آموزش سئو

کیورد استافینگ (Keyword Stuffing) چیست؟+ (۳ راه‌ حل عملی‌)

آیا تا به حال زمان مطالعه یک مقاله در سطح وب، برایتان پیش آمده است که احساس کنید یک کلمه بیش از حد در تمامی جملات و پاراگراف‌ها تکرار شده است و با دیدن مداوم آن در ساختار متن، کلافه می‌شوید!

این کلافگی خواننده و از بین رفتن جذابیت محتوا زیر سر کیورد استافینگ (Keyword Stuffing)، یکی از تکنیک‌های قدیمی سئو کلاه سیاه است که امروزه بسیاری از سایت‌ها را دچار افت رتبه شدید و جریمه کرده است.

در این مقاله تعریف کامل کیورد استافینگ همراه مثال و روش‌های جلوگیری از ایجاد آن در محتوا آورده شده است، اگر شما نیز می خواهید از شر بمب‌باران کلمات کلیدی یعنی کیورد استافینگ (Keyword Stuffing)  در محتوای وب سایت‌تان در امان باشید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید!

کیورد استافینگ (Keyword Stuffing) چیست؟

کیورد استافینگ یا بمب‌باران کلمات کلیدی دقیقا مثل یک بمب ویران کننده است که با جای گرفتن در قلب محتوای وب سایت شما علاوه بر راندن خوانندگان محتوای مقاله‌ تان از وب سایت، موتورهای جستجو را نیز نسبت به سایت شما بدبین می‌کند و در پایان دردسرهایی مثل افت رتبه و یا حتی جریمه را نیز برای شما ایجاد خواهد کرد!

هر زمانی که در یک  سایت، مشغول مطالعه بودید و در هر پاراگراف و سرتیتر و جمله، یک کلمه کلیدی یا حتی عبارت تکراری به چشمتان خورد بدانید سروکله کیورد استافینگ پردردسر پیدا شده است!

یک مثال عملی از کیورد استافینگ لطفا!

متن زیر به عنوان یک نمونه کامل از کیورد استافینگ، با تکرار بیش از حد کلمه کیورد استافینگ در ساختار محتوا جهت مثال، نوشته شده است:

مثال از کیورد استافینگ

انواع کیورد استافینگ (Keyword Stuffing) در ساختار محتوا

کیورد استافینگ، فقط در مقاله نوشتن نیستن و ممکن است در برخی از بخش‌های دیگر وب سایت نیز وبمستر، به صورت ناخواسته یا حتی از روی عمد، آن را به کار ببندد.

کیورد استافینگ در متن جایگزین تصاویر

بخش  ALT تصاویر، برای قرار دادن کلمات کلیدی مرتبط با محتوا است، اگر مقاله شما به تعداد ۲۰ عکس نیاز داشته باشد و شما در بخش متن جایگزین تمامی عکس‌ها یک کلمه کلیدی تکراری را استفاده کنید، دقیقا کیورد استافینگ رخ می‌دهد.

کیورد استافینگ کلمه کلیدی در محتوای متنی

رایج ‌ترین سبک Keyword Stuffing همین مورد است، چنانکه یک کلمه کلیدی بارها در صورتی که وجود آن لازم نیست در بخش‌های مختلف محتوای وب سایت آورده شود بمب‌باران کلمه کلیدی ایجاد می‌شود.

اضافه‌گویی‌های بی‌دلیل!

علاوه بر تکرار زیاد کلمه کلیدی استفاده زیاد از عبارت‌های تکراری بیهوده و غیر ضروری نیز یکی دیگر از سبک‌های کیورد استافینگ است بیشتر تولید کنندگان محتوای تازه کار در مسیر تولید محتوا به اشتباه از آن استفاده می‌کنند.

چرا کیورد استافینگ، بلای جان سایت شما خواهد بود؟

وجود Keyword Stuffing در ساختار محتوای وب سایت، می‌تواند به طرز وحشتناکی زیروبم سئو وب سایت شما را به نابودی بکشاند و تمامی زحمات چندماهه‌تان را در مسیر سئو  و بهینه سازی وب سایت بر باد دهد!

افزایش بانس ریت (Bounce rate)

بانس ریت، به نرخ پرش کاربران از سایت اشاره دارد، قطعا کاربران وب سایت شما پس از مشاهده یک مقاله پر از کلمات کلیدی تکراری صفحه وب سایت شما را ترک خواهند کرد و این موضوع می‌تواند آسیب شدیدی به سئو سایت شما وارد کند.

کاهش رتبه (Decrease ranking)

الگوریتم‌های سخت‌گیر گوگل مثل پاندا،مرغ مگس خوار و پنگوئن، وظیفه بررسی دقیق خط‌ به‌ خط تمامی محتواهای منتشر شده در وب سایت شما را دارند، یکی از خط قرمزهای این الگوریتم‌ها وجود کیورد استافینگ است!

تنها کافی است یکی از الگوریتم‌های پاندا، مرغ مگس خوار یا حتی پنگوئن گوگل، بویی از وجود کیورد استافینگ در ساختار محتوای وب سایت شما ببرند، تا با جریمه‌های سنگین مثل افت رتبه ناگهانی برای شما ایجاد شوند.

هشدار گوگل در رابطه با استفاده از کیورد استافینگ در محتوا

Search Engine Land گوگل :

موتورهای جستجو گوگل به سادگی توزیع غیر عادی کلمات کلیدی در متن یا متاتگ‌های وب سایت را تشخیص می‌دهند، اگر کلمات کلیدی تکراری بیش از حد در محتوای سایت به کار رفته باشد وبمستر سایت، باید به زود