0

پروفایل بک لینک : با ایجاد حساب کاربری، بک لینک بگیرید

پروفایل بک لینک : با ایجاد حساب کاربری، بک لینک بگیرید

همه ما برای حضور در فضای آنلاین و استفاده از انواع سایت ها و اپلیکیشنها، به یک حساب کاربری نیاز داریم. اما سوالی که در دیجیتال مارکتینگ و سئو، توجه بسیاری را به خود جلب کرده این است که آیا میتوان با ایجاد حساب کاربری، برای وب سایتمان هم بک لینک بگیریم؟ پروفایل بک لینک ها تا چه اندازه معتبر هستند؟ خرید رپورتاژ آگهی بهتر است یا خرید بک لینک پروفایلی؟

[lwptoc]

 

لینک سازی به منظور بهبود رتبه بندی سئو سایت، افزایش ترافیک و در نهایت افزایش فروش؛ یکی از مهمترین مواردی است که هنگام تعیین استراتژی سئو سایت باید به آن توجه داشت. با توجه به اهمیت همین مسئله، روز به روز به تعداد روشهای خلاقانه ای که برای لینک سازی استفاده میشوند، اضافه میشود. اما سوال مهم این است که کدام یک از این روشها اثربخشی بیشتری دارند؟ بهتر است که بودجه محدودی که برای بازاریابی آنلاین در نظر گرفته ایم، صرف رپورتاژ آگهی کنیم یا خرید بک لینک پروفایلی؟!

آیا خرید بک لینک پروفایلی برای لینک سازی طبیعی انتخاب خوبی است؟

اگر در زمینه سئو مطالعه و فعالیت کرده باشید، حتما میدانید که گوگل به طبیعی بودن هر ترفندی، تا چه اندازه اهمیت میدهد. لینک سازی یکی از مهمترین فاکتورهای سئو خارجی است که طبیعی بودن آن برای کسب نتیجه مطلوب، اهمیت زیادی دارد. به همین خاطر است که خرید بک لینک، یکی از دلایل اصلی پنالتی گوگل در نظر گرفته میشود. به همین خاطر قبل از خرید پروفایل بک لینک باید از مطمئن شوید که انتخاب درستی کرده اید یا نه!

سایت هایی که برای ساخت پروفایل بک لینک مورد استفاده قرار میگیرند، به کاربران خود اجازه میدهند یک حساب کاربری به منظور قرار دادن لینک در سایت ایجاد کنند. از لحاظ تئوری، هرچه که سایتی که برای انجام این کار انتخاب کرده اید، اعتبار بهتری داشته باشید، کیفیت لینک ساخته شده هم بهتر خواهد بود. نمونه ای از یک سایت با کیفیت بالا که میتوانید از آن برای ایجاد یک پروفایل بک لینک استفاده کنید، Gravatar است ، یک سایت آواتار متعلق به وردپرس.

بیشتر بخوانید:
لیست فروم های فارسی ۴۰۰ فروم جهت لینک سازی
پست مهمان – روشی برای بهبود جایگاه سئوی سایت

کیفیت یا کمیت؟ کدام یک هنگام لینک سازی اهمیت بیشتری دارند؟

یکی از تصورات رایج و البته غلط بسیاری از صاحبان سایت و وبمستران این است که هرچه تعداد بک لینکهای یک صفحه و در حالت کلی یک سایت بیشتر باشد، شانس سایت برای کسب رتبه های برتر هم بیشتر میشود. این تصور از این ناشی میشود که گوگل هر بک لینکی را به عنوان یک رای اعتماد برای سایت در نظر میگیرد. اما قطعا هر سایتی و هر رایی ارزش زیادی ندارند.

متاسفانه ابزارهای زیادی در اینترنت وجود دارند که میتوانند حجم زیادی بک لینک به صورت خودکار برای سایت شما ایجاد کنند. در نگاه اول شاید چنین ابزارهایی مشابه با راه نجات باشند، اما در واقع یک دام و تله ای بیشتر نیستند.

بیشتر بخوانید :

به طور کلی خرید بک لینک نه تنها راحتتر بلکه ارزانتر از ساخت لینک از طریق رپورتاژ است. اما این راحتی در بسیاری از موارد نتیجه مثبت هم برای شما به همراه ندارد! خصوصا در حال حاضر که اهمیت فاکتور لینکهای خارجی برای گوگل بیش از پیش افزایش یافته و رقابت سایتها بای ساخت لینک با کیفیت هم بیشتر شده است.

برای ساخت بک لینک، از هرنوعی چه پروفایلی و چه sitewide باید به مواردی از قبیل اعتبار دامنه، اسپم اسکور، ارتباط موضوعی بین دو سایت و … توجه داشته باشید. هرچه در انتخاب این موارد دقت و حساسیت بیشتری به خرج دهید، رد پای کمتری از خود به جا گذاشته و گوگل را کمتر به فعالیتتان حساس میکنید.

بنابراین به جای آنکه به دنبال یک فهرست بالا بلند از سایتها و فرومهایی باشید که میتوانید رایگان در آنها لینکسازی کنید، به دنبال استراتژی لینک سازی خارجی با کیفیت باشید.

تشخیص کیفیت پروفایل بک لینک

تشخیص کیفیت پروفایل بک لینک

تشخیص کیفیت پروفایل بک لینک

گرچه ساخت بک لینک پروفایلی ساده تر و کم هزینه تر است، اما همیشه هم با نتیجه خوبی همراه نیست! با مرور فهرستی که در اختیارتان قرار دادیم، احتمالا متوجه شده اید که تمام سایتها از لحاظ کیفیت بسیار ضعیف هستند. سایت هایی وجود دارند که در نگاه اول اسپم به نظر می رسند. اما سایتهایی هم هستند که در نگاه اول عالی ولی از لحاظ سئو بدترین انتخاب برای ایجاد بک لینک هستند!

برای تشخیص اینکه آیا سایت درستی را برای ایجاد بک لینک انتخاب کرده اید یا نه، میتوانید از ابزار Checker Backlink Free استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که لینک سایت مورد نظرتان را وارد کرده تا مشخصات آن را دریافت کرده و آنالیز کنید. در میان معیارهای نشان داده شده، دو مورد Trust Flow و Citation Flow مهمترین مواردی هستند که باید به آنها توجه کنید. Citation Flow  به کیفیت بک لینک پروفایلی اشاره دارد. از طرف دیگر ، Trust Flow نشان دهنده کیفیت سایتهایی است که در این سایت بک لینک ایجاد کرده اند.

پیشنهادی : ساخت بک لینک رایگان : بیش از ۳۰۰ سایت برای لینک سازی رایگان

به عنوان یک قانون کلی، بهتر است که در سایت هایی با امتیاز Citation Flow و Trust Flow کمتر از ۴۰ ثبت نام نکنید. به کیفیت توجه کنید، نه کمیت! بهتر است به جای ساخت بک لینک پروفایلی در هر سایتی، بهترینها را انتخاب کرده و لینک سازی کنید.

البته به خاطر داشته باشید که همه چیز به استراتژی لینک سازی سایت شما بستگی دارد. در صورتی که قصد دارید فقط در سایت هایی که به نوعی با موضوع سایت شما در ارتباط هستند لینک سازی کنید، احتمالا مجبور به انتخاب چند سایت بی کیفیت هم خواهید شد!

آموزش ساخت بک لینک پروفایلی

گرچه لینک سازی در پروفایل سایتها بهترین روش برای بهبود اعتبار یک سایت نیست، اما اگر درست انجام شود بدون نتیجه هم نخواهد بود. بعد از آنکه آنالیز سایت هدف را انجام داده و تصمیم به ساخت حساب کاربری در آن گرفتید، موارد زیر را هنگام ساخت پروفایل بک لینک در نظر داشته باشید:

 تعداد بک لینکهایی که ایجاد میکنید

احتمالا میدانید که بالا بودن تعداد بک لینکهای یک سایت، میتواند به معنای یک دردسر جدی برای سئو آن باشد. اگر پیوندهای زیادی ایجاد کنید یا خیلی سریع آنها را بسازید، گوگل را نسبت به خود حساس کرده و احتمال پنالتی شدن سایت را افزایش داده اید.

برای آنکه همه چیز از نظر گوگل طبیعی به نظر برسد، بهتر است فرآیند لینک سازی را آهسته اما پیوسته دنبال کنید. به عنوان مثال اگر تصمیم دارید ۱۰ لینک خارجی برای سایت در یک ماه ایجاد کنید، بهتر است که این تعداد را در ۳۰ روز تقسیم کنید. در این صورت نه تنها گوگل را به تغییرات ایجاد شده مشکوک نکرده اید، بلکه راحتتر میتوانید تغییرات ناشی از لینک ایجاد شده روی سئو سایت را بررسی کنید.

اعتبار دامنه (DA) سایت هدف را بررسی کنید

به طور کلی هرچه اعتبار دامنه سایت هدف بیشتر باشد، بک لینک ایجاد شده هم با کیفیتتر است. بهتر است که یک لینک با کیفیت به جای ۱۰ لینک بی کیفیت داشته باشید. در صورتی که هنگام آنالیز لینک های ساخته شده برای وب سایت، متوجه لینکهای بی کیفیت شدید، بهتر است که از طریق روشهای مختلف، هریک از لینکها را غیرفعال کنید.

 از چند سایت مختلف بک لینک بگیرید

از چند سایت مختلف بک لینک بگیرید

 از چند سایت مختلف بک لینک بگیرید

زمانی که برای اولین بار لینک سایت خود را در سایت دیگری قرار میدهید، تقریبا خیلی زود شاهد تاثیر شگفت انگیز آن خواهید بود. اما این تاثیر برای لینک هایی که بعدا در همان دامنه برای همان سایت ایجاد میکنید، به مراتب کمتر از بار اول است! به همین خاطر بهتر است که در چندین دامنه متنوع که ترجیحا به نوعی با سایت شما ارتباط معنایی دارند، لینک سازی کنید.

از انکرتکست شامل کلمه کلیدی و برند استفاده کنید

حتما میدانید که انکر تکست در میزان اثربخشی لینک، چه لینک سازی داخلی و چه خارجی، نقش مهمی ایفا میکند. کلمات کلیدی هنوز هم به عنوان یک فاکتور هم در اصول سئو در نظر گرفته میشوند. بر اساس بررسی های انجام شده، انکر تکستهایی که شامل کلمه کلیدی مرتبط به همراه نام برند هستند، انتخاب بهتری هستند. چرا که اطلاعات لازم را در اختیار کاربر قرار داده و اعتماد او را جلب میکند. انکر تکستی انتخاب کنید که با لینک هدف شما، ارتباط معنایی دارد.

از انکر تکست های متنوع استفاده کنید

یکی از رایجترین اشتباهاتی که هنگام خرید بک لینک پروفایلی، رپرتاژ آگهی و … مرتکب میشوید، این است که از یک متن ثابت برای لینک سازی استفاده میکند. در صورتی که از یک عبارت ثابت جهت لینک دهی در سایتهای مختلف استفاده کنید، بدون شک توجه الگوریتم پنگوئن را به خود جلب میکنید! بهتر است که از کلمات مترادف با کلمه کلیدی هدف استفاده کنید.

لینکهای قدیمی سایت را بررسی کنید

گزارش کاملی در مورد اینکه چه تعداد لینک و در چه سایتهایی ایجاد کرده اید، تهیه کنید. هر از چندگاهی پروفایل بک لینک هایی که ایجاد کرده اید را بررسی کنید. اگر حذف شده و دیگر وجود ندارند، احتمالا به این معناست که سایت درستی برای لینک سازی انتخاب نکرده اید. علاوه بر این فراموش نکنید که به روز بودن برای گوگل اهمیت زیادی دارد. بنابراین بهتر است لینک های قدیمی ساخته شده را به روز کرده و تغییراتی در ساختار آنها ایجاد کنید.

آنالیز وضعیت پروفایل بک لینک سایت

در آوریل ۲۰۱۲ ، گوگل به روزرسانی Penguin را معرفی کرد. وظیفه اصلی این الگوریتم، بررسی سایتهایی است که تنها با خرید بک لینک و لینک سازی در سایتهای دیگر رشد کرده و هیچ ارزش افزوده ای برای مخاطب ندارند. بنابراین اگر در راستای استانداردهای این الگوریتم قدم بردارید، قطعا نتیجه تلاشهایتان را خواهید گرفت؛ در غیر این صورت باید چشم انتظار جریمه گوگل باشید. جریمه ای که احتمالا با حذف بک لینک اسپم و مخرب برطرف میشود.

برای بررسی و رصد بک لینکهای پروفایلی که تا کنون برای سایت ساخته شده اند، میتوانید از یکی از دو روش زیر استفاده کنید:

  1. آدرس سایت خود را به صورت link:brightedge.com وارد مرورگر کنید. با این کار لیستی از سایت هایی که به سایت شما لینک داده اند، نمایش داده میشود.
  2. همچنین می توانید از ابزارهایی مانندBrightEdge Backlink Management استفاده کنید تا پروفایل بک لینک هایی که برای سایت شما ایجاد شده اند را مشاهده کنید. علاوه بر این میتوانید از این ابزار برای بررسی بک لینک پروفایلی رقبایتان هم میتوانید استفاده کنید.

صرف نظر از روشی که شما انتخاب می کنید، توصیه می شود پیوندهایی که در سایتهای بی کیفیت ایجاد شده اند را disavow کنید. در این صورت خود را از خطر پنالتی شدن نجات داده اید.

 

مزایا و معایب خرید بک لینک پروفایلی

مشابه با سایر تکنیکهای بهبود رتبه سایت، ساخت پروفایل بک لینک هم مزایا و معایب منحصر به خود را دارد. در ادامه به برخی از مزایا و معایب این ترفند اشاره میکنیم:

عدم نیاز به زمان و هزینه زیاد

یکی از مهمترین نکاتی که در خصوص این شیوه از لینک سازی میتوان به آن اشاره کرد، عدم نیاز به هزینه و زمان زیاد جهت انجام این کار است. شما میتوانید طی چند دقیقه یک حساب کاربری در سایت مورد نظرتان ایجاد کرده و لینک سایتتان را در آن قرار دهید. علاوه بر این، برای ساخت لینک از این طریق نیاز به هزینه زیادی نیست. در نتیجه خودتان، به عنوان صاحب سایت قادر به انجام این کار خواهید بود.

تاثیر کم نسبت به سایر روشهای لینک سازی

بر اساس قانون کلی جهان هستی، برای آنکه بهترین باشید، به همان اندازه هم باید تلاش کنید! گرچه ساخت پروفایل بک لینک کار ساده ای و کم هزینه ای است، اما به نسبت سایر روشهای لینک سازی هم تاثیر کمتری دارد. به نظر شما چقدر احتمال دارد که لینک سایت شما در پروفایل یک سایت خارجی دیده شود یا در یک وبلاگ سایت معتبر فارسی؟!

به طور کلی، کاربران به لینکهایی توجه میکنند که به نوعی نیاز آنها را برطرف کند. بنابراین احتمال اینکه روی یک لینک تنها در یک پروفایل کلیک کنند، به مراتب کمتر از زمانی است که توضیحات کاملی حول همان لینک دریافت میکنند.

بک لینک پروفایلی بسازیم یا نه؟

با توجه به مواردی که در خصوص این شیوه لینک سازی بیان کردیم، بهتر است که سرمایه اصلیتان صرف خرید رپورتاژ و انتشار محتوا در سایتهای معتبر ایرانی کنید. چرا که با انجام این کار با یک تیر به دو نشان زده اید. هم از سایت های با اعتبار بالا لینک گرفته اید و هم نرخ کلیک سایت را افزایش داده اید. بنابراین بهتر است که تنها زمانی برای خرید پروفایل بک لینک اقدام کنید که به دنبال تنوع در شیوه لینک سازیتان هستید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *