آموزش سئو

افزایش اعتبار دامنه سایت با ترفندهای تضمینی!

افزایش دامین آتوریتی

مفهوم اعتبار دامنه یا همان Domain Authority به میزان قدرت و اعتبار دامنه یک سایت، بر اساس سنجش برخی از فاکتورهای مهم در سئو و بهینه سازی سایت‌ اشاره دارد.

در رابطه با اهمیت داشتن یا نداشتن نمره DA برای رنکنیگ وب سایت‌ها بین سئوکاران اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد اما به هرحال اگر شما در حوزه سئو مشغول فعالیت هستید باید به صورت دقیق با نحوه کارکرد سسیتم نمره دهی اعتبار دامنه و روش‌های افزایش آن آشنا باشید.

در این مطلب، پس از معرفی کامل چیستی مفهوم دامین آتوریتی و روش‌های تشخیص آن، بهترین ترفندهای افزایش نمره اعتبار سایت ذکر شده است، چنانچه که می‌خواهید که تمامی راز و رمزهای نمره اعتبار دامنه سایت را یاد بگیرید تا پایان این مقاله با تسمینو همراه باشید.

اعتبار دامنه سایت (Domain Authority) چیست؟

اعتبار دامنه نمره‌ ای از بازه ۰ تا ۱۰۰ است که می‌توانید آن را با کمک ابزارهای مختلفی مشاهده کنید، به میزانی که نمره دامنه شما به عدد ۱۰۰ نزدیک‌ تر باشد به این معنا است که سایت شما نزد گوگل، اعتبار دامنه بیشتری را دارا است.

  • مزایای آنالیز نمره اعتبار دامنه

  1. داشتن یک معیار سنجش خوب برای بررسی سایت با رقبا
  2. بررسی میزان قدرت اعتبار و قدرت سایت نزد گوگل

چطور نمره دامین آتوریتی سایت را بررسی کنیم؟

متاسفانه خود گوگل، هیچ ابزار رسمی را برای بررسی نمره اعتبار دامنه ارائه نکرده است و برای این‌ کار باید از سایت‌ها و  ابزارهای کمکی واسط کمک بگیرید.

  • بهترین ابزارهای آنلاین بررسی Domain Authority

  1. MozBar
  2. Ahrefs
  3. Majestic
  4. link Explor moz

اسپم اسکور دوست خوب دامین آتوریتی !

سایت moz، اصلی‌ترین مرجع بررسی نمره اعتبار دامنه در جهان است، این وب سایت در کنار مفهوم دامین آتوریتی، اسپم اسکور را نیز جهت بررسی کیفیت دامنه وب سایت، معرفی می‌کند. اگر مشغول آنالیز دامنه یک سایت هستید پیشنهاد می‌‌شود در کنار نمره DA نگاهی به وضعیت اسپم اسکور سایت نیز داشته باشید.

 

یک نکته مهم برای سنجش وضعیت نمره DA یا اعتبار دامنه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید معیار سنجش خوب و بد بودن نمره اعتبار دامنه هر سایتی با وب سایت‌های دیگر متفاوت است!

یعنی شما نمی‌توانید با مقایسه نمره بالای دامین آتوریتی یک سایت قدیمی و مشهور مثل ویکی پدیا با سایت نوپای خودتان، نتیجه گیری کنید که نمره اعتبار دامنه وب سایت‌تان افتضاح است!

یعنی:

اگر شما یک سایت در حوزه آموزش سئو با عمر دامنه ۱ سال دارید، برای سنجش خوب و بد بودن نمره دامین آتوریتی‌ تان بهتر است فقط به سراغ بررسی سایت‌ هایی بروید که هم‌ موضوع سایت شما هستید و از نظر عمر دامنه نیز حدود ۱ سال سن دارند!

 

روش‌های افزایش اعتبار دامنه سایت (وقت پازل درست کردنه!)

افزایش اعتبار دامنه سایت، کار سختی نیست! تنها نیاز به دقت برای اجرای درست هر یک از بخش‌های سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال، همراه صبر و حوصله دارد.

فرایند قدرت بخشیدن به اعتبار دامنه سایت را می‌ توان به یک پازل سه تکه قطعه‌ای تشبیه کرد!  این سه قطعه پازل، شامل امور سئو داخلی، سئو تکنیکال و سئو خارجی وب سایت شما است، هر چقدر که با دقت و مهارت بیشتری این سه قطعه پازل مهم‌ سئویی را طراحی کنید و در کنار هم بچینید قدرت دامنه سایت‌تان در طول زمان بیشتر خواهد شد.

لطفا گیج نشوید!

قرار نیست شاخ غول را جا‌به‌جا کنید