قیمت طراحی سایت چگونه ارزیابی می شود

قیمت طراحی سایت چگونه ارزیابی می شود

برای طراحی یک سایت پر بازده لازم است موارد مختلفی را رعایت کرد. مطابق با مواردی که برای طراحی به کار گرفته می شود، قیمت طراحی سایت های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد.

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت یک پروسه است که شامل مراحل و ساختن یک وب سایت از ابتدا تا پایان آن می باشد. در دنیای کنونی که اینترنت تمام مرزها را درنور دیده است، طراحی سایت به عنوان یکی از علوم بسیار مهم و کاربردی با در آمد بالا در جهان محسوب می شود. برنامه نویسانی که با زبان های کد نویسی وب کارمی کنند، به درآمدزیادی دست پیدا خواهند کرد، زیرا قیمت طراحی سایت بالا می باشد.

کسانی که می خواهند از طریق قیمت طراحی سایت درآمد بالایی داشته باشند، نباید تنها به دانستن کدنویسی و آشنایی با زبان های کدنویسی اکتفا کنند. شروط لازم برای رسیدن به موفقیت در زمینه طراحی سایت به کار بردن خلاقیت و داشتن نبوغ ذهنی در این زمینه است. در دنیا وب سایت های معروفی وجود دارد که با کمک طراحی سایت به شیوه خاص و پر بیننده توانسته اند موفقیت زیادی کسب کنند و درآمد بالایی داشته باشند. از طریق طراحی سایت می توان به بازاریابی اینترنتی و راه اندازی کسب و کار اینترنتی دست پیدا کرد.

طراح سایت کیست؟

فردی که آشنایی کافی در زمینه ساخت و ویراش وب سایت ها را داشته باشد و بتواند با ابزار گوناگون و با کمک زبان های برنامه نویسی و اینترنت به خوبی کار کند. از جمله زبان های معروف برای طراحی سایت Asp.net و PHP هستند. یک طراح سایت لازم است با مباحثی مثل دامنه، میزبان وب، ،cms ، Html ، css ، xAja آشنایی کافی داشته باشد. وظایف گوناگونی به عهده طراح سایت می باشد. برای راه اندازی سایت نیاز است که دو تیم یا فرد کارهای مربوط به طراحی Back-end و Front-end را انجام دهند.

قیمت طراحی وب سایت چگونه ارزیابی می شود؟

معمولا قیمت طراحی سایت مطابق با هزینه های مختلفی مثل هزینه های مربوط به ثبت دامنه، پیاده سازی سایت، درج کردن مطالب در وب سایت، طراحی و گرافیک چند بعدی، پشتیبانی و نگهداری وب سایت و خدمات مربوط به سئو و بهینه سازی وبسایت، و هچنین هزینه های بهینه سازی سایت صورت می گیرد.

بخوانید  قبل از طراحی سایت باید به چه نکاتی توجه کنیم

یکی از نکات مهمی که در تعیین قیمت طراحی سایت باید به آن توجه داشت نوع طراحی سایت می باشد. سایت ها معمولا به صورت داینامیک یا استاتیک هستند.

طراحی سایت های استاتیک: سایت های استاتیک قابلیت تغییر را ندارند. هنگام طراحی سایت های استاتیک لازم است که به برنامه نویسی تسلط داشت تا بتوان در آن سایت تغییراتی را به وجود آورد. این نوع از سایت ها مناسب برای کسانی است که نمی خواهند سایت خود را تغییر دهند و اگر در صورت لزوم بخواهند تغییر خیلی کوچکی در سایت ایجاد کنند از یک برنامه نویس کمک می گیرند.

طراحی سایت های داینامیک: سایت های داینامیک به گونه ای طراحی می شوند که هنگام دریافت کردن سایت از یک طراح ، بدون داشتن اطلاعاتی راجع به برنامه نویسی می توان آن وب سایت را مدیریت کرد.

پس داینامیک و استاتیک بودن سایت عامل مهمی روی قیمت طراحی سایت هستند. گاهی قیمت طراحی سایت استاتیک بیشتر از قیمت طراحی سایت داینامیک خواهد بود. از مواردی که روی قیمت طراحی سایت اثرگذار خواهند بود، تعداد نفرات و تخصص هایی می باشد که برای پیاده سازی سایت به کار برده اند. بازدهی و سرعت سایت عاملی مهم در طراحی آن می باشد. برای بالا بردن سرعت سایت موارد زیادی لازم است به کار گرفته شود.

در زیر دیگر فاکتورهایی که روی قیمت طراحی سایت اثر می گذارند، را بررسی می کنیم.

قیمت طراحی سایت پس از تعرفه ثبت دامنه

برای اینکه قیمت طراحی سایت تعیین شود، تعرفه ثبت دامنه بسیار مهم می باشد. برای دامنه هایی که irهستند تعرفه ای مشخص به صورت سالیانه در نظر گرفته می شود. اما اگر دامنه مورد نظر com یا co باشد، تعرفه این دامنه ها بیشتر از دامنه ir خواهد بود. لازم به ذکر است که قیمت طراحی سایت هایی که دامنه آن مثلا tv باشد، بسیار بیشتر از قیمت طراحی سایت هایی با دامنه های معمولی خواهد بود.

بخوانید  نکاتی درباره امنیت وب سایت

روش های انتخاب نام دامنه مناسب

قیمت طراحی سایت پس از هزینه در نظر گرفته شده برای گرافیست

یکی از فاکتور های مهم در تعیین قیمت طراحی سایت هزینه در نظر گرفته شده برای گرافیست می باشد. اگر کارفرمایی بخواهد طراحی سایت به صورت قالب های از پیش تعیین شده نباشد، باید برای طراحی سایت هزینه ای جهت پیاده سازی وب سایت در نظر بگیرد. معمولاً در قیمت طراحی سایت که از گرافیست استفاده می شود، هزینه گرافیست را مطابق با جلسه ای که در آن کار فرما نیاز های گرافیکی خود را عنوان کرده باشد، پرداخت می گردد.

هزینه سایتی که طراحی می شود مطابق با فاکتور های مختلفی تعیین می شود یکی از این فاکتورها برای تعیین قیمت طراحی سایت، هزینه ایمن سازی سایت می باشد. پس از اینکه سایتی طراحی شد لازم است که روی امن سازی آن کار شود. اگر سایت مورد نظر امن سازی نشود برای آن مشکلات امنیتی به وجود خواهد آمد. در تعیین قیمت طراحی سایت هایی که فروشگاهی یا پرتالی باشند، هزینه امن سازی بالا تر از سایت های معمولی خواهد بود.

امنیت یک سایت به دو عامل مهم بستگی دارد، یکی از این عوامل برنامه نویسی سایت و دیگری سروری است که فضای هاست از طریق آن گرفته خواهد شد. لذا برای اینکه این دو عامل پس ازطراحی وب سایت به خوبی رعایت شوند، لازم است که کار طراحی سایت را به یک شرکت طراحی وب سایت معتبر سپرد. برای اینکه سایت طراحی شده به آسانی هک نشود یا احتمال هک شدن آن را به صفر رساند،  باید تقریباً هزینه زیادی را پرداخت کرد.

قیمت طراحی سایت پس از هزینه ایمن سازیقیمت طراحی سایت پس از آموزش پنل کاربری سایت

کسانی که کار پروژه محتوای وب سایت را انجام می دهند، پس از پایان یافتن کار لازم است آموزش های لازم را در اختیار کارفرما قرار دهند. آموزش پنل کاربری کاربر دارای هزینه ای است که روی قیمت طراحی سایت تأثیر می گذارد. بعد از آموزش دیدن،  کارفرما می تواند مطالب، تصاویر و منوهای سایت را خودش مدیریت کند.

تعیین قیمت طراحی سایت پس از هزینه های پشتیبانی یکساله سایت

حتماً می دانید سایتی که ساخته می شود نیازمند پشتیبانی یک ساله می باشد. ممکن است برای سایت مشکلی رخ دهد یا کارفرما با سوالی مواجه شود، که از طریق تیم پشتیبانی می توان این مشکلات را حل کرد. بنابراین برای قیمت طراحی سایت باید هزینه یکساله پشتیبانی وب سایت را کنار گذاشت.

بخوانید  معیارهای انتخاب یک فروشگاه ساز مناسب چه هستند؟

قیمت طراحی سایت در شرکت های مختلف طراحی وب سایت

شرکت هایی وجود دارند که کار طراحی وب سایت را از پایه انجام می دهند. این شرکت ها برای طراحی سایت کار برنامه نویسی را از ابتدا انجام خواهند داد. بنابراین قیمت طراحی سایت که این شرکت ها انجام می دهند، معمولا بالا خواهد بود. در مقابل بعضی از سایت ها به صورت از پیش طراحی شده هستند. این سایت ها دارای قالب های آماده ای هستند و قیمت طراحی سایت هایی که دارای قالب های آماده هستند، معمولا از سایت هایی که از ابتدا طراحی شده اند، کمتر می باشد.

افرادی که می خواهند ظاهر سایتشان مخصوص به خود بوده و مطابق با آنچه که در ذهنشان است طراحی شود، لازم است که روی طراحی قالب سایت کار کنند. لذا این امر سبب می شود که قیمت طراحی سایت بالا برود. ممکن است یک سایت موارد ریزی را بخواهد که باید برنامه نویسی شوند و این امر مسلتزم صرف هزینه خواهد بود.

معمولا قیمت طراحی سایت شرکت های مختلف با هم فرق دارد و هر شرکتی برای انجام این کار ملاک های مورد نظر خود را دارد. برای اینکه بخواهید قیمت طراحی سایت مورد نظر خود را تخمین برنید لازم است ابتدا نوع سایت مشخص گردد. سایت های مختلف مثل سایت بازی آنلاین، سایت موسیقی، سایت شرکتی، سایت خبری، سایت فروشگاه آنلاین و … وجود دارد که هرکدام از این سایت ها دارای ساختارهای مختص به خود می باشند. کسانی که می خواهند از قیمت طراحی سایت یک شرکت مطلع شوند لازم است که نیازمندی های دقیق خود را از آن سایت و امکانات لازم را اعلام کنند.

طراحی وبسایت خود را به تیم طراحی و توسعه تسمینو بسپارید

شماره تماس : ۰۹۰۲-۶۷۶-۴۹۹۵

از اینکه وبلاگ تسمینو را دنبال میکنید از شما ممنونیم

4 نظر

تعداد 4دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.

 1. سلام
  .
  من از گوگل اتفاقی اومدم اما جالبه برام ۳۰ دقیقست اینجا دارم
  .
  با اجازتون اینجا برای دوستم تو واتس اپ فرستادم
  .
  ممنون

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوست داری با هزینه کم کسب و کارتو در رسانه ها معرفی کنی؟! ثبت رپورتاژ