LSI چیست و کلیدواژه‌های LSI برگ برنده در دنیای سئو

کلمات LSI عبارت‌هایی مرتبط با مفهوم کلی یک مطلب در وب‌سایت هستند. در روزهای اولیه سئو، Google و سایر موتورهای جستجو موضوع یک صفحه را براساس کلمات کلیدی که در صفحه دیده می‌شد، طبقه‌بندی می‌کردند. اما امروزه گوگل به محتوای کلی صفحه دقت می‌کند و کلمات کلیدی LSI را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد. در این مطلب به این سوال که LSI چیست و دقیقا چه وظیفه‌ای دارد پاسخ می‌دهیم.

منظور از کلمات کلیدی LSI چیست؟

اگر بخواهیم بهتر به سوال LSI چیست جواب دهیم باید کار را با یک مثال ساده آغاز کنیم: فرض کنید که به تازگی دوچرخه‌ای خریدید و دوست شما از چگونگی آن از شما سوالاتی می‌پرسد، شما هم در جواب تمام جزئیات خرید دوچرخه را به او توضیح می‌دهید. در گفتگوی شما یک سری کلمات کلیدی به کار می‌روند که عبارتند از:

 • چگونگی خرید دوچرخه
 • مشخصات دوچرخه
 • مزایای دوچرخه سواری
 • قیمت خرید دوچرخه
 • ویژگی‌های یک دوچرخه خوب

این کلمات دقیقا همان کلمات LSI برای عبارت کلی‌ “خرید دوچرخه” هستند. حالا اگر این مطلب را وارد دنیای سئو و گوگل کنید چطور؟ در این مطلب کلمات کلیدی LSI چیست ؟ بار دیگر فرض می‌کنیم که می‌خواهید درباره “دوچرخه سواری” مقاله‌ای مناسبی بنویسید، در این صورت کلمات LSI شما این گونه خواهد بود:

 • انواع دوچرخه
 • مزایای دوچرخه سواری
 • معضلات دوچرخه سواری
 • تاریخچه دوچرخه سواری
 • مشکلات دوچرخه سواران در ایران

در این‌صورت، اجزای هوشمند سایت گوگل به مطلب شما سر می‌زنند و در می‌یابند که مطلب شما حول محور خرید دوچرخه است. از این‌رو هر کاربری که کلیدواژه خرید رپورتاژ را جستجو کند، گوگل در می‌یابد که مطلب شما از کیفیت بالایی برخوردار است و آن را در صفحه نخست خود قرار خواهد داد.

کلمات کلیدی LSI فراتر از کلمات مترادف هستند!

اکثر افراد می‌پندارند که کلمات کلیدی LSI همان کلمات مترادف هستند، اما واقعیت این است که LSI ها چیزی فراتر از کلمات هم‌معنی با کلیدواژه اصلی هستند. هنگامی که چند کلمه LSI را که مرتبط با کلیدواژه هستند، بکار ببرید شانس قرار گرفتن سایت شما در صفحه اول گوگل بالاتر خواهد رفت.

منظور از یافتن کلمات کلیدی مناسب LSI چیست؟

در ادامه پاسخ دادن به سوال lsi چیست باید به اهمیت پیدا کردن این نوع کلمات برای هر یک از مقالاتی که می‌نویسید اشاره کنیم. برای یافتن این واژه‌ها دو نوع استراتژی وجود دارد. یکی از آن‌ها استفاده از تجربه مخاطبان از طریق کلماتی است که در گوگل جستجو می‌شود؛ و دیگری، استفاده از ابزارها است. با این دو استراتژی کلی و انواع ابزارها آشنا می‌شویم.

مراجعه مستقیم به سایت گوگل

 

یکی از پیش پا افتاده‌ترین راه‌هایی که می‌توانید برای کلیدواژه اصلی خود کلمات کلیدی LSI پیدا کنید، جستجو کردن خود کلیدواژه در سایت گوگل است. با این کار گوگل واژه‌های مناسب و مرتبط با آن را به شما پیشنهاد می‌دهد، از همان کلمات می‌توانید به صورت طبیعی در مقاله خود استفاده کنید و رتبه خود را در گوگل افزایش دهید.

lsi

استفاده از Google keyword Planner

برای استفاده از این سرویس ابتدا باید یک اکانت در Google AdWords برای خود بسازید. پس از این که به اکانت خود وارد شدید، باید وبسایت خودتان را از نظر محتوا در یکی از دسته‌بندی‌ها قرار دهید. پس از آن می‌توانید کلمات کلیدی مورد دلخواه خودتان را تایپ کنید و از نتایج آن استفاده کنید.

استفاده از LSI Keyword Generator

یکی دیگر از روش‌های یافتن کلمات کلیدی  LSI استفاده از ابزار keyword generator است که بهره بردن از آن بسیار آسان است. کافی است کلمه کلیدی مورد نظرتان را در ناحیه مخصوص جستجو تایپ کنید و نتایج بدست آمده کلمات کلیدی lsiنخستین مزیت استفاده از کلمات کلیدی LSI این است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید رتبه وب‌سایت خود را در گوگل افزایش دهید. هنگامی که از کلمات LSI استفاده می‌کنید، این امکان را به موتورهای جستجوگر می‌دهید که موضوع صفحه شما را بهتر درک کنند و رتبه بندی آن را افزایش دهند. مزایای دیگر این کلمات عبارتند از:

 • مزایای استفاده از کلمات کلیدی lsi

  نخستین مزیت استفاده از کلمات کلیدی LSI این است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید رتبه وب‌سایت خود را در گوگل افزایش دهید. هنگامی که از کلمات LSI استفاده می‌کنید، این امکان را به موتورهای جستجوگر می‌دهید که موضوع صفحه شما را بهتر درک کنند و رتبه بندی آن را افزایش دهند. مزایای دیگر این کلمات عبارتند از:

  ما کمک می‌کنند: استفاده درست و طبیعی از کلمات کلیدی LSI این اطمینان را به موتور جستجوگر می‌دهد که محتوای شما تنها برای بالا آمدن و پر کردن کلمات کلیدی بارگذاری نشده است.

 • باعث افزایش مخاطبان سایت می‌شود: یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای استفاده از کلمات LSI این است که به مخاطبین شما می‌کنند تجربه جستجوی بهتری را داشته باشند که به نوبه خود به معنای بهبود رتبه بندی، زمان صرف شده کاربر در سایت و نرخ پرش است.
 • پ
 • یک شمای کلی از کسب وکارتان به گوگل می‌دهد: هنگامی که گوگل به هویت کسب و کار اینترنتی شما پی ببرد، خیلی بهتر از آن در جستجوهای خود استفاده می‌کند. در واقع با استفاده از کلمات LSI به هویت پیدا کردن وبسایت خود کمک می‌کند که آن منجر به بالا آمدن سایت شما و قرار گرفتن در صفحات اولیه گوگل می‌شود.

بهترین کلمات کلیدی LSI

انتخاب بهترین کلمه کلیدی

انتخاب بهترین کلمه کلیدی

تصور کنید برای یک مطلب، تعدادی کلمه LSI در نظر گرفته‌اید و نمی‌خواهید از تمامی آن‌ها استفاده کنید. در این شرایط، چگونه می‌‍‌توانید بهترین کلمات LSI را از میان آن‌ها انتخاب کنید؟ بهترین راه برای یافتن بهترین کلمات کلیدی، این است که بفهمیم، کاربران فضای مجازی، با چه انگیزه‌هایی و به چه علت این کلمات را جستجو می‌کنند. براساس تحقیقات کلمات کلیدی، معمولا کاربران فضای مجازی، با یکی از این 3 دلیل، کلمات کلیدی را جستجو می‌کنند:

 • کسب اطلاعات درباره یک چیز (مثلا تلفن همراه چیست؟)
 • کسب اطلاعاتی خاص درباره یک چیز (مثلا بهترین برند تلفن همراه چیست؟)
 • پیدا کردن روشی برای خرید یک چیز (مثلا از کجا می توانم تلفن همراه بخرم؟)

برای درک بهتر این موضوع باید بگوییم، کلمات LSI باید به محتوا و سبک کلی سایت شما مربوط باشند. برای مثال اگر سایت شما، یک سایت خرید و فروش تلفن همراه است، لزومی ندارد کلمات LSI مطالب شما مرتبط با اصطلاحات تعمیر تلفن همراه باشند؛ بلکه بهتر است بر همان موضوع خرید و فروش تلفن همراه، متمرکز باشند.

کلمات کلیدی LSI همچنین باعث می‌شوند از به‌کاربردن مداوم کلمه کلیدی اصلی خودداری کنید؛ زیرا برای سئو شدن یک مطلب، این موضوع نیز اهمیت دارد و وجود تعداد بیش از حد

شیوه‌های استفاده از کلمات کلیدی LSI

استفاده از کلمات کلیدی LSI به‌طور کلی باعث بهبود موقعیت صفحه شما از نظر الگوریتم‌های رتبه‌بندی گوگل و موتورهای دیگر جستجو می‌شود. اما به‌یاد داشته باشید که برخی موقعیت‌ها ارجحیت دارند. این موقعیت‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

محتوا

کلمات LSI باعث خوانایی بهتر مطالب می‌شوند. این کلمات باعث می‌شوند شما بتوانید یک موضوع را از جوانب گوناگون بررسی و تشریح کنید. پیشنهاد ما این است که از این کلمات در پاراگراف‌های اول و آخر محتوای متنی خود نیز استفاده کنید؛ زیرا این کار باعث می‌شود، شروعی پخته و پایان‌بندی متمرکزی داشته باشید و هسته کلام نیز تقویت شود.

تصویر

متن جایگزین تصویر یکی از آن مواردی است که عموما تهیه کنندگان محتوای وب‌سایت از آن غافل می‌شوند. این افراد عموما متن را جایگزین تصویر می‌کنند، اما از کلمات LSI در آن‌ها استفاده نمی‌کنند. اضافه کردن این کلمات، به‌ویژه به‌عنوان جانشینی برای کلمه کلیدی اصلی مفید خواهد بود.

توضیحات متا

هربار که یک کلیدواژه را در موتور جستجوی گوگل وارد می‌کنید، زیر عنوان صفحه سایت، چیزی در حدود دو خط مطلب می‌بینید که ممکن است در متن اصلی نباشد. این جملات، همان توضیحات متا یا شرح خلاصه‌ای از نیت اصلی مطلب هستند. استفاده از کلمات LSI در کنار کلمه کلیدی اصلی در توضیحات متا باعث می‌شود توضیحات م

پست‌های قدیمی وبلاگ

بعد از مدت زمانی طولانی، کلمات کلیدی LSI مرتبط با کلیدواژه کانونی هر مطلبی ممکن است تغییر کند. دلیل این امر، تغییر الگوهای جستجوی کاربران در گذر زمان است. بنابراین می‌تواند به مطالب پیشین وب‌سایت خود برگردید و کلمات کلیدی جدیدی را به آن‌ها اضافه کنید.

کلمات LSI؛ انسجام مطالب و رمز موفقیت وب‌سایت

در این مطلب سعی کردیم تا به سوالات LSI چیست ، کلمات کلیدی LSI چه هستند و چه نقشی در قرار گرفتن وبسایت در صفحه نخست گوگل دارند، پاسخ داده شود. به‌خاطر داشته باشید که گوگل بیشتر از آن‌چه شما فکرش را می‌کنید هوشمند است. به این معنا که اگر وب‌سایت شما در مورد عکس و هنر عکاسی است، اگر یک مطلب بسیار عالی در مورد ارزهای دیجیتال بارگذاری کنید و از نظر سئو هم مشکلی نداشته باشد، باز هم آن را در صفحات اول نشان نخواهد داد.

همانطور که گفتیم، گوگل در چند سال اخیر به هویت کلی و شِمای کلی وب‌سایت نگاه می‌کند و اگر مطلبی مغایر با پست‌های دیگر آپلود کنید، شانس قرار گرفتن در صفحه اول را از دست خواهید داد. پس سعی کنید مطالب خود را در یک Category قرار دهید و به اصطلاح منسجم‌تر از قبل، مطالب را بارگذاری کنید. برای راهنمایی‌های بیشتر و دریافت خدمات تبلیغاتی سئو می‌توانید به سایت تسمینو، پلتفرم تبلیغاتی خدمات سئو و دیجیتال مارکتینگ رجوع کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *