تولید تیتر رپورتاژ آگهی

چگونه یک تیتر جذاب برای رپورتاژ آگهی بنویسیم؟

در یک رپورتاژ آگهی تیتر جذاب و خاص بسیار مهم است. اگر در رپورتاژ آگهی ما شاهد تیتر جذاب نباشیم تعداد بازدید کننده گان از آن آگهی کاهش می یابد. زمانی که تیتر جذاب و منجر به فردی را برای رپورتاژ آگهی خود استفاده می کنیم شاهد افزاید تعداد بازدید کاربران می شویم و در نتیجه خدمات و محصولات ما بیشتر در معرض دید کاربران قرار می گیرند. در واقع تیتر یک رپورتاژ به اندازه نوشتن متن آگهی مهم و ضروری است چون اگر تیتر ما خوب نباشد متن ما دیده نمی شود.

رپورتاژ چیست؟

رپورتاژ یک نوع نوشته یا متنی در قالب تبلیغ است که به معرفی محصولات و خدمات و درعین حال تبلیغ محصولات شرکت های مختلف می پردازد. نگارش یک رپورتاژ آگهی باید کاملاً بدون جانب گرایی و به صورت بی طرفانه و فاقد هرگونه جناح گیری صورت بگیرد. یکی از مزایایی که رپورتاژ های آگهی دارند این است که معمولا در سایت ها و رسانه های معتبر و خوب، نشر می یابند و در همین راستا است که مردم به صورت ناخودآگاه به این رپورتاژ ها اطمینان بیشتری دارند تا به تبلیغات معمولی دیگر و زودتر و راحت تر جذب این رپورتاژ ها می شوند. از همین رو است که قوانین سفت و سختی را برای رپورتاژهای آگهی در نظر گرفته اند.

نکته ای که حائز اهمیت است این است که رپورتاژها همیشه به تبلیغ محصولات و خدمات مختلف نمی پردازند. گاهی پیش می آید که بر علیه یک کادر یا مجموعه به مردم اطلاع رسانی می کنند.

تیترهای جذاب چه ویژگی هایی دارد؟

تیترهای جذاب همانند یک ویترین برای متن شما عمل می کنند. به عنوان نمونه وقتی به یک مرکز خرید می روید با دیدن ویترین های جذاب و خاص حتما وسوسه خواهید شد که سری به مغازه پشت ویترین بزنید و نگاهی هرچند اجمالی به وسایل داخل آن بیاندازید. متن هایی که شما می نویسید نیز باید مانند این مغازه ها دارای ویترین خارق العاده که همان تیتر است باشد. یک تیتر خاص و جذاب باعث جلب توجه و جذب خواننده می شود و منجر به این می شود که مقداری از وقت خود را صرف مطالعه و بازدید از متن شما بکند.

تیترهای جذاب چه ویژگی هایی دارد؟

موارد مهم در نوشتن تیترهای جذاب در یک رپورتاژ آگهی

۱- از جمله مواردی که در نوشتن یک تیتر باید دقت کنید سوال پرسیدن و نحوه درگیر کردن ذهن مخاطب است. در این صورت مخاطب برای اینکه به جواب سوالی که ذهنش را درگیر کرده است برسد ترجیح می دهد که حتماً متن را بخواند و جواب سوال خود را پیدا کند.

حتما بخوانید :  کمی بیشتر درباره رپورتاژ آگهی بدانیم

۲- توجه کردن به مسائل و مشکلاتی که مردم دارند. مردم ترجیح می دهند در مورد مشکلاتشان و نحوه برخورد و روش های برطرف کردن آنها مطالعه کنند. به طور مثال اگر قرار است رپورتاژ آگهی شما در مورد مو و سلامت مو باشد سعی کنید که به یکی از مشکلات مربوط به مو اشاره کنید. در این صورت متوجه می شوید که چقدر بازدید از صفحه رپورتاژ آگهی شما بالا می رود.

۳- اینکه شما فکر می کنید همیشه باید خشک و جدی باشید تا کار شما بهتر پیش برود یک ایده کاملاً احمقانه و اشتباهی است. گاهی برای بهتر دیده شدن لازم است مقداری شوخی چاشنی کار خود کنید و رپورتاژ آگهی خود را به نسبت دیگران متفاوت تر کنید و در نتیجه بیشتر دیده شوید.

۴- در یک رپورتاژ آگهی همیشه نباید به صورت رسمی و خیلی محکم با رعایت تمام اصول و قواعد صحبت کرد. گاهی ممکن است مخاطبان ما کسانی باشند که از سطح سواد بالایی برخوردار نباشند و نتوانند نوشته های سفت و خشک و مبهم ما را درک کنند. به همین دلیل استفاده از زبان ساده و گیرا در رپورتاژ آگهی ما می تواند موثر و مثمر ثمر باشد. اگر بخواهید در رپورتاژ آگهی از کلمات پیچیده و گنگ برای رساندن مفهوم و منظور خود استفاده کنید شما کاری جز گیج کردن ذهن مخاطبان خود نخواهید کرد و رپورتاژ آگهی شما به طور کل شکست می خورد.

۵- سعی کنید در نوشتن تیتر های رپورتاژ آگهی خود نهایت صداقت را به کار ببرید و از نوشتن دروغ پرهیز کنید. صداقت در رپورتاژ آگهی یکی از اصول مهم است که باعث می شوند کاربر با توجه خاصی متن شما را پیگیری کند.

موارد مهم در نوشتن تیترهای جذاب در یک رپورتاژ آگهی

انواع رپورتاژ آگهی

اکثر افراد تصورشان این است که رپورتاژ آگهی فقط در قالب متن به کار برده می شود و قالب های دیگری ندارد. اما باید خاطر نشان کرد که یک رپورتاژ آگهی علاوه بر قالب گزارش خبری قالب های دیگری نیز دارد که به آنها اشاره می کنیم:

حتما بخوانید :  15+1 فرمول جادویی برای تولید یک رپورتاژ آگهی موفق

۱- رپورتاژ آگهی تصویری: در این نوع قالب محتوای رپورتاژ در قالب یک عکس قرار می گیرد. معمولاً شرکت هایی که می خواهند محصولات خود را تبلیغ کنند و آنها را به نمایش بگذارند از این نوع رپورتاژ استفاده می کنند.

۲- دفاعیه: نوعی دیگر از انواع رپورتاژ است که برندهای شرکت های مختلف از آنها برای تحت تاثیر قرار دادن افکار و اذهان عمومی استفاده می کنند.

۳- ژورنالیستی: بیشتر شرکت های مطرح توسط این مدل از رپورتاژ ژورنالیستی باعث جلب نظر رسانه ها به خود می شوند.

تاثیر رپورتاژ آگهی در سئوی سایت

در واقع رپورتاژ آگهی یک نوع وسیله برای تبلیغ محصولات و خدماتی است که می توانید به کاربران سایت های مختلف خبری داشته باشید. شما با انجام این کار علاوه بر معرفی و عرضه ی محصولات خود به کاربران سایت می توانید چند لینک هم برای سایت خود بگیرید. که این عمل در واقع یک نکته مهم و اصلی و مثبت به سمت سئوی سایت شما است. وقتی در سایت شما کلمات کلیدی مدنظرتان لینک می شود موتور جستجو متوجه می شود که سایت شما در این حوزه کلمه کلیدی فعالیت دارد. این کلمات کلیدی که در این سایت بکار می برید می تواند، نوع محصول شما یا خدماتی که می خواهید ارائه دهید باشد.

بک لینک در رپورتاژ آگهی

بک لینک ابزاری است که از آن برای افزایش رتبه در گوگل استفاده می کنیم و در رپورتاژ آگهی بسیار کاربردی و مهم می باشد. به همین دلیل است که اکثر مدیران سایت های مختلف یا سئو سایت ها به دنبال گرفتن بک لینک از سایر سایت ها هستند.

یکی دیگر از انواع وسایل و ابزارهایی که برای بهتر دیده شدن در موتور جستجو کمک می کند، کمپین تبلیغات رسانه ای است که این مدل با رپورتاژ آگهی دارای مشابهت هایی است. در واقع فقط از نظر بک لینک و کلمات کلیدی که دارند مشابه هستند و از نظر مطالبی که ارائه می دهند به مخاطب باهم متفاوت هستند و فرق هایی دارند.

نحوه ی نوشتن یک رپورتاژ آگهی فوری و موثر

یک رپورتاژ آگهی در واقع یک نوع از تبلیغات است که با تبلیغات معمولی فرق دارد. تقریباً ۸۰ تا ۹۰% رپورتاژ آگهی را تصاویر تشکیل می دهند. در نتیجه نمی توان از آنها کپی برداری کرد. رپورتاژ آگهی نمونه ای از کل متن ارائه شده است به این صورت که یک رپورتاژ بخشی از مطلب را شامل می شود و باید بیانگر محتوای اصلی و مهم متن باشد. این نوع از رپورتاژ باید علاوه بر خاص بودن جذاب و گیرا نیز باشد تا ذهن بیننده را درگیر کرده و او را به سمت مطالعه ی محتوای متن سوق دهد.

در نوشتن یک آگهی رپورتاژ باید از جملات یا تصاویر کسالت بار و خسته کننده جلوگیری کنید و به جای آن از جملات جذاب و خاص استفاده کنید تا خواننده را پای مطلب نگه دارد و دوباره به وب سایت شما سر بزند. نکته دیگری که حائز اهمیت است، این است که از عکس ها و نمودارها به قدری استفاده نکنید که جایی برای نوشتن متن در آنها وجود نداشته باشد چون با این کار رپورتاژ آگهی شما با مشکل مواجه خواهد شد.

آشنایی با کمپین تبلیغاتی

در اغلب مواقع معیار دقیقی برای ارزیابی اثربخشی یک کمپین تبلیغاتی وجود ندارد. سازمان هایی که به صورت دائمی تبلیغات گسترده را اجرا می کنند معمولا به تدریج به اثربخشی نسبی رسانه ها و ابزارهای مختلف پی می برند. مهمترین صفتی که یک کمپین تبلیغاتی دارد، حجم ریالی کمپین می باشد. به طور کلی کمپین تبلیغاتی به مجموعه ای از فعالیت های چندجانبه گفته می شود که با هدف خاص برای مخاطب مورد نظر برنامه ریزی می شود تا پیام مناسب را با بودجه مناسب برای مخاطب مناسب ارسال نماید.

در نهایت شما باید در نوشتن رپورتاژ یک قانون را به خوبی رعایت کنید و آن هم قانون ۷۰ به ۳۰ است. به این معنی که شما باید ۷۰ درصد متن و محتوایی را تولید کنید که ذهن و فکر خواننده را به خود مشغول کرده و در عین حال حالتی سرگرم کننده و بدور از کسالت برای خواننده فراهم کند. بنابراین اگر می خواهید در کسب و کار خود بهتر دیده شوید، از ضرورت نوشتن رپورتاژ آگهی هیچگاه غافل نشوید.