2019-04-04 09:36:06
گیمیفیکیشن

بازی سازی با تکیه بر علایق ذاتی انسانها، حس رقابت پذیری و افزایش تعامل مخاطبان موجب درگیر نمودن آنها با محصول و برند گردیده و نوعی وفاداری در آنها به وجود می آورد.

گیمیفیکیشن

گیمیفیکیشن چیست و تعریف دقیق آن چه می باشد؟ این جمله ای است که احتمالا قبلا آنرا شنیده اید. ممکن است که تصور و درک مبهمی از آن داشته باشید و یا اینکه نداشته باشید. ممکن است که آنرا از قبل تجربه کرده و یا اینکه از آن بی اطلاع باشید. موضوع واضحی که درباره این کلمه وجود دارد این است که براستی هیچ دو نفری را نمی توانید پیدا کنید که تعریف یکسانی از آن داشته باشند. گیمیفیکیشن اینگونه تعریف می شود: گیمیفیکیشن بکار بردن تفکر و تجربه بازی در زمینه هایی است که بطور عادی قابلیت بازی ندارند، بطوریکه با درگیر نمودن مشتریان و افراد و ایجاد انگیزه در آنان در راستای رسیدن به اهداف و مقاصد مورد نظر تعریف می شود. به عبارتی گیمیفیکیشن نوعی بازی سازی است که در راستای بازاریابی و توسعه کسب و کار به درگیر نمودن افراد و مشتریان در راستای افزایش فروش، افزایش وفاداری و توسعه کسب و کار می انجامد. به عنوان مثال تصور کنید که شما یک کارت اشتراک مشتریان یا لویالتی کارت از کافی شاپ دریافت نموده اید. همانطور که می بینید این یک نمونه ساده از گیمیفیکیشن است که شما از آن استفاده می نمائید. بازی وار سازی در زمینه های مختلفی بکار می رود و موجب افزایش رضایتمندی مشتریان از انجام آن می گردد. بازی وار سازی با درگیر کردن افراد، ایجاد حس تفریح و سرگرمی و ایجاد علاقه و جذابیت برای اتمام بازی موجب مشارکت هر چه بیشتر آنان می شود.

 

گیمیفیکیشن چیست

گیمیفیکیشن چگونه اجرا می شود؟

نحوه عملکرد گیمیفیکیشن بدین صورت است که مخاطبان بطور سنتی و غریزی تمایل به رقابت داشته و بدنبال تجربه های تازه، مهیج و لذت بخش می گردند، لذا افراد ترجیح می دهند که در گیمیفیکیشن مشارکت نمایند. حس رقابت پذیری و تجربه های جدید است که افراد را به چالش کشانده و آنها را وارد بازی می کند. در مقام مقایسه افراد در حالت عادی و بدون هیچ گونه انگیزه و رقابت پذیری تمایلی به شرکت در مسابقه نداشت و لیکن در مواقعی که انتظار پیامدهای مثبت داشته و یا جهت اجتناب از پیامدهای منفی، حس رقابت پذیری آنان پر رنگ می شود.

بخوانید  معجزه بازاریابی دیجیتال با تاثیر شبکه های اجتماعی بر رشد وب سایت شما

اصول کلیدی برای موفقیت گیمیفیکیشن

از جمله اصول کلیدی برای موفقیت گیمیفیکیشن می توان به سه مورد مهم ذیل اشاره نمود:

  • چالش پذیری: از مخاطبان خود دعوت نمائید که در چالشی مه مطابق با سلایق آنها است شرکت نموده و آنها را به مشارکت هر چه بیشتر تشویق نمائید.
  • دست یافته ها: مکانیسمی طراحی کنید تا بطور سریع و به دفعات بازخوردها و نتایج حاصل از گیمیفیکیشن بررسی و نتایج حاصله منتشر و در دسترس مخاطبان قرار گیرد. این کار جهت تشویق مخاطب در مشارکت هر چه بیشتر و ایجاد انگیزه در آنان از اهمیت بسزایی برخوردار است.
  • جوایز: جهت افزایش انگیزه مخاطبان خود و علاوه بر جوایز اصلی و نهایی که در انتهای بازی به آنها تعلق می گیرد نسبت به طراحی جوایز اضافی در طول مراحل گیمیفیکیشن به طرق مختلف اقدام نمائید. این کار موجب افزایش انگیزه آنها و تشویق برای ادامه بازی تا رسیدن به مراحل نهایی می گردد. جوایز انگیزشی می تواند امتیازهای اضافی، تمدید مدت زمان شرکت در مسابقه و یا سایر موارد مشابه باشد.

مزایای گیمیفیکیشن

مزایای گیمیفیکیشن

مزایای گیمیفیکیشن را در تغییر نحوه ارتباط سازمان با مشتریان و مخاطبان خود چه از نظر درون سازمانی و چه برون سازمانی می توان جستجو نمود. بازی سازی فرصتهایی را فراهم می کند تا انگیزه و تعامل مداوم، افزایش و تعمیق سطح روابط و وفاداری مخاطبان و مشتریان را به همراه داشته باشد. در واقع آن یک موفقیت است بطوریکه با ارائه پاداش و جایزه حس و انگیزه مشارکت در افراد بر انگیخته می نماید. این نشانه سرگرمی و هیجان مخاطب بوده و از طریق اصول کلیدی که به آن اشاره شد به مخاطب منتقل می شود. به عنوان مثال شما بطور مرتب و یا هر از چند گاهی به یک کافی شاپ مراجعه می کنید و یا برای خرید مایحتاج خود به فروشگاه زنجیره ای می روید. در کافی شاپ به شما برگه ای داده می شود با این مضمون که چنانچه شما ۵ مرتبه به این کافی شاپ جهت نوشیدن قهوه مراجعه نمائید مرتبه ششم میهمان کافی شاپ بوده و می توانید بطور رایگان در آنجا قهوه بنوشید. روی کارت مربوط به شما عکس ۶ فنجان قهوه وجود دارد که در هر بار مراجعه یکی از خانه ها مهر می شود. در این صورت امکان مراجعات بعدی شما به این کافی شاپ بطور ناخودآگاه بیش از سایر کافی شاپها خواهد بود. ممکن است مدتی بعد که برای خوردن قهوه تصمیم به مراجعه به کافی شاپ بگیرید بطور حتم یکی از گزینه های انتخابی شما همین کافی شاپ خواهد بود. این یک نمونه کاملا ساده از گیمیفیکیشن خواهد بود. همچنین در اکثر فروشگاههای بزرگ و زنجیره ای به مشتریان کارت اشتراک مشتریان داده می شود. مشتریان با داشتن این کارت از انواع تخفیفها و سایر پیشنهادات ویژه اعضا بهره مند می گردند، لذا امکان مراجعه مجدد مشتری به این فروشگاه افزایش می یابد. اینکار علاوه بر افزایش فروش و سود فروشگاه موجب ایجاد وفاداری در مشتریان گردیده و مشتریان نیز با مراجعه مکرر به فروشگاه از امتیازات عضویت در باشگاه مشتریان بهره مند می گردند. این نمونه یکی از موارد بارز استفاده از گیمیفیکیشن در فروشگاههای مختلف بشمار می رود.

بخوانید  مفهوم واقعی استارت‌ آپ چیست؟

کاربرد گیمیفیکیشن

امروزه کاربرد گیمیفیکیشن به حوزه های مختلف کار و تجارت گسترش یافته است. شرکتها و سازمانهای بسیاری جهت گسترش برند و توسعه محصول خود، افزایش فروش، افزایش وفاداری مشتریان، بازاریابی و تبلیغات، افزایش ماندگاری برند در ذهن مخاطب و … از گیمیفیکیشن استفاده می کنند. شما می توانید بازی سازی را در حوزه های مختلفی مانند تجارت، آموزش، تبلیغات اینترنتی و بازاریابی مشاهده نمائید. به عنوان مثال در حوزه آموزش به روشهای مختلفی مانند دادن جایزه، امتیاز و ارزشیابی عملکرد دانش آموزان و یا دانشجویان به تشویق آنان و ایجاد انگیزه جهت فراگیری بهتر و آموزش با کیفیت استفاده می کنند. در محیطهای کاری، سازمانهای بسیاری هستند که به ارزیابی عملکرد کارکنان به طرق مختلف پرداخته و با تشویق آنان سعی در ارتقا کیفیت و بهره وری پرسنل دارند. این تشویق ها می تواند اضافه حقوق، مرخصی تشویقی، تقدیر و تشکر و یا حتی اعلام در تابلوی اعلانات سازمان به عنوان پرسنل نمونه و برتر ماه باشد. انواع بازیهای کامپیوتری معروف در سراسر جهان وجود دارند که با استفاده از گیمیفیکیشن اقدام به فروش محصولات خود می نمایند. یکی از نمونه های موفق دیجیتالی بازی وار سازی بازی Clash of Clans است که میلیونها نفر در سراسر جهان را درگیر خود نموده، در صورتیکه هدف اصلی از بازی خرید الماسهای آن است و نه خود نرم افزار.

اجرای گیمیفیکیشن موفق

اجرای گیمیفیکیشن موفق بستگی به رعایت اصولی دارد که در صورت اجرای این نکات کلیدی می توان امیدوار به اجرای یک برنامه بازی سازی موفق داشت. همواره در نظر بگیرید که راه اندازی یک برنامه و بازی سازی به خودی خود نمی تواند چاره ساز باشد بلکه در نظر گرفتن موارد مهمی که به آن اشاره خواهد شد به همراه تداوم این برنامه ها کلید موفقیت بشمار می رود. در اجرای یک بازی وارسازی موفق به موارد ذیل توجه نمائید:

  • سیستم امتیازدهی: یک برنامه گیمیفیکیشن موفق دارای سیستم امتیازدهی منظمی است. برای هر یک از مراحل برنامه بر اساس نوع برنامه و عوامل موثر در افزایش وفاداری مشتریان سازمان سیستم امتیازبندی تعریف نمائید. به عنوان مثال در صورت مشاهده تیزرهای تبلیغاتی و یا به اشتراک گذاری آنها امتیازی به اعضا تعلق بدهید، یا اینکه با پر کردن اطلاعات شخصی مشتریان در باشگاه امتیازی برای آنها در نظر بگیرید. اینکار موجب افزایش انگیزه آنها می شود.
  • حق انتخاب: همواره در نظر داشته باشید که حداقل دو گزینه قابل انتخاب برای اعضا در گیمیفیکیشن منظور نمائید. اینکه تنها یک گزینه برای بهره مندی از جوایز و یا پاداشها وجود داشته باشد جلوه خوبی از نظر مشتریان نخواهد داشت.
  • امتیازدهی مرحله ای: به مخاطب خود این حس را القا نمائید که در صورت تداوم وفاداری به سازمان شما و کسب امتیازات بیشتر، از مزایا، امتیازات و پیشنهادات ویژه برخوردار می شوند. این حس پیشرفت مرحله به مرحله موجب افزایش انگیزه تعامل و مشارکت افراد می گردد.
  • نتایج حاصل از اجرای گیمیفیکیشن را بطور مرتب ارزیابی نموده و در صورت نیاز در نحوه پاداش دهی، امتیازبندی و نوع جوایز تجدیدنظر نمائید. همچنین همواره از مخاطبان خود در مورد علایق و انتظارات آنها نظرسنجی نمائید.          
بخوانید  بازاریابی b2b چیست
Review: "گیمیفیکیشن چیست" by , written on 2019-04-04T09:36:06+00:00

بازی سازی با تکیه بر علایق ذاتی انسانها، حس رقابت پذیری و افزایش تعامل مخاطبان موجب درگیر نمودن آنها با محصول و برند گردیده و نوعی وفاداری در آنها به وجود می آورد. گیمیفیکیشن گیمیفیکیشن چیست و تعریف دقیق آن چه می باشد؟ این جمله ای است که احتمالا قبلا آنرا شنیده اید. ممکن است […]

به این مطلب امتیاز دهید

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوست داری با هزینه کم کسب و کارتو در رسانه ها معرفی کنی؟! ثبت رپورتاژ