2018-01-04 11:43:18
آشنایی با انواع تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی

در دنیای امروز تبلیغات زیادی را مشاهده نموده اید مانند تبلیغات در تلوزیون ها , رادیو ها , بیلبرذ های تبلیغاتی و … که هر کدام از ویژگی های خاص خود برخوردار هستند ولی نوعی دیگر از تبلیغات وجود دارد که در فضای آنلاین صورت میگیرد که گاها باز خورد بهتری نسبت به دیگر روش های تبلیغات دارد . تبلیغات اینترنتی روش است که بسیاری از کشور های بزرگ و شرکت های بزرگ به آن روی آورده اند و از آن کسب درآمد میکنند .

تبلیغات اینترنتی مدل ها و روش های گوناگونی دارد که از میان آنها میتوان به (تعاملی , ثابت , انیمیشنی) تبلیغات در اپلیکیشن ها , نام های تجاری و چند مورد دیگر اشاره نمود . که در ایران بیشتر تبلیغات بنری بصورت ثابت مورد استفاده قرار گرفته است .

در این مقاله ما انواع روش های تبلیغاتی اینترنتی را به شما معرفی خواهیم نمود پس با ما همراه باشید .

 (pop up ads)تبلیغات پاپ آپ

قبل از معرفی این روش تبلیغات بهتر است از گذشته آن مطلع شوید . تبلیغات پاپ آپ توسط ایتن زاکرمن در سال ۱۹۹۴ و ۱۹۹۹ کد ساخت پاپ آپ را نوشته است . او قصد داشت که جای تبلیغات را در سایت خود تغییر دهد او با نوشتن این کد توانست کاری کند که کاربر با باز کردن وبسایت او صفحات دیگر نیز باز شوند جالب این است که او بعد از گذشت چند سال بخاطر ناراحتی مردم از آنها عذر خواهی نمود و گفت من متاسفم نیت من خبر بوده است .

حتما تاکنون برای شما پیش آمده است که با رفتن به سایتی صفحات دیگری نیز بصورت نا خواسته برای شما باز شده است است که معمولا ذر آنها تبلیغات نمایش داده میشود و یا آدرس وبسایت دیگری باز خواهد شد که به این نوع صفحات پاپ آپ گویند .این نوع صفحات که اغلب بصورت ناخواسته باز میشوند و در سایزی کوچکتر از صفحه اصلی مرورگر اینترنتی هستند نیز از تبلیغات اینترنتی به حساب می آید که بدلیل اینکه بصورت ناخواسته باز میشوند بیشتر حالت آزار دهنده دارند .

حتما بخوانید :  مزایای رپورتاژ آگهی نسبت به سایر روش های تبلیغ

تبلیغات بنری (Banner ads)

تبلیغات بنری را میتوان بعنوان یکی از قدیمی ترین روش های تبلیغات اینترنتی به شمار آورد که از قدیم این نوع تبلیغات بوده است . در این شیوه از تبلیغات معمولا بنر هایی در سایز های استاندارد در قسمتی از سایت به نمایش گذاشته میشوند که معمولا وبسایت های نمایش دهنده جایگاه خاصی را مدنظر میگیرد که معمولا بالا یا پایین و یا کناره صفحات وب خود را به این نوع تبلیغات اختصاص میدهد .

تبلیغات آویزان (Hover ads)

با به وجود آمدن تبلیغات پاپ آپ که معمولا با قرار دادن کد های جاوا اسکریپت دستور باز شدن یک صفحه html صادر میشد باعث شد که بسیاری از مرورگر ها از باز شدن این نوع صفحات جلوگیری کنند که باعث شد تبلیغ گران تبلیغات جدیدی را به وجود آورند که به آن تبلیغات آویزان یا اغلب ثابت نیز گویند. در این روش یک صفحه اچ تی ام ال جدید در صفحه باز نمیشود . این نوع تبلیغات با باز شدن صفحه وبسایت بصورت قالبی ثابت و یا آویزان در گوشه ای از وبسایت نمایش داده میشود که بخشی از وبسایت را میپوشاند . نوع دیگری از تبلیغات وجود دارد که به آن Floating ads گفته میشود که بسیار شبیه به تبلیغات آویزان است با این تفاوت که آگهی های آویزان پس از مدتی مثلا بین ۱۰ تا ۱۵ ثانیه پس از نمایان شدن در صفحه بصورت خودکار بسته میشود که به آن هم نوعی از تبلیغات آویزان گغته میشوند .

تبلیغات متنی (Text ads)

تبلیغات متنی نیز مانند دیگر تبلیغات در صفحات وب نمایش داده میشود ولی با تفاوت هایی دیگر . اگر در تبلیغات بنری تصویر و یا تصویر متحرک به وبسایت تبلیغ دهنده لینک داده میشد در تبلیغات متنی با این تفاوت است که یک متن کوتاه تبلیغاتی به وبسایت تبلیغ دهنده لینک میشود که معمولا تبلیغ گیرندگان جایگاهی را برای تبلیغات متنی نیز انتخاب میکنند که معمولا در سایدبار صفحات وب نمایش داده میشود .

حتما بخوانید :  تبلیغات در گوگل ادورز و سئو و بهینه سازی سایت

نوعی دیگر از تبلیغات متنی میباشد که به آن رپورتاژ آگهی میگویند در رپورتاژ آگهی تبلیغ شما بصورت یک مقاله ساده در وبسایت تبلیع گیرنده درج میشود که شامل توضیحی چکیده از وبسایت و یا محصولات شما میباشد که کلمات کلیدی به وبسایت تبلیغ دهنده لینک میشود . برای خرید رپورتاژ آگهی میتوانید از مشاوران ما درخواست خرید نمایید .

تبلیغات در نتایج جستجو (adwords)

تبلیغات در موتور های جستجو نیز نوعی از تبلیغات اینترنتی میباشد که از مزایای بسیاری برخوردار است . حتما تاکنون در ابتدا و یا انتهای نتایج جستجوی گوگل کلماتی را مشاهده نموده اید که بطور خاصی نمایش داده میشوند که در کنار آنها گاها کلمه ADS نیز به کار برده شده است . اینها تبلیغات گوگل به شمار می آیند که به صورت کلیکی یا ppc به حساب می آیند در واقع در تبلیغات کلیکی گوگل شما فقط پول کاربری را میدهید که به سایت شما مراجعه کرده است . بسیاری از شرکت های بزرگ از تبلیغات گوگل استفاده میکنند زیرا با این روش میتوان در زمان کمتر از ۲۰ دقیقه در صفحات اول گوگل ظاهر شد .

تبلیغات ویدئویی (Video ads)

امروزه تبلیغات ویدئویی یکی از بهترین روش های تبلیغات اینترنتی به شمار می آید معمولا در تبلیغات ویدئویی تبلیغ خود را در انتها یا اول و یا وسط ویدئو قرار میدهند که بازخورد بهتری نسبت به دیگر روش های تبلیغاتی به همراه دارد .با افزایش سرعت دسترسی مردم به اینترنت و گسترش مشاهده فایل های ویدئویی این روش روز به روز درحال افزایش میباشد . اگر نگاهی به چنل های تلگرام خود کنید متوجه خواهید شد که در طول روز ویدئو های بیشماری در چنل ها رد و بدل میشود .

تبلیغات زمینه ای (contextual ads)

در این شیوه تبلیغات اینترنتی سیستم نمایش دهنده آگهی که معمولا نرم افزار هوشمند میباشد محتویات صفحه ای را که برای نمایش دادن درخواست شده است را بررسی میکند و آگهی متناسب با آن را نمایش خواهد داد که بازخورذ خوبی این روش دارد .

حتما بخوانید :  معرفی سرویس گوگل ادوردز و امکانات آن

تبلیغات ایمیلی (Email ads)

ایمیل یکی از شیوه های قدیمی بازاریابی و تبلیغات اینترنتی میباشد که هنور هم رنگو و عطر قدیم خود را دارد خیلی ها امروزه میگویند که دیگر این روش پاسخگو نیست ولی اشتباه میکنند این روش هنوز که هنوزه مانند گذشته کار آمد است و خیلی از شرکت های بزرگ از ایمیل مارکتینگ استفاده میکنند . در این روش محتوای خود را در قالب یک ایمیل بصورت انبوه به دیگران ارسال میکنند .

سایز شیوه های تبلیغاتی

علاوه بر مواردی که به آنها اشاره نمودیم موارد دیگری نیز در فضای اینترنت وجود دارد مانند پاکدست ها که شکل جدیدی از تبلیغات میباشد که بسیار شبیه به تبلیغات ویدئویی است . در این روش از تبلیغات در انتها و یا ابتدای آن پاکدست یک فایل صوتی پخش میشود که حاوی تبلیغات است . روش های بسیار دیگر وجود دارد که انشالله در مقاله های بعدی به انها خواهیم پرداخت امیدواریم این مطلب مورذ رضایت همگان بوده باشد .

 

Review: "آشنایی با انواع تبلیغات اینترنتی" by , written on2018-01-04T11:43:18+03:30

در دنیای امروز تبلیغات زیادی را مشاهده نموده اید مانند تبلیغات در تلوزیون ها , رادیو ها , بیلبرذ های تبلیغاتی و … که هر کدام از ویژگی های خاص خود برخوردار هستند ولی نوعی دیگر از تبلیغات وجود دارد که در فضای آنلاین صورت میگیرد که گاها باز خورد بهتری نسبت به دیگر روش […]

تعداد 1دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوست داری با هزینه کم کسب و کارتو در رسانه ها معرفی کنی؟! ثبت رپورتاژ