دیجیتال مارکتینگ

پست مهمان چیست ؟ چطور پست مهمان بنویسیم ؟

پست مهمان یکی از روش های رایج برای بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو یا همان سئو است. اگر دستی در کسب و کارهای آنلاین و بازاریابی دیجیتال داشته باشید و اصول سئو را بشناسید آموزش سئو را دیده باشید، حتما تا کنون اقدام به نوشتن پست مهمان کرده اید. خیر؟!

پس قطعا از زیر و بم نوشتن پست مهمان خبر دارید و در این مقاله فقط به دنبال راهکارهای انتخاب سایت میزبان هستید. باز هم خیر؟! به عنوان یک وبلاگ نویس، یک سئو کار یا حتی یک فعال اینترنتی، هنوز از فوت و فن های نوشتن پست مهمان بی خبرید؟! پس خواندن صفر تا صد این مقاله برای شما از واجبات است!

بیشتر کسب و کارهای اینترنتی استراتژی های بازاریابی دیجیتال خود را با محوریت بهبود جایگاه سئو تعیین می کنند. الگوریتم های گوگل بسیار پیچیده اند. حتی متخصصین و مشاوران حرفه ای به صورت دقیق نمی دانند که سایت ها در موتور جستجوی گوگل، بر اساس چه الگوریتمی رتبه بندی می شوند. در این میان بر اساس تجربه، راهکارهایی برای بهبود سئو موثر ارزیابی شده اند و معمولا مدیران سایت ها تلاش می کنند از استراتژی های مختلف برای بهبود سئو سایت خود استفاده نمایند. این راهکار ها به دو گروه اصلی تقسیم می شود. سئو داخلی و سئو خارجی.

نوشتن پست به صورت مهمان برای بهبود سئو خارجی

سئو داخلی مجموعه اقداماتی است که داخل وب سایت انجام می شود. شاید مهم ترین اقدامات سئو داخلی را بتوان تولید محتوا کاربرپسند به صورت منظم و متناوب دانست. البته سایر روش های سئو از جمله بالا بردن سرعت سایت، طراحی زیبا، لینک دهی داخلی و… نیز در بهبود رتبه سایت شما بی تاثیر نیست. اما گروه دیگری از اقدامات می توانند جایگاه شما را در نتایج  موتور جستجوی گوگل بهینه نمایند که خارج از سایت شما انجام می شوند.

این گروه از اقدامات نیز بسیار متنوع هستند که مهم ترینِ آن ها مجموعه فعالیت هایی است که منجر به ایجاد بک لینک به سایت شما می شود. پست مهمان یکی از بهترین راهکارهایی است که برای بهبود سئو خارجی و ایجاد بک لینک به کار می رود. مطالعه این مقاله، شما را با جزییات بیشتری از نوشتن پست به صورت مهمان برای بهبود سئو و رتبه سایت آشنا می نماید.

پست مهمان چیست؟

وبلاگ نویسی مهمان یا همان پست مهمان ( guest post ) ، به معنی تهیه و تولیدِ محتوایی همانند سایر پست های وبلاگ خودتان و انتشار آن در یک وبلاگ یا سایت دیگر است. در واقع تفاوت اصلی پست مهمان و وبلاگ نویسی عادی در محل انتشار محتوای تولید شده است، که آن را در معرض دید مخاطبان سایت های دیگر قرار می دهد.

در این روش شما یک سایت پربازدید و پرمخاطب را انتخاب کرده و بدون هیچ دستمزدی به تولید محتوا برای آن می پردازید. اما در ازای این عمل در انتهای پست خود به معرفی کسب و کارتان پرداخته و از سایت میزبان بک لینک دریافت می کنید. بنابراین پست مهمان با ایجاد بک لینک به سایت از روش های کارا و تاثیر گذار برای بهبود سئو خارجی می باشد.

پست مهمان
پست مهمان

چرا باید پست مهمان بنویسیم؟

همانطور که گفته شد، هدف اصلی از وبلاگ نویسی مهمان بهبود سئو سایت از طریق کسب بک لینک خارجی و افزایش ترافیک سایت است. در واقع کاربران سایت میزبان با خواندن پست شما بر روی آدرس سایت شما کلیک کرده و این اقدام باعث افزایش بازدید، بالا رفتن ترافیک و در نهایت ارتقای جایگاه سئو سایت شما می شود. البته نوشتن پست مهمان مزایای دیگری هم دارد که نمی توان از آن ها چشم پوشید:

  • کسب بک لینک از طریق پست مهمان کاملا رایگان است.
  • با تولید محتوای مفید برای پست مهمان، برندسازی و کسب محبوبیت اتفاق می افتد.
  • تعاملات برای نوشتن پست مهمان ارتباطات شما در حوزه کاری را افزایش می دهد.
  • وبلاگ نویسی مهمان فرصت خوبی برای معرفی نویسنده و کسب شهرت اوست.

اگرچه نوشتن پست مهمان به دلیل مزایایی که دارد توسط بسیاری از متخصصین و مشاوران سئو پیشنهاد می شود؛ اما برای آن که نتیجه بهتری بگیرید یا حتی نتیجه عکس نگیرید، لازم است تا نکاتی را در خصوص نوشتن پست مهمان رعایت نمایید که در ادامه به بررسی آنان خواهیم پرداخت.

پست مهمان و اصول انتخاب سایت میزبان

پست مهمان روشی موثر در بهبود سئو است، اما به شرطی که سایت میزبان را به درستی انتخاب کنید. انتخاب نادرست سایت میزبان قابلیت این را دارد که تمام تلاش های شما برای تولید محتوا را به یکباره بر باد دهد. بنابراین برای انتخاب سایت میزبان مسیر زیر را طی کنید:

  • گام اول: شناسایی وبسایت میزبان

در قدم اول باید بد