دارد اما در کل اگر محدودیت زمانی در تعداد لینک‌ها نداشتید لازم نیست که صفحه رپورتاژ را با لینک خارجی پر کنید.

یک نکته کلیدی! انکرتکست‌های تکراری ممنوع!

این موضوع را فراموش نکنید که استفاده از انکرتکست‌های تکراری زمان لینک دهی می‌تواند منجر به مشکوک شدن گوگل به محتوای رپورتاژ شما شود پس بهتر است از ترکیبات مختلفی مثل موارد زیر برای انکرتکست‌ها کمک بگیرید:

 1. کلمه کلیدی هدف به صورت کامل
 2. برند+ کلمه کلیدی
 3. آدرس یوآر‌ال صفحه
 4. عبارات عمومی
 5. ترکیب کلمات کلیدی مختلف
 • انتخاب رسانه‌ مناسب، مهم‌ترین اصل موفقیت رپورتاژ!

بعد از بررسی دقیق فرایند کار رقبا در مسیر انتشار رپورتاژ آگهی و تولید بهترین محتوا، زمان انتخاب رسانه برای انتشار رپورتاژ است، نکات زیر را برای انتخاب بهترین و موثرترین رسانه جهت انتشار رپورتاژ آگهی به خاطر بسپارید.

 1. مرتبط بودن موضوع
 2. اعتبار دامنه
 3. رتبه الکسای خوب
 4. عدم داشتن فعالیت اسپم
 5. دامین آتوریتی مناسب
 6. پیج آتوریتی بالا
 7. ترافیک داشتن سایت میزبان

مهم‌ترین رازی که زمان انتشار رپورتاژ نباید فراموش کنید!

بسیاری از وبمستران زمان تولید و انتشار رپورتاژ آگهی، هدف اصلی این کار را فراموش می‌کنند و تصمیم می‌گیرند با پرکردن محتوای رپورتاژ از کلمات کلیدی تکراری و استفاده از رسانه‌های نامعتبر هزینه رپورتاژ شان را هدر می‌دهند.

این نکته مهم را به یاد داشته باشید که:

رپورتاژ آگهی که بتواند از طریق گوگل، ورودی دریافت کند، می‌تواند ناجی رشد فرایند سئو وب سایت شما در موتور‌های جست‌وجو باشد!

پس زمان تولید محتوا و انتخاب رسانه برای رپورتاژ، وسواس زیادی خرج کنید و با به کار بستن نکات مطرح شده در این مقاله، کسب جایگاه مناسب رپورتاژ تان در گوگل را هدف اصلی‌تان قرار دهید.

رپورتاژ آگهی یا بک لینک؟ مسئله این است؟

احتمالا با واژه بک لینک در سئو آشنا هستید، زمانی که سایت‌ های دیگر با کلمات مختلف به سایت شما لینک می‌دهند در حقیقت بک لینک دریافت کرد‌ه‌اید.

اما سوال اینجاست که آیا رپورتاژ آگهی همان بک لینک است یا اینکه بین این دومفهوم در دنیای سئو و بهینه سازی سایت، تفاوت‌ هایی وجود دارد؟

رپورتاژ و بک لینک یکی نیستند!

بک لینک‌ها شامل انکرتکست‌های دارای لینک خارجی به وب سایت شما هستند اما رپورتاژ آگهی یک محتوای جامع و غنی است که حاوی لینک‌هایی به سایت شما نیز خواهد بود یعنی می‌توان اینگونه گفت که رپورتاژ آگهی یک بستر خوب برای قرار دادن بک لینک را برای شما فراهم می‌کند.

پیشنهاد ما داشتن یک معجون خوشمزه سئو خارجی است!

انتخاب بین انتشار رپورتاژ آگهی و بک لینک در مسیر سئو خارجی سایت، ایده خوبی نیست!

پیشنهاد می‌شود با کمک یک مشاور سئو حرفه‌ای از ترکیب بک لینک‌ های مختلف و کمپین‌ های رپورتاژ آگهی، یک استراتژی سئو خارجی حرفه‌ ای را برای سایت‌ تان ترسیم کنید تا احتمال موفقیت‌ تان در آینده افزایش پیدا کند.

کمک از پلتفرم حرفه‌ای راز یک رپورتاژ موفق!

برای داشتن یک کمپین رپورتاژ آگهی موفق و حرفه‌ای جهت قدرت بخشیدن به سئو سایت و رسیدن به فروش بیشتر، پیشنهاد می‌شود از یک پلتفرم حرفه‌ای انتشار رپورتاژ مثل تسمینو کمک بگیرید.

با این کار شما می‌ توانید در زمان کوتاه، لیست کاملی از رسانه‌های مختلف منتشر کننده رپورتاژ را بررسی کنید با مقایسه الکسا، آتوریتی، اسپم اسکور و تعداد لینک‌های خروجی مجاز هر رسانه بهترین سایت را جهت انتشار رپورتاژ آگهی‌ تان انتخاب کنید و یک معجزه را برای رشد سئو وب سایت‌ تان رقم بزنید.

سخن پایانی: با تسمینو کمپین رپورتاژ آگهی رویایی‌تان را خلق کنید!

در این مطلب، تلاش کردیم پاسخی کاملی برای پرسش رپورتاژ آگهی چیست؟ خدمت شما همراهان گرامی تسمینو ارائه دهیم، پیشنهاد می‌کنیم برای به دست آوردن رشد بهتر در فضای وب و دستیابی به مشتریان و سود بیشتر، خرید رپورتاژ آگهی به روش درست را در اولویت کارتان قرار دهید.

همچنین تسمینو با ارائه رسانه‌ های حرفه‌ای معتبر جهت انتشار رپورتاژ  آگهی در خدمت شما است، اگر به فکر راه اندازی یک کمپین موثر و کارآمد رپورتاژ جهت رسیدن به نتایج عالی در سایت‌تان هستید، روی کمک تسمینو جهت خریداری بهترین رپورتاژها حساب باز کنید.

نمایش بیشتر

زهرا امیدی

عاشق تولید محتوا، سئو و دنیای پرپیچ و خم دیجیتال مارکتینگ

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

 1. تفسیر خیلی خوبی کردید از واژه رپورتاژ آگهی و مقاله خیلی خوبی بود
  میخواستم بپرسم مجموعه تسمینو تا چه ساعتی در روز پاسخگو مشاوره های تلفنی میباشند جهت مشاوره در زمینه خرید رپورتاژ آگهی از مجموعه تسمینو و همچنین دریافت لیست رسانه هایی که متناسب با سایت بنده هستند برای خرید رپورتاژ

  1. ممنونیم از شما علیرضا جان پلتفرم انتشار رپورتاژ آگهی تسمینو ۹ تا ۵ بعد از ظهر بصورت تلفنی پاسخگو میباشد و همچنین بعد این تایم میتونین از طریق پشتیبانی تلگرام با ما در ارتباط باشید

 2. سلام وقت بخیر
  اگر متن یک ریپورتاژ آگهی را بدون هیچ تغییری در چندین سایت قرار بدیم ، آیا ممکنه اون لینکهایی که داخل ریپورتاژ هستند پنالتی بشن؟

  1. این عمل بستگی استراتژی سئو شما دارد در کل سیستم گوگل از محتوا تکراری بیزار هست و بدنبال محتوای سبز و یونیک میباشد تا برای کاربر های جذابیت داشته باشد و محتوا تکراری جلوی این جذابیت میگیرد بنابراین گوگل با این موارد برخورد می کند که پنالتی سایت جز مهمی از ان میباشد.

 3. سلام ممنونم از مقاله بسیار خوب و آموزنده رپورتاژ چیست …
  برای خرید رپورتاژ آگهی از تسمینو تخفیف هم میدین ؟؟

 4. ممنونم از مقاله بسیار مفیدتون واقعا مقاله عالی و یونیکی بود درباره رپورتاژ آگهی چیست

  1. با خوندن این مقاله دیگه نیازی به مشورت با یه سئو کار نیست
   من خودم سئو کار هستم ولی انقدر این مطلب کامل و روان نگارش شده که کامل میشه به نتیجه درست رسید
   قطعا ریپورتاژ اما درصورتی که یه بودجه کافی داشته باشی و کانتنت مارکتیگ هم بلد باشی که غیر مستقیم با محتوات بفروشی که خودتون کامل دربارش حرف زدید.
   ممنون از تسمینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *