2018-07-07 21:44:57

یکی از مسائلی که در بحث کارکردن دیجیتال مارکتینگ وجود دارد موضوع “نرخ تبدیل ” میباشد که در این مقاله می خواهیم بدانیم نرخ تبدیل چیست و چرا باید به آن اهمیت داد؟ همچنین راجع به موضوعات مرتبط دیگری چون شیوه های افزایش نرخ تبدیل و یا نحوه محاسبه آن نیز صحبت می کنیم. نرخ تبدیل کاربرد وسیعی دارد. شاید اولین باری که این لغت را شنیده اید ارز، دلار، یورو و یا چنین چیزهایی در ذهنتان تداعی شده باشد. اما ما در اینجا می خواهیم مفهوم دیگری از نرخ تبدیل را که این روزها در بازاریابی های اینترنتی زیاد بکار برده می شود، بیان کنیم.  ارزش دانستن مفهوم نرخ تبدیل و شیوه های کاربردی و  راه های افزایش آن برای هر فروشگاه اینترنتی، کم از ارزش فروش و افزایش سود ندارد.

نرخ تبدیل چیست؟

اکثر افرادی که سایتی دارند بیشتر به دنبال افزایش آمار بازدیدکنندگان از سایتشان هستند بی خبر از آنکه بالا بردن نرخ تبدیل سایتشان یعنی سوق دادن افرادی که به سایت سر می زنند به انجام کار یا هدف موردنظر در آن وب سایت چون خرید، دانلود، عضویت، نظر دادن و … بسیار پراهمیت تر می باشد. درواقع این نرخ میزان توانایی و موفقیت یا عدم موفقیت شما در ترغیب بازدیدکنندگان سایتتان را به اقدام به عملی که در آن وب سایت مدنظرتان است و هدف راه اندازی آن بوده، نشان می دهد.

نحوه محاسبه نرخ تبدیل

فرمول محاسبه نرخ تبدیل برابر است با (تعداد افرادی که به وب سایتتان سرزده و عمل موردنظر شما در طراحی سایت را انجام داده اند ) تقسیم بر (تعداد کل افراد بازدیدکننده از سایت ). بعنوان مثال شما سایتی طراحی کرده اید و در آن انواع نرم افزار برای فروش قرار داده اید، اگر روزی ۱۰۰۰ نفر از سایت شما بازدید کنند و از این تعداد ۵ نفر نرم افزاری بخرند، بر اساس آنچه توضیح دادیم نرخ تبدیل سایت شما ۰۰۵/۰ خواهد شد.

حتما بخوانید :  لینک سازی طبیعی...چرا و چگونه؟

دلایل اهمیت نرخ تبدیل

فهمیدن این میزان که چه تعداد از افرادی که به وب سایت یا فروشگاه اینترنتی ما آمده اند، عملی انجام می دهند که هدف ماست، دید بازتری در کیفیت کارمان به ما می دهد. مثلاً در فروشگاه های اینترنتی به دست آوردن نسبت تعداد افرادی که از سایت خریدی انجام داده اند به کل افرادی که از سایت بازدید کرده اند، سنجه معتبری برای ارزیابی کار فروشگاه است. اینکه بدانیم آیا در نحوه اطلاع رسانی و تبلیغات موفق بوده ایم یا خیر؟ و یا اینکه دریابیم کار ما پاسخگوی نیاز چند درصد از مشتریان و کاربران بوده است؟ آیا روی منوی سایتمان به‌خوبی کار کرده ایم یا خیر؟

فهمیدن همه این مسائل به ما کمک می کند تا با تحلیل رفتار کاربران و بازدیدکنندگان، به مشکلات کارمان پی ببریم و آن را ارتقا بخشیم. روی سایت یا فروشگاه اینترنتی خود بیشتر کار کنیم تا بتوانیم مشتریان بیشتری را به هدف موردنظر خود جذب کنیم و در پی آن پیشرفت کنیم و به سود بیشتری نیز برسیم.

راه های افزایش نرخ تبدیل

سوق دادن افراد بازدیدکننده از سایتتان به انجام دادن عملی که هدف طراحی سایت است آنقدرها هم که تصور می کنید راحت نیست. این به مهارت و ابزارهای شما بستگی دارد که چگونه افراد را به سایتتان هدایت می کنید و پس‌ازآن چگونه آن ها را وادار به اقدام مدنظرتان می کنید.

برای اینکه نرخ تبدیل وب سایت یا فروشگاه اینترنتی خود را بالا ببرید در وهله اول لازم است وب سایت خود و نوع طراحی آن را به‌طور دقیق بررسی و تحلیل کنید. اشکالات سایتتان را بیابید و برای رفع آن اقدام کنید. بررسی سایت ازنظر طراحی سایت، نوع چیدمان ابزارک ها، پوسته سایت و رنگ آن و حتی محتوای اطلاعات قرار داده شده همگی به تحلیل بهتری از سایتتان منجر می شوند. از آنجایی مرحله تحلیل وب سایت بسیار مهم می باشد شما می توانید از افراد متخصص و روش ها و ابزارهای مختلف استفاده کنید.

حتما بخوانید :  قبل از طراحی سایت باید به چه نکاتی توجه کنیم

بعد از تحلیل وب سایت، باید رفتارها و نیاز های کاربران و مشتریان را در نظر بگیرید و سپس به طراحی و اجرای تبلیغات مؤثر و هدفمند و گسترده اقدام کنید. همان طور که می دانید یکی از ابزارهای موفقیت کسب و کارهای مجازی تبلیغات است با تبلیغات خوب و مؤثر می توانیم کاربران با هدف و هدف مند بیشتری جذب کنیم که همین خود باعث افزایش نرخ تبدیل سایت و درنهایت افزایش سود و رشد کار می شود .

افزایش سئو سایت یعنی بهینه سازی محتوای سایت برای موتورهای جستجوگر که مرجع اصلی جستوجوی افراد در فضای اینترنت میباشد و خود به خوبی فیلتر مناسبی جهت سوق دادن بازدید کننده درست به سایت ما میشود.

که همه این اقدامان منجبر به افزایش کیفی بازدید کنندگان سایت شده به این منظور که میزان بازدید کنندگانی که به عنوان مثال به یک فروشگاه اینترنتی سر میزنند و رجوع آنها به سایت منجر به خرید میشود بیشتر شده که این معنای CRO و یا نرخ تبدیل است که در نهایت منجر به فروش بیشتر و سود آوری بیشتر برا کسب کار اینترنتی مورد نظر میشود، هرچه با تبلیغات درست و به جا بهمراه ظاهری زیبا و جذاب تعداد بازدید کنندگانی که بازدید آنها منجر به خرید باشد بیشتر شود موفقیت در بحث نرخ تبدیل حاصل شده است .

Review: "نرخ تبدیل چیست و چرا باید به آن اهمیت داد؟" by , written on2018-07-07T21:44:57+04:30

یکی از مسائلی که در بحث کارکردن دیجیتال مارکتینگ وجود دارد موضوع “نرخ تبدیل ” میباشد که در این مقاله می خواهیم بدانیم نرخ تبدیل چیست و چرا باید به آن اهمیت داد؟ همچنین راجع به موضوعات مرتبط دیگری چون شیوه های افزایش نرخ تبدیل و یا نحوه محاسبه آن نیز صحبت می کنیم. نرخ […]

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوست داری با هزینه کم کسب و کارتو در رسانه ها معرفی کنی؟! ثبت رپورتاژ