آموزش سئو

الگوریتم تازگی محتوا (Freshness Algorithm) چیست؟

الگوریتم تازگی محتوا یا Freshness Algorithm گوگل، به آپدیت بودن منظم صفحات مختلف سایت شما اهمیت می‌دهد، اگر وب سایت فعالی داشته باشید و همیشه به فکر به روز کردن محتوای منتشر شده در بخش‌های مختلف سایت‌ تان باشید، این الگوریتم دوست وب سایت شما خواهد بود و بهبود رتبه در موتورهای جستجو را برای شما رقم خواهد زد.

برای اینکه به خوبی با راز و رمزهای تاثیرات Freshness Algorithm در سئو آشنا شوید و از آن به بهترین شکل برای رشد سئو وب سایت‌ تان استفاده کنید، نکات مطرح شده در این مقاله را با دقت مطالعه کنید و در مسیر آپدیت محتوای وب سایت‌ تان به کار ببندید تا از تماشای تاثیر معجزه آسای الگوریتم تازگی محتوا در سایت‌تان لذت ببرید.

الگوریتم تازگی محتوا چیست؟ (لطفا آپدیت باشید!)

جان کلام الگوریتم تازگی محتوا (Freshness Algorithm) این است که همیشه تلاش کنید جدیدترین محتواهای کاربردی را در وب سایت‌ تان منتشر کنید و بر در صورت نیاز سعی کنید دستی بر سروروی سایر محتواهای وب سایت‌ تان بکشید و آن‌ها را آپدیت کنید!

الگوریتم تازگی محتوا نسبت به سایر الگوریتم‌ های گوگل همچون الگوریتم پنگوئن، الگوریتم مرغ مگس‌ خوار، الگوریتم سندباکس , الگوریتم کبوتر و یا …. قصد جریمه هیچ وب سایتی را ندارد، تنها تلاش می‌کند با گشتن بین وب سایت‌ های مختلف و آنالیز آن‌ ها جدیدترین محتوای کاربردی را به کاربران گوگل، نمایش دهد.

روش کار الگوریتم تازگی محتوا چگونه است؟ (گوگل به سایت شما مخفیانه سر می‌زند!)

گوگل برای کمک گرفتن از Freshness Algorithm جهت پیدا کردن وب سایت‌ های به‌ روز، از معیارهای مشخص و ساده‌ ای در ساختار محتوای وب سایت، کمک می‌گیرد، در ادامه با مهم‌ترین مواردی که خزنده‌های گوگل در وب سایت شما جهت شناسایی تازگی محتوا کمک می‌گیرند آشنا شوید!

زمان انتشار

تاریخ انتشار محتوا را برای نمایش به کاربران و خزنده‌ های گوگل باز بگذارید، ارتباط زمانی انتشار محتوا و آپدیت مجدد آن، می‌ تواند برگ برنده شما در مسیر آپدیت و به‌روزرسانی وب سایت‌ تان باشد.

میزان تولید محتوای جدید

یکی از مهم‌ ترین رازهای بهره مندی از الگوریتم تازگی محتوا اهمیت دادن به تولید محتواهای جدید و کاربردی در سایت است، تلاش کنید با داشتن یک تحقیق کلمه کلیدی حرفه‌ای هدف‌ مند همیشه برنامه منظمی جهت تولید و انتشار محتوا در بازه‌ های زمانی مشخص داشته باشید.

تعداد بک لینک‌ ها

لینک‌ های دریافتی وب سایت‌تان نیز در شناسایی وب سایت شما نزد گوگل به عنوان یک مرجع به‌روز، از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است؛ مسیر لینک سازی خارجی وب سایت‌ تان را هدف‌ مند ترسیم کنید و تلاش کنید همیشه از وب سایت‌ های قوی و خوش سابقه نزد گوگل، بک لینک دریافت کنید.

بک لینک و تازگی محتوا

سایت‌های ارجاع دهنده

گوگل برای درک میزان به روز بودن محتوای وب سایت شما و تصمیم برای افت یا بهبود رتبه، وب سایت‌هایی که به شما لینک داده‌اند را نیز بررسی می‌کند!

یعنی هرچقدر وب سایت شما از وب سایت‌ هایی بک لینک دریافت کرده باشد که بیشتر به الگوریتم تازگی محتوا اهمیت داده و مطالب جدید و به روزتری منتشر می‌کنند شانس سایت شما نیز برای بهره مندی بیشتر از مزایای Freshness Algorithm جهت دیده شدن در موتورهای جستجو افزایش پیدا خواهد کرد.

ترفندهای آپدیت محتوا برای دوستی با Freshness Algorithm !

دوستی با الگوریتم تازگی محتوای گوگل، کار سختی نیست! فقط کافی است که نکته‌ های ساده و کاربردی را در مسیر به‌ روزرسانی محتوای وب سایت‌ تان به کار ببندید تا به سادگی از رشد معجزه آسای سایت‌ تان پس از آپدیت و به‌روزرسانی مقالات، لذت ببرید!

الگوریتم تازگی محتوا

تغییرات هدف‌ مند محتوای متنی

در قدم اول برای آپدیت محتوا باید تغییراتی در ساختار محتوای متنی صفحات مختلف ایجاد کنید، این کار به موضوع وب سایت شما نیز بستگی دارد، اگر یک سایت فروشگاهی دارید، تغییرات قیمت و اخبار جدید محصولات، برای شما مفید است.

اگر