2018-10-14 17:49:26

چگونه یک شرکت سئو معتبر را شناسایی کنیم؟

امروزه با توجه به پیشرفت دنیای دیجیتال مارکتینگ و موتورهای جستجو و همچنین افزایش نکات مربوط به بهینه سازی سئو، وب سایت ها به دنبال یک شرکت سئو با تجربه و مهارت مناسب برای بهبود سئو سایت خود می روند. انتخاب این شرکت سئوکار می تواند کار بسیار مشکل و چالش برانگیزی باشد، به خصوص برای کسانی که آشنایی درستی با این موضوع ندارند. در این مقاله به معرفی راهکارهایی برای انتخاب شرکت سئو معتبر می پردازیم.

سئوشرکت سئو

یک شرکت سئو به شرکتی گفته می شود که خدماتی در زمینه بهینه سازی وب سایت ها ارائه می دهد. هدف از این کار بهبود رتبه سایت در نزد موتورهای جستجو و کمک به دیده شدن هرچه بیشتر سایت است. از جمله وظایفی که یک شرکت سئو دارد می توانیم به بررسی سایت، انتخاب استراتژی مناسب برای بهینه سازی سایت و ارائه تاکتیک های مناسب برای توسعه کسب و کار شما اشاره کنیم. یک شرکت سئو معتبر با وب سایت مشتری خود مانند وب سایت خود رفتار می کند و بهترین راهکارها را برای افزایش نرخ بازگشت سرمایه شما در پیش می گیرد.

چرا انتخاب شرکت سئو معتبر مهم است

کسانی که نسبت به راه اندازی سایت اقدام می کنند، هزینه و زمان زیادی را صرف این موضوع می کنند و اصلا دوست ندارند با شکست مواجه شوند. برای جلوگیری از شکست، شما نیاز دارید تا محصولات و خدمات سایت خود را بفروشید و از آن درآمد کسب کنید. رسیدن به این هدف نیز نیازمند این است که شما خود را در دید کاربران قرار دهید تا آن ها شما را بشناسند.

 اگر شرکت سئو معتبری را برای بهینه سازی سایت خود انتخاب کرده باشید، به نوعی این موضوع را تضمین می کنید که شما همیشه در دید کاربران هستید و می توانید با ارائه خدمات مناسب آن ها را به سمت خود جذب کنید. در واقع شما برای اینکه کسب و کار خود را زنده نگه دارید و آن را توسعه دهید، به یک شرکت سئو معتبر نیاز خواهید داشت تا این کار را به نحو احسنت برای شما انجام دهد.

معجزه یا میانبری در کار نیست

یکی از باورهایی که در بسیاری افراد وجود دارد و برخی شرکت های سئو کار برای تبلیغ خود از آن استفاده می کنند، وجود راه های میانبر در سئو و رسیدن سریع به نتیجه است. برای بهینه سازی سایت نزد موتورهای جستجو هیچ راه میانبر و سریعی وجود ندارد و برای رسیدن به نتیجه باید زمان و هزینه صرف کنید.

حتما بخوانید :  آموزش لینک سازی طبیعی در وبلاگ ها

پس اعتقادی به معجزه نداشته باشید و شرکت هایی که این موضوع را تبلیغ می کنند از لیست خود خط بزنید. همچنین به این نکته توجه کنید که هرگونه تلاش برای دور زدن موتورهای جستجو می تواند باعث پنالتی شدن شما از نتایج گوگل شود.

عکس۲

اولین نتیجه گوگل همیشه بهترین نیست

اکثر افراد برای انتخاب شرکت سئو معتبر از طریق گوگل اقدام می کنند و کلماتی مانند بهترین شرکت سئو و مواردی از این قبیل را در گوگل جستجو می کنند. شاید در وهله اول منطقی به نظر برسد که شرکتی که توانسته این کلمات را برای وب سایت خود بهینه سازی کند، حتما می تواند بهینه سازی سایت من را نیز به خوبی انجام دهد ولی این طرز فکر چندان درست نیست. بهترین ها همیشه مشتریان خود را دارند و سرشان به قدری شلوغ است که وقتی برای تبلیغات و بهینه سازی چنین کلماتی ندارند. پس این فکر را که نتایج اول گوگل بهترین ها هستند را از سرتان بیرون کنید و راه های دیگری را برای انتخاب شرکت سئو معتبر در پیش بگیرید.

سئو چیستبه فهرست بهترین ها اعتماد نکنید

یکی دیگر از راه هایی که افراد برای انتخاب شرکت سئو انتخاب می کنند جستجوی “بهترین شرکت سئو ” در گوگل است. با جستجوی این کلمه شما با لیست های زیادی مواجه می شوید که بهترین ها را به شما معرفی می کنند و هیچ کدام به یکدیگر شبیه نیستند. این لیست ها معمولا توسط ربات ها تهیه می شوند و به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند. پس این مورد را نیز از لیست خود خط بزنید و برای انتخاب بهترین شرکت سئو از این راه اقدام نکنید.

مراحل انتخاب شرکت سئو

تحلیل وضعیت وب سایت

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که عملکرد فعلی وب سایت خود را تحلیل کنید و یک دید کلی از عملکرد سایت خود بدست آورید. برای این کار راهکارهای مختلفی وجود دارد; مثلا شما می توانید از ابزارهای رایگان گوگل مانند گوگل وب مستر استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند تا نقاط ضعف و قوت وب سایت خود را بشناسید. به عنوان مثال می توانید نحوه عملکرد کلمات کلیدی انتخاب شده و مشکلات موجود در لینک های سایت را مشاهد کنید.

حتما بخوانید :  آموزش کامل لینک سازی داخلی و بهبود سئو

شما می توانید این موارد را یادداشت کرده و یا ذخیره کنید تا یک گزارش از عملکرد امروز خود داشته باشید و بتوانید در آینده میزان پیشرفت سایت را با امروز آن مقایسه کنید.

شناخت نیازها

مرحله بعدی در مراحل انتخاب یک شرکت مناسب برای سئو، شناخت نیازهای وب سایت در حوزه سئو است. شما می توانید گزارش هایی را که در مرحله قبلی یادداشت کردید، بررسی کنید و نیازهای مختلف سایت را بر اساس اولویت مشخص کنید. به عنوان مثال شما می توانید به سوالاتی مانند ” آیا طراحی سایت شما مناسب است یا نیاز به تغییر دارد؟” یا اینکه ” اولویت وب سایت شما جذب ترافیک بیشتر است یا تغییر طراحی سایت؟” بپردازید.

شما این سوالات را اولویت بندی کرده و یک برنامه معین از نیازهای خود تهیه می کند و سپس به دنبال شرکتی می روید که بتواند سوالات با اولویت بیشتر شما را بهتر پاسخ دهد و نیازهای شما را بهتر رفع کند.

انتخاب شرکت مناسب با تطابق بیشتر با خواسته های شما

در این مرحله ابتدا سعی کنید شرکتی را انتخاب کنید که بتواند جنبه های مختلف وب سایت را به خوبی به پیش ببرد و تنها بر روی یک جنبه خاص مانند لینک سازی توجه نکند. سعی کنید بین هزینه و دانش فنی شرکت مورد نظر تعادل ایجاد کنید. به عنوان مثال اگر شما به دنبال شرکت های سئوکار کوچک بروید و سعی کنید هزینه ها را کاهش دهید، ممکن است نتیجه برعکسی بگیرید و زمان و هزینه خود را از دست دهید. برعکس این موضوع نیز صادق است و ممکن است شما برای یک شرکت بزرگ سئوکار یک مشتری کوچک باشید و آن ها توجه زیادی به شما و خواسته هایتان نداشته باشند; بنابراین ایجاد تعادل بین هزینه و دانش فنی شرکت یک امر ضروری خواهد بود.

سوالاتی که باید بپرسید

پرسیدن سوالات زیر از شرکت سئو مورد نظر می تواند به شما در انتخاب بهترین شرکت سئو کمک کند:

  • اگر اطلاعات خاصی در مورد عملکرد الگوریتم رتبه بندی گوگل و نحوه رتبه بندی نتایج ندارید می توانید با پرسیدن سوالاتی درباره این الگوریتم کار را شروع کنید.
  • برای رسیدن به اهداف مورد نظر من از چه راهکارهایی استفاده می کنید؟
  • چه مدت طول می کشد تا روند سئو سایت من پایان یابد؟
  • برای هر مرحله از سئو سایت چه برنامه ای دارید؟
  • آیا گزارشی از مراحل کارتان تهیه می کنید؟ آیا این آمار و گزارش ها در اختیار من قرار خواهند گرفت؟
  • اگر راهکار مورد نظر شما به نتیجه نرسید چه راهکار ثانویه ای را در پیش می گیرید؟
حتما بخوانید :  فاکتورهای رتبه بندی سئوی سایت در سال 2019

به هزینه ها توجه کنید

اکثر افراد به دنبال شرکت سئوکاری می روند که هزینه کمتری درخواست کند. این راهکار با توجه به بودجه کم اکثر شرکت ها کاملا منطقی به نظر می رسد ولی این هزینه پایین، کیفیت پایین را به همراه خواهد داشت. با توجه به اینکه هزینه ها همیشه به عنوان یک اهرم فشار بر روی مدیریت هستند، سعی کنید به دنبال شرکت سئویی بروید که بتواند موفقیت شما را تا حد زیادی تضمین کند.

البته با توجه به اینکه الگوریتم های موتورهای جستجو به طور مداوم در حال تغییر هستند، هیچ شرکتی نمی تواند به طور کامل موفقیت شما را تضمین کند ولی می توانید شرکتی را انتخاب کنید که احتمال دسترسی به نتایج عالی در آن بالاتر است.

شفافیت مهم است

شرکت سئوکاری که با شما همکاری می کند باید شفافیت کاری داشته باشد، به طوری که شما بتوانید اطلاع دقیقی از عملکرد شرکت سئو داشته باشید. شما باید اطمینان حاصل کنید که شرکت سئو مورد نظر در گزارشات و جزئیات آن شفافیت داشته باشد. شما می توانید بعد از همکاری با چند شرکت سئو، نحوه عملکرد آن ها را بررسی کنید و با پیگیری گزارشات و اسناد مربوط به هر کدام نسبت به انتخاب بهترین آن ها اقدام کنید.

Review: "چگونه یک شرکت سئو معتبر را شناسایی کنیم؟" by , written on2018-10-14T17:49:26+00:00

امروزه با توجه به پیشرفت دنیای دیجیتال مارکتینگ و موتورهای جستجو و همچنین افزایش نکات مربوط به بهینه سازی سئو، وب سایت ها به دنبال یک شرکت سئو با تجربه و مهارت مناسب برای بهبود سئو سایت خود می روند. انتخاب این شرکت سئوکار می تواند کار بسیار مشکل و چالش برانگیزی باشد، به خصوص […]

تعداد 1دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوست داری با هزینه کم کسب و کارتو در رسانه ها معرفی کنی؟! ثبت رپورتاژ