آموزش سئو

لینک Sitewide چیست و چرا باید sitewide را به زباله دان خود اضافه کنیم؟

همانطور که در مطلب استراتژی لینک سازی خارجی گفته شد؛ روشهای مختلفی برای ساخت بک لینک وجود دارد. یکی از مواردی که برای طبیعی بودن بک لینک ها باید در نظر داشته باشید، تنوع در شیوه لینک سازی است. به عنوان مثال، استفاده از بک لینک پروفایلی، ثبت لینک در فروم های فارسی، راه اندازی کمپین رپورتاژ آگهی و …. لینک Sitewide نیز یکی از انواع بک لینک هاست که اگر درست از آن استفاده نشود، یک بک لینک اسپم در نظر گرفته شده و منجر به پنالتی گوگل میشود.

سایت-وایدلینک Sitewide چیست؟

لینک Sitewide به لینکی گفته میشود که در تمام صفحات یک وب سایت نمایش داده میشود. به عنوان مثال سایدبار صفحات وبلاگ یا فوتر. گرچه در نگاه اول این سبک لینک جذاب به نظر رسیده و احتمالا منجر به افزایش نرخ کلیک میشود؛ اما در واقع اینطور نیست. خصوصا در مواردی که از یک انکر تکست ثابت برای ساخت چنین بک لینکهایی استفاده میشود.

چرا لینک های سایت واید محبوبیت خود را از دست دادند؟

جواب در نحوه عملکرد الگوریتم پنگوئن نهفته است. گوگل به طور کلی هر لینک غیر طبیعی را خطری برای وب سایت شما قلمداد می کند.  وظیفه اصلی این الگوریتم، بررسی کیفیت لینک های خارجی یک سایت است. در نتیجه اگر لینکی توسط این الگوریتم غیر طبیعی شناخته شود، گوگل سایت را جریمه خواهد کرد. در نتیجه بسیاری از افرادی که از این مدل لینک سازی استفاده کردند، جایگاه و رتبه خود را در صفحه نتایج گوگل از دست دادند.

خرید لینک Sitewide : ایده ای سازنده یا مخرب؟!

خرید بک لینک، یکی از ساده ترین شیوه های لینک سازی است که توسط اکثر وبمستران مورد استفاده قرار میگیرد. اما همانطور که در مطالب قبلی گفته شد، ساده ترین راه برای لینک سازی، معمولا با نتیجه مثبتی همراه نیست.

به عنوان مثال انتشار رپورتاژ در سایتهایی که قبل از شما رقبایتان با کلمات کلیدی هدف شما، تعداد زیادی رپورتاژ منتشر کرده اند، ایده چندان جالبی نیست. در این شرایط توصیه میشود که از سبک های مختلف لینک سازی یا سایتهای جدید و معتبر استفاده شود.

خرید-لینک-site-wideخرید بک لینک Sitewide، یکی از مشکوک‌ ترین اقداماتی است که برای بهبود رتبه سئو سایت میتوانید انجام دهید. چرا که در سالهای گذشته، به خصوص قبل از الگوریتم پنگوئن، بسیاری از وبمستران این نوع لینک را برای ساخت بک لینک انتخاب میکردند.

بنابراین اگر تجربه خرید لینک Sitewide دارید، توصیه میکنیم که حتما آنها را نوفالو کرده و در صورت امکان حذف کنید؛ حتی اگر این مسئله مربوط به سالهای پیش است و اکنون رپورتاژهای عالی در سایتهای معتبر دارید. چرا که حضور چند بک لینک مخرب برای از بین بردن تمام تلاش شما کافی است. بنابراین در صورتی که گوگل متوجه حضور چند بک لینک مخرب و اسپمی برای سایتتان شود، احتمال اینکه به سایر بک لینکهای طبیعی هم مشکوک شود؛ وجود دارد.

چه زمانی لینک های Sitewide طبیعی ه