آموزش سئو

اکستنشن‌ های کاربردی سئو (۱۲میانبر کاربردی در مسیر سئو!)

اگر در حوزه سئو مشغول فعالیت هستید می‌توانید با نصب اکستنشن‌ های مختلف روی مرورگر سیستم‌ تان بسیاری از کارهای مرتبط با سئو مثل پیدا کردن کلمات کلیدی، بررسی رقبا، آنالیز سایت و… را در زمان کوتاه انجام بدهید و در وقت‌تان صرفه‌جویی کنید!

این روزها‌ اکستنشن‌ های زیادی برای انجام کارهای مختلف سئو معرفی شده‌است، در این مطب ۱۰ تا از کاربردی‌ ترین اکستنشن‌ های سئو معرفی خواهد شد، اگر دوست دارید که با لذت بیشتر و در زمان کوتاه‌ تری امور مختلف مرتبط با سئو سایت‌ تان را انجام دهید، استفاده از افزونه‌ های معرفی شده در این مقاله را فراموش نکنید.

۱٫ Alexa Traffic Rank extension

اولین افزونه‌ای که نصب آن روی مرورگر هر سئو کاری واجب است، الکسا است! احتمالا با وب سایت الکسا آشنا هستید، با کمک این افزونه شما می‌ توانید اطلاعات مفیدی از هر وب سایت در قسمت نوار ابزار مرورگرتان مشاهده کنید.

با کمک این افزونه دیگر نیازی نیست که برای بررسی هر سایتی وارد سایت الکسا شوید و هر دامنه را مجزا بررسی کنید و خیلی راحت می‌ توانید تنها با یک کلیک روی آرم افزونه اطلاعات مفیدی در رابطه با دامنه‌ مدنظرتان به دست آورید.

  • مهم‌ترین کاربرد های اکستنشن الکسا

  1. نمایش کیورد‌ های پربازدید سایت
  2. ارائه دامنه ۵ رقیب اصلی
  3. رتبه سایت در کشور
  4. رتبه الکسای جهانی
  5. تعداد بک لینک‌ ها

 

اکستنشن الکسا

۲٫ SEO Search Simulator by Nightwatch

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ های سئو کاران در مسیر بهینه سازی وب سایت، داشتن آمار دقیق رتبه هر کلمه کلیدی است، این افزونه دقیقا به همین منظور نوشته شده است! شما با نصب اکستنشن nighttwatch روی مرورگر کروم‌تان دیگر نیازی به سرچ کردن یک کلمه کلیدی وجست‌وجو بین صفحات گوگل برای پیدا کردن آن نخواهید داشت.

بعد از نصب این افزونه، تنها کافی است در بخش search query کلمه کلیدی مدنظرتان را وارد کنید و در قسمت find url آدرس وب سایتی که می‌خواهید رتبه کلمه کلیدی وارد شده را پیدا کنید بنویسید و سپس روی گزینه performe search کلیک کنید.

البته شما می‌توانید در بخش تنظیمات، اسم کشور و زبان مورد بررسی را نیز انتخاب کنید تا نتیجه آنالیز اکستنشن‌ شما دقیق‌تر شود اگر از فیلتر شکن زمان استفاده از این افزونه استفاده کنید ممکن است زبان و نام کشور شما تغییر کند.

افزونه SEO Search Simulator by Nightwatch

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید ما خیلی ساده توانستیم با کمک nighttwatch رتبه سایت تسمینو را در کلمه کلیدی خرید رپورتاژ آگهی بررسی کنیم!

۳٫ SEO Quake

اگر سئو کارهستید بی‌شک همین حالا به نصب افزونه SEO Quake روی مرورگرتان نیاز دارید، این افز