1

بک لینک pbn – بک لینک pbn معجزه آسا یا مخرب برای سایت ؟

بک لینک pbn چیست

تفاوت در اهداف بک لینک

روش کسب بک‌لینک، فرآیند دریافت لینک از سایت‌ها و وبلاگ‌های دیگر اینترنتی برای سایت خودمان است. با این روش می‌توانیم مخاطبان یک سایت پربازدید را به سایت خودمان هدایت کنیم. برای مثال وقتی یک رپورتاژ آگهی را با لینک سایت خودمان در یک سایت خبری منتشر می‌کنیم. بک لینک pbn اما داستان دیگری دارد؛ این نوع از لینک خارجی با هدف افزایش رتبه سایت ساخته می‌شود و روش‌ها، مزایا و خطرات خود را دارد که با آن‌ها آشنا می‌شویم.

بک لینک pbn از گذشته تا امروز

یکی از معیارهای دائمی موتورهای جستجو، از جمله موتور جستجوی گوگل، تعداد لینک‌های ورودی به وب‌سایت است. البته در طول زمان، شیوه ارزش‌گذاری این لینک‌ها بسیار تغییر کرده است. برای مثال در ابتدا تنها چیزی که برای الگوریتم‌های گوگل مطرح بود، تعداد این لینک‌ها بود. این موضوع باعث اهمیت یافتن بک لینک pbn به‌عنوان نوع خاصی از مزرعه لینک (Link Farm) شد.

مزرعه لینک مفهومی است که از سال ۱۹۹۹ میلادی مورد توجه سئو قرار گرفت. منظور از مزرعه لینک، مجموعه‌ای از سایت‌هایی است که از طریق تبادل لینک با هم در ارتباط هستند. همچنین با استفاده از این شیوه، سایت‌های دایرکتوری پدید آمدند که هدف آن‌ها معرفی سایت‌های اختصاصی در یک زمینه خاص از کسب‌وکار بود.

کسب بک لینک از سایت‌ها در آن زمان به هر شیوه‌ای که صورت می‌گرفت، باعث ارتقای رتبه سایت‌ها می‌شد؛ حتی اگر هدف از این لینک‌ها، ارائه خدمت به مخاطبان و کاربران نبود. برای مثال کم‌کم صاحبان برخی سایت‌ها آغاز به ساخت وبلاگ‌ها و سایت‌هایی کردند که تنها هدف وجود آن‌ها ایجاد بک لینک pbn برای سایت اصلی بود. همچنین فضای اینترنت پر از سایت‌هایی با هزاران لینک با موضوعات نامربوط و پراکنده شد.

این فعالیت‌ها ادامه یافت تا سرانجام از سال ۲۰۱۴ گوگل مستقیما دست به کار شد و از آن سال، روش‌های را برای شناسایی فعالیت‌های بک لینک pbn در پیش گرفت؛ به این ترتیب که بعد از شناسایی این شیوه از لینک‌دهی، این شبکه‌ها را از کار می‌اندازد و سایت‌های مرکزی را جریمه می‌کند. در مقابل، کاربران هوشمند نیز توانسته‌اند راهکارهایی را در پیش بگیرند که مضرات استفاده از بک لینک pbn را کاهش دهند.

آیا امروز هم استفاده از بک لینک pbn مفید است؟

استفاده از بک لینک‌های pbn جزو گروه تکنیک‌های ناپسند سئو یا سئو کلاه سیاه دسته‌بندی می‌شود. این گروه از تکنیک‌ها عوارض و خطراتی دارند؛ برای مثال ممکن است باعث رتبه‌بندی ضعیف کلمات کلیدی شوند و یا شما را با جریمه‌های گوگل مواجه کنند. اما استفاده از این روش در برخی شرایط از جمله در کوتاه‌مدت برای بعضی کسب‌ و کار ها اینترنتی مفید است و مزایای آن را نیز باید در نظر گرفت. برخی از این مزایا را با هم مرور می‌کنیم.

جهت مشاهده لیست بک لینک رایگان کلیک کنید

امکان نظارت و کنترل مکان نشر لینک

در روش لینک‌دهی خارجی، ما امکان هیچ‌گونه دخالت و تاثیر بر عملکرد مکان لینک نداریم. برای مثال ممکن است سایتی که لینک ما در آن قرار دارد، بعد از مدتی، فعالیت‌های خود را کاهش دهد و تعداد بازدیدکنندگان آن کم شود؛ و یا ممکن است سایت مورد نظر، محور موضوعی خود را تغییر دهد و مخاطبان کسب‌وکار ما، کمتر به آن سر بزنند.

در مقابل، یکی از مزایای مهم بک لینک‌های pbn این است که مکان این بک لینک‌ها در اختیار ما قرار دارند. کافی است محتوای مرتبط با کسب‌وکار سایت اصلی را در این مکان (معمولا وبلاگ) قرار دهیم تا مخاطبان مرتبط با آن موضوع و کسب‌وکار ما، از طریق لینک، دارد سایت اصلی بشوند. بر این اساس، هرچه تعداد وبلاگ‌هایی که با این هدف ایجاد می‌کنیم، بیشتر باشد، مخاطبان سایت اصلی نیز بیشتر خواهد شد.

از سوی دیگر به‌دلیل وجود این کنترل، سایت‌های رقیب نیز نمی‌توانند در وبلاگ‌های ما لینک گذاری کنند. همچنین اگر سایت اصلی از سوی گوگل جریمه شود، می‌توانیم لینک‌های کم ارزش یا مخرب را حذف کنیم و از شرایط جریمه شدن رهایی یابیم.

افزایش گزینه‌های لینک‌سازی خارجی

بک لینک pbn تعداد گزینه‌های لینک‌دهی خارجی را افزایش می‌دهد؛ ما می‌توانیم علاوه از استفاده از تکنیک‌های لینک خارجی در دامنه سئو کلاه سفید، یا همان روش‌های مورد تایید گوگل، در شبکه وبلاگ‌های زیر نظر خود، لینک بگذاریم؛ می‌توانیم از سایت‌های دایرکتوری استفاده کنیم؛ همچنین می‌توانیم از دامنه‌های معتبری که فعالیت خود را پایان داده و آزاد شده‌اند استفاده کنیم.

تاثیر سریع بدون نیاز به محتوای حرفه‌ای

در روش‌های مرسوم سئو ما باید برای ارتقای رتبه سایت خود و یا برای ایجاد رپورتاژ آگهی، تولید محتوا حرفه‌ای، مفید و آگاهی‌رسان مبتنی‌بر اصول سئو تولید و منتشر کنیم؛ اما در روش بک لینک‌های pbn چنین الزامی وجود ندارد.

رشد سریع با بک لینک pbn

رشد سریع با بک لینک pbn

پیشرفت سریع در رتبه‌بندی گوگل

بک لینک‌های pbn یکی از گزینه‌های افزایش رتبه سایت در گوگل، در کوتاه‌مدت هستند؛ بنابراین شما می‌توانید پیش از شناسایی شبکه بک لینک توسط گوگل، از مزایای ارتقای رتبه در نتایج جستجوی گوگل بهره‌مند شوید و سپس شبکه را از کار بیاندازید یا فعالیت آن را محدود کنید و یا نوع فعالیت را تغییر بدهید.

کاهش هزینه‌های تبلیغات

بازاریابی براساس اصول سئو، تبلیغات رپورتاژ آگهی و تبلیغات کلیکی، همگی دارای هزینه‌هایی هستند که گاهی نسبت هزینه آن‌ها به بازدهی آن‌ها کم است؛ همچنین سایت‌های پربازدید برای نشر لینک شما یا رپورتاژ، هزینه‌های قابل توجهی دریافت می‌کنند. در حالی که در روش بک لینک pbn هیچکدام از این هزینه‌ها را نمی‌پردازید.

چطور از بک لینک pbn استفاده کنیم؟

برای استفاده عملی از بک لینک pbn راهکارهای گوناگونی وجود دارد. نخستین راهکار می‌تواند خریداری دامنه‌های رها شده باشد؛ برای پیدا کردن این دامنه‌ها و خریداری آن‌ها می‌توانید از این منابع استفاده کنید: DomCop، PBN HQ و SERPDrive. راهکار دوم این است که برای هرکدام از دامنه‌هایی که خریداری می‌کنید، از یک شرکت ارائه دهنده هاست جداگانه استفاده کنید.

سومین راهکار، تولید محتوا است؛ در واقع وب‌سایت‌هایی می‌خواهید برای ایجاد شبکه و زنجیره pbn از آن استفاده کنید، باید مورد اعتماد به‌نظر برسند؛ اگر چنین نباشد، یافتن این شبکه برای گوگل آسان می‌شود. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، زیاده‌روی نکردن در لینک دهی است.

آخرین راهکار و نکته مهم در این زمینه این است که وقتی به نتیجه مورد نظر دست یافتید؛ اگر در طول انجام این کار، به اندازه کافی احتیاط کرده باشید، لزومی ندارد فعالیت‌های خود را در این زمینه متوقف کنید، بلکه می‌توانید کار تعمیر و نگهداری زنجیره pbn را به‌طور دوره‌ای در فهرست کارهای خود بگنجانید؛ برای مثال: بک لینک‌های قدیمی را حذف کنید و لینک‌های دیگری را جایگزین آن‌ها کنید.

انواع خدمات لینک خارجی با تسمینو

استفاده از ظرفیت‌های انواع روش‌های ایجاد لینک خارجی برای وب‌سایت‌های کسب‌وکار از جمله بهترین روش‌ها در بازایابی دیجیتال و تبلیغات آنلاین است. اگر می‌خواهید از این ظرفیت‌های تبلیغات اینترنتی در راستای اهداف تجاری و توسعه کسب‌وکار خود استفاده کنید، ما به شما تسمینو را معرفی و پیشنهاد می‌کنیم.

تسمینو یکی از قدیمی‌ترین پلتفرم‌های تخصصی در زمینه توزیع و انتشار رپورتاژ آگاهی، خرید بک لینک و انواع دیگر خدمات تبادل لینک است. تسمینو بین وب‌سایت اختصاصی کسب‌وکار یا فروشگاه آنلاین شما و مخاطبان گسترده سایت‌های دیگر، پل‌های ارتباطی جذابی ایجاد می‌کند که باعث هدایت کاربران اینترنت به سایت شما می‌شود. با تسمینو مخاطبان سایت و خریداران محصولات و خدمات خود را افزایش دهید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. عماد میرمعنوی گفت:

    سلام بنظرتون در خال خاظر میششه از بک لینک pbn استفاده کرد؟ واسه سایت خطرناک نیست؟