مقالات رپورتاژ آگهی

مقایسه رپورتاژ آگهی و تبلیغات کلیکی

 بهتر است در همین ابتدا انتخاب کنید… می‌خواهید یک بیست و چهار ساعت در اوج باشید و یا برای مدت طولانی ماندگار شوید؟!

قطعاَ شما هم به مانند تمام انسان‌های موفق به دنبال ماندگاری هستید… اما شک نکنید که در ابتدای داستان مفصل ماندگاری، باید علاوه بر تولید محتوای جذاب، روش‌های جذب مخاطب را نیز به خوبی یاد بگیرید. بنابراین در نظر داریم که به روش جذب مخاطب با تبلیغات کلیکی و مقایسه رپورتاژ آگهی با آن بپردازیم و پارامترهای مثبت هر کدام را بررسی کنیم… با ما همراه باشید…

آیا تبلیغات کلیکی سایت‌های ایرانی دارای مزایای استاندارد است؟

یکی از مزایای تبلیغات کلیکی این است که نیازی نیست به ازای نمایش آگهیتان در دیگر سایت‌ها هزینه پرداخت کنید. بلکه هر زمانی که مخاطب بر روی تبلیغتان کلیک کرده و به سایتتان منتقل شد، هزینه تبلیغ از شما کسر می‌گردد. در واقع تمامی هزینه‌های شما در تبلیغات کلیکی مربوط به تعداد کلیک خوردن آن است.

البته خبر بد این است که بسیاری از سایت‌های تبلیغی ایران (که عمدتاَ هم نامعتبر هستند!)، دریافت هزینه به ازای «هر کلیک» و «انتقال مخاطب» را رعایت نمی‌کنند!! و تنها در ازای قراردادن تبلیغتان در سایت خود، هزینه دریافت می‌کنند! بنابراین عملاَ مفهوم جهانی و واقعی تبلیغات کلیکی و نرخ مربوط به آن مورد توجه قرار نمی‌گیرد!

جذب مخاطب با تبلیغات کلیکی
جذب مخاطب با تبلیغات کلیکی

سرعت در جذب مخاطب با تبلیغات کلیکی

ویژگی‌های مثبت رپورتاژ آگهی بسیار زیاد است… بسیار زیاد… اما باید این واقعیت را قبول کرد که به چندین دلیل، سرعت در جذب مشتری بوسیله‌ی تبلیغات کلیکی بیشتر است و البته شرایط خاص خود را هم دارد:

۱) آماده سازی بستر برای تبلیغات کلیکی بسیار راحت‌تر است و در نتیجه سرعت بالاتری برای جذب مخاطب بوجود می‌آید. به بیان دیگر در تبلیغات کلیکی کافیست فضای جذابی را برای صفحه فروش سایتتان بوجود بیاورید و سپس تبلیغاتتان در دیگروبسایت‌ها را شروع کنید؛ دقیقاَ برخلاف رپورتاژ آگهی که باید اصول محکم و مختلفی را در تهیه و انتشار آن در نظر بگیرید.

۲) یادتان باشد… هرچقدر که در تبلیغات کلیکی سرعت جذب مخاطب بالاست، به همان اندازه هم امکان دارد که مخاطب  با سرعت زیادی از سایتتان خارج شود! و از این نوع تبلیغ به اصطلاح «زورکی» استقبال نکند…! اما مقایسه رپورتاژ اگهی‌ها با این نوع تبلیغ نشان می‌دهد که محتوای جذاب یک رپورتاژ آگهی می‌تواند مخاطب را به شدت به سایتتان علاقه‌مند و وفادار کند.

۳) در مقایسه رپورتاژ آگهی با تبلیغات کلیکی باید گفت که شما در رپورتاژ بایستی به دنبال مخاطب خاص خود بگردید و کاری کنید که با یک محتوای خوب، مخاطب تا انتهای مطالب با شما همراه باشد.

اما در تبلیغات کلیکی، کاربران ممکن است که به دنبال مطالبی باشند که از زمین تا آسمان با موضوع تبلیغ و محصول شما متفاوت است!! ولی به واسطه‌ی همین تبلیغات کلیکی، به یکباره از صفحه‌ی فروش محصولاتتان سر در بیاورند و حتی شاید خرید هم انجام دهند… چرا که نه؟!

اعتماد… حلقه‌ مفقوده‌ی تبلیغات کلیکی!

برای مقایسه رپورتاژ آگهی و تبلیغات کلیکی شاید نیاز باشد که به صورت خلاصه و با زبانی ساده، یکبار دیگر نحوه‌ی تولید محتوای یک رپورتاژ آگهی را بررسی کنیم.

حتما بخوانید :  تولید محتوای ویدئویی در رپورتاژ آگهی و اهمیت آن

۱) ابتدا یک محتوای جذاب و مربوط به نیازهای روز را تهیه می‌کنید.

۲) چون هدف نهایی آن است که اعتماد مخاطب را به دست آورید، بایستی به دنبال محتوایی باشید که دلسوزانه و کارآمد بوده و بتواند پاسخگوی نیازهای مخاطبانتان باشد.

۳) سپس در زمانی که اعتماد مخاطب جلب شده باشد، محصول و یا خدمات مورد نظرتان را پیشنهاد می‌دهید.

بنابراین در تمامی مراحل به این مسئله توجه دارید که اعتماد دائمی مخاطبتان را به دست آورید و کاربر را برای بارها و بارها و بارهای بعد به وبسایتتان بکشانید… اما این اعتماد و اطمینان در کجای کار تبلیغات کلیکی قرار دارد؟!

جواب مشخص است: تقریباَ هیـــچ کجا!! یعنی درصد اعتماد و اطمینان در تبلیغات کلیکی تقریباَ نزدیک به صفر است و هدف تنها این است که مشتری به صورت اتفاقی وارد سایتتان شود!

بنابراین بهتر است با همدیگر روراست باشیم… قطعاَ شما هم به مانند خود من، ترجیح میدهید که برای خرید یک محصول به صورت کامل قانع شوید و سپس اعتماد کنید. تجربه هم نشان داده است که اگر از سایتی خرید موفقی داشته باشیم، برای خرید بعدی نیز باز هم به سراغ همان وبسایت خواهیم رفت؛ چرا که یکبار به معنای واقعی اعتمادمان را به خود جلب کرده است…

مقایسه رپورتاژ آگهی و تبلیغات اینترنتی

در عصر افزایش آگاهی‌ها، چشم‌ها و ذهن‌ها را تسخیر کنید!

وجود رسانه‌های گسترده‌ای همچون تلویزیون، سیستم‌های ماهواره‌ای، کتب چاپی و البته مهمتر از همه اینترنت، آگاهی مردم را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. در رابطه با کسب و کار نیز تمامی شواهد تحقیقاتی دو مورد اساسی را نشان می‌دهند:

*اول آنکه: کاربران با توجه به دسترسی به منابع مختلف، دیگر نه تنها علاقه ای به تبلیغات توخالی و فریبنده ندارند؛ بلکه سعی می‌کنند آگاهی‌های خود را در خرید محصولات افزایش دهند.

دوم آنکه: عمده‌ی کاربران به یک نوشته‌ی جذاب و کامل علاقه دارند. یعنی ترجیح می‌دهند مطلبی را مطالعه کنند که تمامی زیر و بم پنهان یک موضوع و یا محصول را به همراه عکس‌ها، ویدئوها و مقایسه های فراوان و تأثیرگذار به آنها نشان دهد… نه اینکه با تبلیغات کلیکی مستقیماَ به صفحه‌ی خرید یک محصول بروند!!

حالا نکته اینجاست که قدرت رپورتاژ آگهی ‌ها نیز دقیقاَ در همین ویژگی ها میباشد و البته اینکه شما هیچ محدودیتی در به کارگیری تعداد کلمات ندارید … بنابراین شما می‌توانید با ارائه‌ی یک رپورتاژ آگهی دائمی و جذاب چشم‌ها و ذهن مخاطب خود را تسخیر کنید و به او در مقایسه و انتخاب بهترین محصول از دیگر محصول‌ها کمک کنید.

برای جایگاه عالی در رتبه بندی گوگل چه برنامه‌ای دارید؟ 

آخرین به روز رسانی‌های گوگل نشان داده است که ورود مخاطب از موتورهای جستجوگر به سایتتان، موجب افزایش امتیاز و رتبه‌ی بهتر سایت شما در رده بندی گوگل خواهد شد. همچنین هرچه حضور مخاطب طولانی‌تر باشد، امتیاز بیشتری برای رتبه بندی سایتتان لحاظ می‌شود. با دانستن چنین ویژگی‌هایی از موتور جستجوگر گوگل، حالا شاید مقایسه رپورتاژ آگهی با تبلیغات کلیکی کار چندان سختی نباشد!

در واقع این درست است که تبلیغات کلیکی، ترافیک مستقیم زیادی را به سایتتان وارد می‌کند، امـــا مخطابان تبلیغات کلیکی دو سوال مهم را بوجود می‌آورند:

۱) آیا این مخاطبان مطالب سایتتان را از موتور جستجوگر گوگل جستجو کرده‌اند؟!

۲) و آیا مگر این کاربران به قصد مطالعه مطالب تخصصی آمده اند که حضورشان در سایتتان طولانی مدت باشد؟!

پاسخ قاطعانه به هر دو سوال، این است: خیــــــــر!! البته که ممکن است برخی از کاربران تحت تأثیر محیط خوب سایتتان، مدت بیشتری را در سایتتان بمانند؛ اما قطعاَ این مدت به اندازه‌ی استفاده تخصصی از مطالب سایتتان نیست!

در سوی دیگر مقایسه رپورتاژ اگهی با تبلیغات کلیکی، مخاطبان متعددی را در نظر بگیرید که نیازهایشان را در گوگل جستجو می‌کنند و با رپورتاژ آگهی‌های جذاب سایتتان مواجه می‌شوند. چنانچه رپورتاژ آگهی‌ها، محتواهای پشتیبان، محیط سایت و صفحه های فروش کالا و خدماتتان را عالی طراحی کرده باشید، صاحب مشتریانی دائمی خواهید شد که باز هم به سایتتان برخواهند گشت…

حتما بخوانید :  با فواید مهم رپورتاژ آگهی آشنا شوید! 100 درصد کاربردی

در واقع شما به خاطر تولید رپورتاژ آگهی‌های موفق، به طور همزمان: ترافیک ارگانیک ورودی از گوگل، اعتماد مخاطب، مدت زمان حضور طولانی در سایت و البته درآمد را کسب خواهید کرد…. تبریک… دیگر بهتر از این چه میخواهید؟!

کسب درآمد پایدار از تبلیغات

تا به حال فکر کرده‌اید که چگونه می‌توانید یک سایت قدرتمند و پرمخاطب داشته باشید؟!

بیایید تجربیات را با همدیگر بررسی کنیم. تجربیات نشان می‌دهد مسیر جذب مخاطب زمانی هموار خواهد بود که تولید محتوا و رپورتاژهای جذاب و کارآمد داشته باشید و البته به درستی آنها را انتشار دهید. در واقع جذب مخاطب با رپورتاژهای مناسب، ارگانیک و واقعی است.

پس شاید نیاز باشد که همواره به وبسایتتان به چشم یک مزرعه‌ی سبز نگاه کنید. درواقع شما بایستی در سایتتان رپورتاژ آگهی‌های جذاب و موفق بکارید و آن زمان که به یک سایت معتبر و پیشتاز تبدیل شدید، حاصل زحماتتان را با کسب درآمدهای چشمگیر برداشت کنید.

بنابراین قطعاَ در صورت معتبرشدن سایتتان یکی از راه‌های کسب درآمد پایدار، پذیرش تبلیغات از دیگر وبسایت‌ها خواهد بود. ایمان داشته باشید که این تبلیغات سرآغاز مسیر موفقیت دیگری نیز برایتان خواهد بود؛ چرا که شما می‌توانید علاوه بر کسب درآمدهای مناسب از تبلیغات، بیشتر بر سر زبانها بیفتید… و این یعنی تبلیغات بیشتر، درآمد بیشتر و البته کسب اعتبار بیشتر…

پس به یاد داشته باشید که تبلیغات کلیکی شاید در کوتاه مدت برایتان خوب باشد، اما هیچوقت نمی‌تواند اعتبار بیشتر و کسب درآمد پایدار را به شما و سایتتان هدیه دهد!!

رپورتاژ آگهی بهترین ابزار تبلیغاتی
رپورتاژ آگهی بهترین ابزار تبلیغاتی

هدف موثر داشته باشید تا در ذهن‌ها باقی بمانید…

مهمترین هدف یک تولید محتوا چیست؟!

و چرا برای پیدا کردن بهترین راه‌های جذب مخاطب، به دنبال مقایسه رپورتاژ آگهی با تبلیغات کلیکی و یا هر روش دیگری هستیم؟

اگر فکر می‌کنید که مهترین هدف فقط و فقط کسب درآمد است، سخـــت در اشتباهید! و مشخص است که تنها به موفقیت کوتاه مدت فکر می‌کنید!! چرا که یکی از مهمترین اهداف، تأثیرگذاری عمیق است…

بله… شما باید عمیقاَ موثر باشید، تجربه‌های کارآمد و عالی به مخاطب انتقال دهید و کاری کنید که کاربر به شما وفادار باشد. نکته اینجاست که یک رپورتاژ آگهی جذاب و مناسب می‌تواند شما را به تمام این اهداف موثر برساند و پس از جلب اعتماد و ایجاد حس وفاداری، کاربر را به خرید و یا دریافت خدمات از سایتتان تشویق کند.

اما تبلیغات کلیکی چطور؟!

موج سرگردان تبلیغات کلیکی!

بر خلاف رپورتاژ آگهی، تبلیغات کلیکی در زمان جستجوی نیازهای مخاطبان در وبسایت‌ها، عمدتاَ نتایج معکوس و منفی می‌دهند و موجب کلافگی کاربران می‌شوند! بخصوص در زمانهایی که شدیداَ گیر کرده‌اید و نیاز به دریافت خدمات فوری و کارآمد دارید؛ اما تبلیغات کلیکی به مانند موج‌های سرگردان دریا، شما را به این سو و آنسوی دنیای گسترده‌ی اینترنت می‌برند!

بنابراین تصور حالت روحی شما در آن زمان چندان سخت نیست… قطعاَ تمرکزتان به شدت بهم ریخته و بیشتر از هر زمان دیگری از تبلیغات کلیکی شاکی هستید!

در دید مخاطبان باشید و برندسازی ذهنی کنید…

تبلیغ به هر دو صورت تبلیغات کلیکی و رپورتاژ اگهی در سایت‌های معتبر می‌تواند به معروفیت برند کسب و کارتان کمک کند. حتی اگر مخاطبان بر روی لینک تبلیغات بنری و یا رپورتاژ آگهی شما کلیک هم نکنند، اما نام برندتان در ذهنشان ثبت می‌شود و با تبلیغ‌های بیشتر، برندسازیتان در ذهن مخاطب بیشتر تقویت می‌شود. در آخر وقتی که مخاطب در هر فضایی با تبلیغات شما رو به رو می‌شود، سرانجام کنجکاو می‌شود که بداند ماجرای برندتان چیست؟!

حتما بخوانید :  چرا آژانس‌های گردشگری به رپورتاژ آگهی نیاز دارند؟

و آن زمان وظیفه‌ی شماست که با تدارک یک محیط فروش و یا ارائه‌ی خدمات جذاب، کاربران را به خود علاقمند و البته وفادار کنید. پس در برندسازی ذهنی و تبلیغات همه جانبه، بحث مقایسه رپورتاژ آگهی و تبلیغات کلیکی چندان مطرح نیست. گرچه که کیفیت و جذابیت یکی از اصلهای مهم برندسازی محسوب می‌شود و بخشی از کیفیت و جذابیت به واسطه‌ی تولید محتوای رپورتاژ آگهی قدرتمند قابل ایجاد است؛ و نه تبلیغات کلیکی…!

هماهنگی با دیگر تبلیغات

هماهنگی با دیگر تبلیغات بسیار مهم است… بسیار مهم! چرا که شما در هر لحظه ممکن است برای جذب مخاطبان بیشتر، تاکتیک تبلیغاتیتان را تغییر بدهید. پس باید محتوا و بستر مناسب را از قبل تهیه کرده باشید تا در زمان مناسب به مشکل برنخورید.

حال برای این مقایسه شاید بهتر باشد که به بررسی خلاصه‌وار دو روش تبلیغات همگن و تبلیغات متنی لینکدار بپردازیم:

تبلیغات همگن: به طور خلاصه تبلیغات همگن بدینگونه است که شما به یک سئوسایت سرویس دهنده تبلیغات، تبلیغ محصول و یا خدمات خود را ارائه می‌کنید. شرکت سرویس دهنده نیز در ازای دریافت مبلغی، محتوا و تبلیغ شما را در وبسایت‌های مرتبط با موضوعتان انتشار می‌دهد.

به عنوان مثال اگر تبلیغتان مربوط به «عکاسی» باشد، در وبسایت‌های مربوط به مدلینگ، پوشاک، تالار مجالس، فروش دوربین و … که هم با موضوعتان مرتبط است و هم با سایت سرویس‌دهنده طرف قرارداد هستند، نمایش داده می‌شود.

تبلیغات متنی لینکدار: تبلیغات متنی لینک‌دار نیز در ازای پرداخت هزینه، در سایت‌های معتبر به نمایش گذاشته می‌شود. در این روش علاوه بر آنکه مخاطبان متعددی به دست می‌آورید، ترافیکهای متعددی را هم «از سایتهای معتبر» به دست می‌آورید که در رتبه بندی وبسایتتان در گوگل بسیار موثر خواهد بود.

حالا وقت یک مقایسه ساده برای بررسی میزان هماهنگی تبلیغات است… در واقع باید گفت عملاَ داشتن تبلیغات کلیکی در گذشته به هیچ کجای کارتان در هماهنگی با تبلیغات لینک‌دار و همگن نخواهد آمد!! اما با تولید و به پشتوانه‌ی یک رپورتاژ آگهی جذاب و قدرتمند، می‌توانید به تبلیغات همگن و تبلیغات متنی لینک‌دار نیز با قدرت ورود کنید… و به موفقیتتان در جلب اعتماد مخاطبان بیشتر امیدوار باشید.

رعایت اصول سئو در تبلیغات

یادتان باشد که رعایت اصول سئو می‌تواند به میزان قابل توجهی کیفیت و کمیت (تعداد) لینک‌های ورودی به سایتتان را بهینه کند. همچنین بهینه‌سازی محتواهای سئو سایتتان یکی از مهمترین کارهاییست که بایستی دائماَ انجام دهید تا مشتریانتان را با ارائه‌ی بهترین و به روزترین اطلاعات با خود همراه کنید.

در مقایسه رپورتاژ آگهی‌ ها با تبلیغات کلیکی، رعایت اصول سئو به میزان قابل توجهی به تولید محتوا و رپورتاژ آگهی‌ های باکیفیت و مناسب مربوط می‌شود… و شاید بیشتر از قبل مشخص شود که چرا عمده‌ی کارشناسان، تولید رپورتاژهای ویژه را به تمامی روش‌های تبلیغاتی دیگر ترجیح می‌دهند.

و چرا تیم تخصصی تسمینو…؟

تسمینو با کادر متخصص، کارآزموده و خلاق خود آماده است تا شما و کسب و کار اینترنتیتان را مورد توجه همگان قرار دهد. در واقع تیم تخصصی تسمینو بر پایه‌ی تجربیات متعددی که از حضور در کنار توسعه دهندگان به دست آورده است، سلایق کاربران ایرانی را به خوبی بررسی کرده و آنها را به دسته بندی‌های مختلف تقسیم نموده است. از همین روست که کارشناسان تسمینو می‌توانند با ارائه‌ی مشاوره‌های تخصصی، شما را به استفاده از بهترین روش‌های تبلیغاتی برای جذب مخاطبان فراوان، هدایت کنند.

می‌گویند برای روشن بودن چراغ همسایه‌ات دعا کن… تا چراغ خانه خودت همیشه روشن بماند…

ما در تیم تخصصی تسمینو دستتان را به گرمی می‌فشاریم و آرزومند رونق کسب و کارتان هستیم…

نمایش بیشتر

علی صالحی

علی صالحی... معمار و عاشق معماری... تخصص اصلیم در رابطه با طراحی خلاقانه‌ی معماری ساختمان و لند اسکیپ هستش؛ ولی به خاطر علاقه شدید به پژوهش و نگارش، کار تحلیل معماری رو هم به شدت دنبال می‌کنم و مدتی هم هست که به دنیای نگارش در زمینه‌ی مولفه‌های مربوط به سئو محتوا و سئوسایت روی آوردم و با قدرتم ادامه میدم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا