آموزش سئو

تاثیر url در سئو (معجزه ساز یا بی‌ اهمیت!؟)

آدرس یکتای صفحات وب سایت شما که کاربران و موتورهای جستجو با کمک آن‌ها به صفحات مختلف سایت شما سر می‌زنند، url نام دارد. یکی از بحث‌های داغ همیشگی بین متخصصین سئو تاثیر url در سئو و مسیر بهینه سازی وب سایت بوده است.

مسئله اینجاست که آیا واقعا بهینه بودن پیوندهای یکتا یا همان آدرس صفحات مختلف می‌تواند بر سئو سایت تاثیر گذار باشد و اگر پاسخ این سوال مثبت است و کدام نوع url برای سئو خوب است و کدام نوع آدرس سایت می‌تواند به سئو وب سایت ما ضربه بزند؟

در این مقاله از سایت تسمینو تمامی نکات کلیدی در رابطه با تاثیر url در سئو و نکات بهینه سازی آدرس صفحات برای قدرت بخشیدن به سئو وب سایت آورده شده است، برای خلق بهترین یوآرال‌ ها برای صفحات مختلف سایت‌تان تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

url در سئو سایت تاثیر گذار هست یا خیر؟!

بله!

در مسیر سئو و بهینه سازی وب سایت‌تان باید بهینه بودن ساختار urlها را به عنوان یکی از پارامترهای مهم تاثیر گذار سئو در نظر بگیرید و نکات مهم برای سئو یوآرال را پیاده سازی کنید.

نکته مهم : از دست یوآرال‌ها به تنهایی کاری برنخواهد آمد!

لطفا دقت کنید که بهینه بودن آدرس صفحات، یکی از فاکتورهای سئو است که باید به آن‌ توجه ویژه داشته باشید و چنانکه خواهان صدر نشینی در بهترین رتبه‌های موتور های جستجو هستید باید تمامی نکات مهم موثر در سئو سایت را همچون تولید محتوا ، لینک سازی خارجی و .. را جدی بگیرید.

۳ تاثیر مهم url در سئو سایت

پیش از آنکه وارد راز و رمزهای بهینه سازی آدرس سایت برای بهبود سئو سایت شویم، بهتر است با دلایل تاثیر گذاری url بر سئو سایت آشنا شوید.

  1. کراولینگ و ایندکس سریع‌تر

خزنده‌های موتورهای جستجو زمان گشت زدن بین صفحات وب سایت‌های مختلف، url‌های قابل فهم و منظم را راحت‌تر کراول و ایندکس می‌کنند.

      ۲٫ ایجاد تجربه کاربری بهتر

کاربران گوگل، اصولا با دیدن آدرس صفحات عجیب و غریب در یک وب سایت، سخت‌تر می‌توانند به سایت مورد نظر برای بازگشت دوباره، خرید یا مطالعه مقاله اطمینان کنند.

یعنی یک url دارای ساختار منظم و نظم منطقی حاوی کلمات کلیدی بامعنای هدف برای کاربران وب سایت شما می‌تواند یک تجربه کاربری خوب را ایجاد کند و شانس مراجعه دوباره آن‌ها به وب سایت شما را افزایش دهد.

     ۳٫ خوشتیپ بودن بک‌لینک‌ها!

یکی از مهم‌ترین اصول رتبه گیری سایت استفاده از بک لینک‌ ها است، یکی از مدل‌های بک لینک رایج که سئوکاران از آن استفاده می‌کنند نیکد یوآرال است، چنانکه url شما از نظر ساختاری ظاهر درستی نداشته باشد زمان قرار دادن بک لینک، جلوه نامناسبی خواهد داشت.

 

۹ راز ساخت بهترین url برای سئو سایت!

ساخت یک آدرس یوآرال بهینه اصلا سختی نیست تنها کافی است زمان ایجاد ساختار پیوند یکتا برای صفحات مختلف وب سایت‌تان نکاتی که در ادامه مطرح می‌شود را عملی کنید تا یک url بهینه درجه یک برای دیده شدن در بهترین رتبه‌های موتورهای جستجو خلق کنید.

 

۱٫ نه خیلی کوتاه نه خیلی بلند!

زمان انتخاب پیوند یکتا برای صفحات مختلف وب سایت‌تان تلاش کنید از آدرس‌های با معنایی استفاده کنید که نه خیلی بلند باشند نه بیش از حد کوتاه!

مثلا زمان انتخاب یوآرال برای این مقاله، انتخاب عبارت یوآرال در سئو چه تاثیری دارد و چطور آن را انتخاب کنیم، به عنوان عبارت کلیدی پیوند یکتا بدترین انتخابی است که تیم تسمینو می‌تواند انجام دهد که خوشتبختانه ما به جای آن (تاثیر url در سئو ) را انتخاب کردیم.

۲٫ با معنا بودن مهم است!

تجربه ثابت کرده است که وجود کلمات کلیدی هدف صفحه مد نظر در آدرس پیوند یکتای یک صفحه می‌تواند در رتبه گیری مقاله مورد نظر، موثر باشد، این ویژگی علاوه بر قابل فهم کردن موضوع محتوا برای کاربران، به خزنده‌ های گوگل نیز برای درک سریع‌تر صفحه کمک می‌کند.

۳٫ عبارت کلیدی فراموش نشود

بهتر است در ساختار url صفحه مدنظر از کلمه کلیدی محتوا استفاده کنید، به عنوان مثال عبارت کلیدی این مقاله از تسمینو تاثیر url در سئو است و ما همین عبارت را در ساختار url  این مقاله قرار دادیم، این کار به سئو صفحه جهت رتبه گیری بهتر در موتورهای جستجو کمک ویژه‌ای می‌کند.

۴٫ کیورد استافینگ ممنوع!

برخی از سئوکاران زمان ایجاد یوآرال با این دیدگاه که وجود کلمات کلیدی در آدرس‌های مختلف سایت، الزامی است تمامی