نحوه استفاده از ایموجی در نتایج گوگل😍 : ترفند افزایش نرخ کلیک

روشهای مختلفی برای افزایش نرخ کلیک سایت وجود دارد که یکی از جذابترین آن، استفاده از ایموجی یا شکلک در تگ عنوان صفحه، توضیحات متا و یا بخش FAQ است. برای آشنایی با نحوه استفاده از ایموجی در نتایج گوگل، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

[lwptoc width=”full”]

آموزش استفاده از شکلک در نتایج گوگل

 • برای استفاده از این ترفند، به افزونه یوآست نیاز دارید. افزونه ای که با خرید نسخه پولی آن، قادر به تنظیم نقشه سایت، فایل ربات، صفحات نوایندکس و … هم خواهید بود.
 • بعد از آن باید کد شکلک مد نظرتان را از طریق مراجعه به سایت http://www.amp-what.com/ پیدا کنید. تمام کدهایی که در این سایت قرار دارد، با افزونه یوآست سازگار است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ایموجی مد نظرتان را جستجو کرده، کد را کپی کنید و سپس در بخش عنوان یا توضیحات متای صفحه در افزونه پیست کنید.
 • در صورتی که به جای کد HTML به کد CSS نیاز دارید، میتوانید از منوی سمت راست بخش جستجوی سایت، HTML را به CSS تغییر دهید. در این صورت کد نمایش داده شده به فرم CSS خواهد بود.
آموزش استفاده از شکلک در نتایج گوگل

آموزش استفاده از شکلک در نتایج گوگل

رایجترین ایموجیها برای تمام وبسایتها
 • 😁
 • 😏
ایموجی برای سایتهای آب و هوایی
ایموجی برای سایتهای حمل و نقل
ایموجی برای سایتهای گردشگری
ایموجی برای سایتهای ورزشی
 • ☑ (برد)
 • ☒ (باخت)
 • ☔ (شرایط بد آب و هوایی)
 • ⛅ (شرایط مناسب آب و هوایی)
 • ☕ (استراحت)
 • ♀ (ورزش زنان)
 • ♂ (ورزش مردان)
ایموجی برای سایتهای موسیقی
 • ♲ (ریمیکس)
 • 🔥

تاثیر استفاده از ایموجی در سئو

استفاده از شکلک در نتایج جستجو قطعا منجر به جلب توجه کاربر میشود. اما گاهی اوقات این جلب توجه خیلی هم تاثیر خوبی در مخاطب و در نهایت اعتبار دامنه شما ندارد! نکته حائز اهمیت این است که گوگل توانایی فیلتر کردن برخی از ایموجیها را دارد. پس قبل از آنکه از ایموجی در عنوان یا بخش متای صفحه استفاده کنید، اطمینان حاصل کنید که برخلاف قوانین گوگل عمل نکرده و اعتبار برندتان را زیر سوال نمیبرید. با این حال برخی از مهمترین مزایای استفاده از ایموجی در نتایج گوگل عبارت هستند از:

افزایش نرخ کلیک

تجربه کاربری برای گوگل ارزش زیادی دارد. در صورتی که شما با استفاده از ایموجی مرتبط با کوئری استفاده کنید، احتمالا حس خوبی در مخاطب هدف ایجاد میکنید. در نتیجه گوگل از این ترفند شما قدردانی کرده و سهم زیادی از کلیکهای صفحه اول را به شما اختصاص میدهد، خواه با نمایش ایموجی، خواه با بهبود رتبه سایت.

افزایش اعتماد و آگاهی از برند

از ایموجی برای برقراری ارتباط احساسی با دیگران استفاده میکنیم. بنابراین شما میتوانید با انتخاب یک ایموجی خاص برای برندتان، یک واکنش احساسی با مخاطب ایجاد کرده و ارتباط موثرتری با او برقرار کنید. تحقیقات نشان داده اند افراد آنچه را که با آن ارتباط عاطفی برقرار کرده اند، بهتر به خاطر خواهند آورد.

افزایش نمایش سایت به ازای کوئریهای مرتبط با ایموجی

گوگل همیشه میخواهد آنچه که کاربر به آن نیاز دارد را در سریعترین زمان ممکن در اختیارش قرار دهید. شکلکها اگر با کوئری جستجو شده توسط کاربر ارتباط موضوعی و معنایی داشته باشند، شانس شما برای نمایش در صفحه نتایج گوگل هم بیشتر میشود.

نکاتی که هنگام استفاده از ایموجی در صفحه نتایج گوگل باید بدانید

 1. ایموجیها همیشه در بخش Preview افزونه Yoast نمایش داده نمیشود.
 2. در صورتی که قابلیت نمایش شکلک در تلفن همراه کاربران فعال نباشد، ایموجی به صورت یک مستطیل برای آن نمایش داده میشود. متاسفانه هیچ راهی برای اینکه متوجه شویم کاربران این قابلیت را فعال کرده اند یا نه، وجود ندارد.
 3. در برخی مواقع ایموجی در نتایج دسکتاپ به صورت مستطیل توخالی نمایش داده میشود. گرچه در بخش پیش نمایش Yoast ، شکلک برای شما قابل مشاهده است، اما در صفحه نتایج گوگل به درستی نمایش داده نمیشود. این مشکل به این معناست که مرورگر قادر به رمزگشایی کد ایموجی نیست.
 4. با استفاده از ایموجی با محدودیت تعداد کاراکتر بخش عنوان و متا مواجه خواهید شد. هر ایموجی 9 کارکتر فضا اشغال میکند.
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *