رپورتاژ آگهی

اشتباهات رایج در رپورتاژ آگهی آشنا شویم

یکی از راه های تبلیغ محصول و خدمات، منتشر کردن رپورتاژ آگهی است که در یک مجله، روزنامه و یا سایت خبری منتشر می شود. معمولا به صورت یک داستان بیان می شود و مخاطب را به استفاده از محصول یا خدمات شرکت ترغیب می کند. برخی از اشتباهاتی که در رپورتاژ آگهی رخ می دهند می توانند باعث بی اثر شدن رپورتاژ شما شوند. برای آشنایی با این اشتباهات متداول که اثربخشی رپورتاژ شما را از بین می برند، در این مقاله همراه ما باشید.

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی یک خبر تبلیغاتی است که کسب و کارها برای معرفی محصولات و خدمات خود در سایت های خبری پربازدید منتشر می کنند. این روش به دلیل اثرگذاری بالایی که بر روی مخاطب دارد به عنوان یکی از بهترین راه های تبلیغات اینترنتی شناخته می شود و کمک زیادی به برند شدن کسب و کارها می کند. با توجه به اینکه رپورتاژ آگهی در خبرگزاری هایی با رنک بالای گوگل منتشر می شود و با چند کلمه کلیدی به سایت شما لینک می شود، کمک زیادی به سئوی سایت شما می کند و رنک سایت شما در نزد موتور جستجوی گوگل افزایش می دهد. بسیاری از برندهای بزرگ دنیا، از این روش به عنوان یک روش تبلیغاتی موثر استفاده می کنند.

اشتباهات رایج در رپورتاژ آگهی

شما باید دقت بالایی در رپورتاژ آگهی داشته باشید و از برخی اشتباهات رایج در این زمینه بپرهیزید. در این قسمت برخی اشتباهاتی که در این زمینه رایج است را برای شما آورده ایم.

۱-طولانی بودن رپورتاژ

یکی از اشتباهات رایج در مقالات رپورتاژ اگهی که معمولا زیاد رخ می دهد، طولانی بودن این نوع مقالات است. از آنجایی که شرکت ها و کسب و کارها هزینه زیادی بابت رپورتاژ اگهی می پردازند، سعی می کنند تا حد ممکن این مقالات را طولانی کرده و به عبارت دیگر از تمام مکانی که برای آگهی آن ها اختصاص یافته استفاده کنند. فقط کافی است برای چند لحظه خودتان را به جای خواننده مقاله قرار دهید، هیچ‌کس با دیدن یک مقاله طولانی مجذوب آن نمی شود و علاقه زیادی به خواندن آن نشان نمی دهد. افرادی هم که شروع به خواندن مقاله می کنند، در میانه راه خسته شده و از سر بی حوصلگی ادامه آن را نمی خوانند. پس طولانی بودن رپورتاژ شما نه تنها سبب علاقه مندی خواننده به آن نمی شود بلکه باعث منصرف شدن او از خواندن مقاله می شود. سعی کنید.

حتما بخوانید :  رپورتاژ آگهی بهترین فرصت برای برندها در نمایشگاه الکامپ

طولانی بودن مقاله رپورتاژ آگهی

۲-استفاده بیش از حد از لینک ها

اکثر افراد به این موضوع باور دارند که هرچه لینک موجود در رپرتاژ آگهی بیشتر باشد، تأثیر بیشتری خواهد داشت و سبب بالاتر رفتن رنکینگ سایت می شود. این یک باور کاملا غلط است که در بین افراد نهادینه شده است. حقیقت این است که اگر بیش از حد از این لینک ها استفاده کنید تأثیری کاملا منفی بر روی رنکینگ سایت شما خواهد داشت. استاندارد استفاده از لینک ها در مقاله بین ۳ تا ۵ لینک است و بیشتر از این تعداد، هیچ تأثیر مثبتی نخواهد داشت. افرادی که از این موضوع آگاه هستند، سعی می کنند روی کلمات کلیدی که اهمیت بالاتری دارند تمرکز کنند و برای سایر کلمات کلیدی به بولد کردن آن ها قانع شوند. در واقع شما هرچه تمرکز بیشتری روی یک کلمه کلیدی بگذارید و لینک های خود را به آن کلمه اختصاص دهید، نتیجه بهتری خواهید گرفت. شما می توانید برای سایر کلمات کلیدی، از رپورتاژهای آگهی دیگری استفاده کنید.

۳-کپی بودن مطالب رپورتاژ

گوگل همیشه به محتوای به روز، اولویت بیشتری نسبت به محتواهای کپی شده می دهد. استفاده از محتوای کپی برای رپورتاژ آگهی کمکی به شما نمی کند و ممکن است نتایج منفی نیز داشته باشد. سعی کنید برای رپورتاژ آگهی خود مطالب جدید و خلاقانه تری بنویسید تا هم گوگل آن را به عنوان محتوای کپی به شمار نیاورد و هم خواننده مقاله جذب مقاله شما شود. اگر می خواهید از محتوای کپی استفاده کنید، حتما مقاله مناسبی را برای رپورتاژ انتخاب کرده و آن را بازنویسی کنید به‌طوری که حداقل ۸۰ درصد متن تغییر کند تا نزد موتورهای جستجوی گوگل به عنوان کپی شناخته نشود.

۴-استفاده از عنوان نامناسب برای رپورتاژ آگهی

نکته مهم دیگری که باید به آن دقت کنید، انتخاب عنوان مناسب برای متن رپورتاژ آگهی است. هدف شما از رپورتاژ آگهی این است که خواننده را به خواندن متن و استفاده از خدمات و محصولات خود ترغیب کنید. اولین موضوعی که در رپورتاژ شما به چشم می آید، عنوان و تیتر آن است. اگر در انتخاب آن دقت کافی نداشته باشید و عنوانی نامناسب انتخاب کنید، خواننده از رپورتاژ آگهی شما به راحتی عبور خواهد کرد و حتی زحمت خواندن چند خط از آن را به خودش نخواهد داد. در عنوان رپورتاژ اگهی خود سعی کنید ازجمله ای استفاده کنید که مخاطب را به خواندن مطلب علاقه مند کند و یک علامت سوال برای او ایجاد کند که ترغیب شود تا مقاله شما را بخواند.

حتما بخوانید :  چرا رپورتاژ آگهی محبوبیت دارد؟

۵-انتظار معجزه از یک رپورتاژ

استفاده از یک یا دو رپورتاژ می تواند رنکینگ شما را بهبود ببخشد ولی نباید انتظار زیادی از آن داشت. برای بهره وری بیشتر باید از تعداد بیشتری رپرتاژ آگهی برای کلمات کلیدی خود استفاده کنید. خیلی از افراد انتظار دارند با انتشار یک یا دو رپورتاژ به رتبه یک گوگل برسند ولی باید به این موضوع هم توجه کرد که رقبای شما نیز معمولا از این رپورتاژها استفاده می کنند و برای اثرگذاری بیشتر باید از تعداد بیشتری رپورتاژ اگهی استفاده کنید. البته استفاده خیلی زیاد و غیر اصولی از این رپورتاژها هم چندان مناسب نیست و ممکن است سبب پنالتی شدن شما از نتایج گوگل شود. پس از رپورتاژها به تعداد مناسب و به صورت اصولی استفاده کنید تا نتیجه مطلوبی دریافت کنید. داشتن یک برنامه اصولی و بلند مدت می تواند به شما در این راه کمک زیادی کند.

۶-بزرگ نمایی بیش از حد

یکی دیگر از اشتباهات متداول در رپورتاژ آگهی، اغراق و بزرگ نمایی بیش از حد در تبلیغ محصولات و خدمات است. هیچ کس به بزرگ نمایی بیش از حد علاقه ندارد و خیلی افراد از این کار تنفر نیز دارند. اغراق بیش از حد در تبلیغ محصولات، مخاطب را نسبت به محصولات شما بدبین می کند و حتی ممکن است باعث شود مخاطب از برند شما فراری باشد. سعی کنید در تبلیغات خودتان از تعریف و تمجید بی مورد خودداری کنید و به صورت کاملا منطقی مزایای محصولات و خدمات خود را شرح دهید. به مخاطب یک دلیل مناسب بدهید که چرا باید از خدمات و محصولات شما استفاده کند و محصول و خدمت شما چه تأثیری روی زندگی او خواهد داشت.

۷-نگارش نامناسب در نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی

شما باید متن رپورتاژ آگهی خود را به شکلی مناسب نگارش کنید. متن خود را در قالب داستان و به صورت جذاب بنویسید. موضوعاتی که سبب درد و رنج مخاطب می شود را بیان کنید و دردهای او را تحریک کنید. می توانید یک دشمن به او معرفی کنید که سبب درد و رنج او می شود. با این کار او را تحریک خواهید کرد تا به حرف های شما گوش دهد. به طور کلی برای نوشتن رپورتاژ آگهی باید توانایی خوبی در نگارش داستان داشته باشید و متن رپورتاژ خود را طوری بنویسید که به مخاطب انگیزه ای برای خواندن ادامه متن بدهد. نگارش نامناسب متن مقاله سبب رنجش خاطر مخاطب شده و باعث می شود از خواندن ادامه مطلب منصرف شود.

حتما بخوانید :  15+1 فرمول جادویی برای تولید یک رپورتاژ آگهی موفق

۸-تبلیغات بیش از حد در رپورتاژ آگهی

همان‌طور که گفتیم متن مقاله رپورتاژ باید در قالب داستان نوشته شود و در داخل آن به تبلیغ محصول بپردازد ولی باید برای تبلیغات، حد قائل شد. تبلیغات زیاد در متن مقاله چندان مناسب نخواهد بود و مخاطب را جذب نمی کند. بهتر است تبلیغات خود را به صورت غیرمستقیم و در داخل داستان بیان کنید تا اثرگذاری بیشتری روی مخاطب داشته باشد. در نتیجه تبلیغات بیش از حد در رپورتاژ آگهی، یکی دیگر از مواردی است که باید از آن پرهیز کنید.

با یک یا دو رپورتاژ قانع نشوید !

انتشار نمودن یک یا دو رپورتاژ آگهی حتما تأثیر خوبی برای وبسایت شما خواهد داشت ولی نباید انتظار بالایی از آن داشته باشیم چرا که بهتر است برای خرید رپورتاژ آگهی استراتژی داشته باشیم و بصورت کمپین و یا بسته های خوب در طول سال و یا ماه خریداری نماییم و به یک یا دو رپورتاژ قانع نشویم . نکته دیگری که وجود دارد این است که حتما وبسایت های خوب و معتبر را برای انتشار مقاله رپورتاژ خود انتخاب نمایید چرا که سایت های تازه به دوران رسیده بیشتر بعد از مدتی مقالات رپورتاژ را حذف خواهند نمود و این به ضرر شما میباشد و حتما به پیج اتوریتی و دامین اتوریتی وبسایتی که انتخاب میکنید نیز دقت داشته باشید .

لینک ها را پخش کنید

بهتر است در یک مقاله یک لینک به صفحه اصلی وبسایت خود دهید و مابقی لینک ها را در دیگر صفحات خود پخش نمایید تا تأثیر بیشتری دریافت کنید .

عجولانه عمل نکنید

اگر تعدادی رپورتاژ خریداری نموده اید هرگز عجولانه اقدام نکنید و با صبر و حوصله مقالات خود را ثبت کنید تا مقالات تکراری نباشند . خیلی از افراد برای گرفتن نتیجه زودتر این اشتباه را میکنند و تعداد زیادی رپورتاژ را بصورت یکباره در وبسایت های گوناگون ثبت میکنند . اینکار بیشتر به ضرر شما میباشد و حتی ممکن است که سایت شما پنالتی شود و از صفحات گوگل حذف شوید . پس بهتر است برای خرید رپورتاژ آگهی برنامه ریزی بلند مدت داشته باشید و یا از مشاوران سئو کمک بگیرید .

نمایش بیشتر

امیر حسین برمچ

تنها دو چیز میتونم راجب خودم بگم اینکه عاشق سئو هستم و دیجیتال مارکتینگ :)))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن