آموزش سئو

Broken Link چیست؟ چه تاثیری بر سئو سایت خواهد داشت؟

عبارت لینک‌ های شکسته یا Broken Link به لینک‌هایی اشاره دارد که به مقصدی که دیگر وجود ندارد لینک‌ داده شده‌اند! لینک‌های شکسته در ساختار وب سایت به دو دسته لینک‌های شکسته داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند.

وجود Broken Link در سایت، تاثیرات فوق العاده بدی بر فرایند سئو وب سایت خواهد داشد، اگر در حوزه سئو مشغول فعالیت هستید هر چه‌ سریع‌ تر باید لینک‌های شکسته وب سایت‌تان را پیدا کنید و از شر آن‌ها خلاص شوید!

در این مقاله از سایت تسمینو، تمامی نکات مهمی که باید در رابطه با لینک‌های شکسته و تاثیرات آن بر سئو سایت+ روش‌های پیدا کردن لینک‌های شکسته و رفع مشکل آن‌ها وجود دارد، آورده شده است، اگر شما نیز می‌خواهید پاسخ جامع سوال Broken Link چیست را بخوانید و اطلاعات جامعی در این موضوع به دست آورید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

 

لینک شکسته یا Broken Link چیست؟ (لینک‌های داخلی و خارجی پردردسر!)

لینک شکسته یا Broken Link چیست؟

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که زمان کلیک کردن روی یک لینک در وب سایت، با صفحه‌ای مواجه شدید که از بین رفته است یا در اصطلاح به ارور ۴۰۴ تبدیل شده است، این لینک‌ها همان Broken Link یا لینک‌های شکسته هستند، در ادامه با دو نوع لینک‌های شکسته داخلی و خارجی آشنا شوید.

لینک شکسته داخلی

زمانی که شما بین محتواهای وب سایت‌تان لینک داخلی ایجاد کرده‌ اید اما با گذشت زمان، صفحه مقصد لینک داخلی در داخل وب سایت‌ تان را حذف کنید یا URL آن صفحه را تغییر بدهید، لینک ایجاد شده به لینک شکسته یا Broken Link تبدیل می‌شود.

لینک شکسته خارجی

فرض کنید که شما صاحب یک وب سایت با موضوع آموزش سئو هستید و در یکی از مقالات وب سایت‌ تان با کلمه کلیدی رپورتاژ آگهی به وب سایت تسمینو لینک خارجی داده‌ اید و پس از مدتی صفحه مورد نظر در سایت تسمینو حذف می‌شود، حالا لینک خارجی ایجاد شده در وب سایت شما به Broken Link تبدیل شده است که باید فکری به حالش کنید!

تاثیرات لینک‌ های شکسته بر سئو

تاثیرات لینک‌های شکسته بر سئو

وجود Broken Link در ساختار وب سایت شما بیش از آنکه تصورش را می‌ کنید می‌ تواند در روند سئو وب سایت شما تاثیرات منفی ایجاد کند، در ادامه مهم‌ترین تاثیرات لینک‌های شکسته بر سئو سایت، که به شما اثبات می‌کند هرچه زودتر باید از این لینک‌های پردرسر خلاص شوید، شرح داده می‌شود.

ایجاد تجربه کاربری بد

هیچ چیزی برای کاربران وب سایت، کلافه‌ کننده‌تر از مواجه شدن با صفحات ارور ۴۰۴ پس از کلیک کردن روی لینک‌ های داخلی وب سایت نیست! وجود لینک‌های شکسته می‌تواند تجربه کاربری بدی را برای کاربران وب سایت شما ایجاد کند.

هدر رفتن بودجه خزش

سایت شما نزد کراولرهای گوگل، میزان بودجه خزش مشخصی را جهت کرال شدن و ایندکسینگ دارند، وجود لینک‌های شکسته در ساختار محتوای وب سایت شما و برخورد خزنده‌های گوگل با آن‌ها احتمال کرال شدن و ایندکسینگ صفحات مهم وب سایت شما را کاهش می‌دهد.

افزایش بانس ریت

میزان بانس ریت صفحات مختلف سایت، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای سئو جهت رتبه بندی وب سایت‌ها است، در صورت وجود لینک‌های شکسته و مواجه شدن کاربرا