آموزش سئو

الگوریتم EAT گوگل چیست؟ (مغز انسانی گوگل برای اعتبار سنجی سایت‌ها!)

گوگل برای افزایش کیفیت محتواهای منتشر شده در سطح وب و بهبود سطح اعتماد کاربران به وب سایت‌ها الگوریتم EAT را به الگوریتم های گوگل اضافه کرد، این الگوریتم جذاب تلاش می‌کند که گوگل را به یک مغز انسانی واقعی جهت آنالیز کیفیت و اعتبار محتوای سایت‌ها تبدیل کند و مورد اعتمادترین وب سایت‌ها را به کاربران خود نمایش دهد.

اگر همیشه این پرسش در ذهن شما وجود دارد که چطور محتوای باکیفیت‌تری تولید کنید تا گوگل و کاربرانش عاشق وب سایت شما شوند و در صدر نتایج جستجو قرار بگیرید و به سود بیشتر دست یابید، باید به گوش به فرمان انتظارات الگوریتم EAT در فرایند سئو و تولید محتوا باشید!

در این مقاله، آموزش کامل مفهوم الگوریتم EAT همراه تکنیک‌ های بهینه سازی سایت بر اساس راهبردهای این الگوریتم آورده شده است، برای بهینه سازی وب سایت‌ تان بر اساس این الگوریتم پیچیده اما جذاب، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید!

الگوریتم EAT گوگل چیست ؟

EAT ALGORITM

الگوریتم  EAT گوگل، مخفف سه واژه Expertise  (تخصص)، Authoritativeness (اعتبار) و Trustworthiness (اعتماد پذیری) است.

این الگوریتم، به گوگل کمک کرده است که به فرایند تحلیلی مغز کاربران واقعی خود یعنی انسان‌ ها نزدیک شود و مثل ذهن یک کاربر انسان واقعی، محتوا و اعتبار و مفید بودن یک وب سایت را بررسی کنید و بهترین رتبه بندی را برای وب سایت‌ های مختلف، ایجاد کند.

برای اینکه در موتورهای جستجو دیده شوید و به رتبه‎‌‌های بهتری دست پیدا کنید باید فعالیت تولید محتوای و سایت‌ تان را بر اساس سه فاکتور مورد بررسی توسط این الگوریتم قرار دهید!

صفحات YMYL، طرف حساب اصلی الگوریتم EAT !

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که برای یافتن پاسخ یک پرسش پزشکی، دست به سرچ شوید و زمان مطالعه توصیه‌های مختلف درسایت‌های متنوع، برای اعتماد کردن به یک سایت، دو دل شوید و شک کنید!

این الگوریتم برای افزایش سطح کیفیت محتواهای تولید شده در این وب سایت‌ ها و بهبود اعتبار آن‌ها جهت ایجاد اعتماد در کاربران برای عملی کردن توصیه‌های آن‌ ها آغاز به کار کرد.

  • سایت‌های YMYL رایج تحت تاثیر الگوریتم EAT
  1. وب سایت‌های پزشکی
  2. سایت‌های ورزشی
  3. سایت‌های آموزش مالی
  4. وب سایت‌های حقوقی و ..

صفحات یا وب سایت‌های YMYL به سایت‌هایی اشاره دارند که به صورت مستقیم، توصیه‌ها یا خدماتی را ارائه می‌کنند که با سلامتی و مسائل مالی افراد ارتباط دارند، با توجه به اینکه امروزه اکثر وب سایت‌ها با اهداف تجاری در سطح وب فعالیت دارند، می‌توان گفت که بیشتر سایت‌ها جزو صفحات YMYL هستند و الگوریتم EAT در فرایند رتبه گیری آن‌ها موثر خواهد بود.

سئو برای الگوریتمEAT گوگل چگونه است؟

الگوریتم EAT مثل یک کارشناس سخت‌گیر آنالیز محتوا، فرایند تولید محتوای وب سایت شما را از سه منظر تخصصی بودن، میزان اعتبار و قابل اعتماد بودن بررسی می‌کند، هر چقدر که برای بهبود کیفیت این سه مورد تلاش بیشتری انجام دهید، الگوریتم EAT گوگل جهت بهبود رتبه و رشد سئو وب سایت، کمک بیشتری به شما خواهد کرد.

در ادامه به صورت کامل، با سه فاکتور مورد سنجش توسط الگوریتم EAT گوگل، در فرایند آنالیز محتوای وب سایت، آشنا شوید!

Expertise  (تخصص)

گوگل ترجیح می‌دهد به کاربران خود، وب سایت‌هایی را نمایش دهد که محتوای تخصصی معتبر منتشر می‌کنند به همین دلیل شما نیز باید بر داشتن فرایند تولید محتوای تخصصی حرفه‌ای تمرکز داشته باشید و برای همیشه روش‌های سنتی تولید محتوا توسط نویسندگان غیر حرفه‌ ای را فراموش کنید.

ترفندهای تولید محتوای تخصصی

اگر تاکنون مطلبی در رابطه با این الگوریتم نخوانده باشید احتمالا این سوال برای شما پیش می‌آید که چطور سبک محتوای اختصاصی مفید را برای کاربرانتان تولید کنید؟ برای این هدف، کارهای زیر را فراموش نکنید.

  1. کمک گرفتن از نویسندگان حرفه‌ای مرتبط با موضوع وب سایت‍
  2. استفاده از منابع انگلیسی مرجع در فرایند تولید محتوا
  3. قرار دادن اینفوگرافیک، ویدئو و پادکست مرتبط
  4. داشتن تح