2019-05-16 14:23:36

معیارهای انتخاب یک فروشگاه ساز مناسب چه هستند؟

فروشگاه ساز

فروشگاه ساز و معیار انتخاب آنها

در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که معیارهای انتخاب یک فروشگاه ساز مناسب چه هستند؟ قبل از استفاده از این ابزار، باید چه معیارهایی را بررسی کنیم ؟ برای پاسخ به این سوال لازم است در ابتدا با نمونه های مطرح و فروشگاه ساز رایگان آشنا شویم و ویژگی های هر یک را بدانیم. بر اساس ویژگی های هر یک از این فروشگاه سازها تصمیم بگیریم که کدام مناسب بوده و معیارهای انتخاب یک فروشگاه ساز مناسب چیست. با ما همراه باشید تا سفری کنیم به این دنیای جذاب و پر رمز و راز.

آشنایی با انواع فروشگاه سازها

همانطور که اشاره شد برای بررسی معیارهای انتخاب یک فروشگاه ساز لازم است در ابتدا به بررسی انواع مختلف فروشگاه سازها بپردازیم. در این بخش ضمن معرفی برخی از نمونه های مطرح، به ویژگی های خاص آنها هم اشاره خواهیم کرد.

*حیف است وقتی صحبت از فروشگاه سازها می باشد، صحبت از Wix نشود. این فروشگاه ساز ویژگی های بسیار غنی و حرفه ای دارد. شما می توانید با Wix یک فروشگاه آنلاین بسازید. فروشگاه ساز فوق با داشتن ویژگی های بسیار قدرتمند و مهم نظیر وضیعت مالیاتی، مدیریت موجودی کالا، وی جت های محاسبه هزینه ارسال کالا و … یک انتخاب عالی برای یک تجارت الکترونیک مناسب و منحصر به فرد است.  علاوه بر همه این مزایا، این فروشگاه ساز با تلفن همراه مختلفی سازگار است و به مشتریان شما این امکان را می دهد که همزمان با انجام سایر کارهای خود، بتوانند از فروشگاه شما نیز خرید کنند.

بر اساس اطلاعات که دادیم، برخی از معیارهای انتخاب یک فروشگاه ساز به دست شما آمد. بیایید با بررسی سایر موارد معیارهای جدیدتری نیز بدست آوریم. با ما همراه باشید.

*شاپیفای هم یک سایت ساز و فروشگاه ساز می باشد که مشتریان و مخاطبان بسیاری دارد. کار با فروشگاه ساز و سایت ساز شاپیفای آسان نیست. جالب است بدانید ارزان هم نیست. نسبت به Wix گران است. ولی چرا با وجود اینکه ارزان نیست و آسان هم نیست، ولی مخاطب بسیاری دارد؟ پاسخ این است که این فروشگاه ساز صدها تمپلیت مختلف در اختیار شما قرار می دهد. همچنین فروشگاه ساز شاپیفای از خلق اپلیکیشن های مختلف که تنظیمات نصب و استفاده از آن آسان است پشتیبانی می کند. ویژگی های مثبت زیادی هم دارد. از مدیریت مناسب تخفیف ها گرفته تا داد و ستدهای موبایل همه این امکانات در شاپیفای موجود است.

اواع فروشگاه ساز ها

*بیایید از یک فروشگاه ساز جالب و جذاب نام ببریم که در نوع خود بی نظیر است. Bigcommerce یکی از بهترین هاست. می توانید با Bigcommerce وب سایتی بسازید که در آن یک یا میلیون ها محصول بفروشید. محصولات بی شمار با دسته بندی های مختلف و جذاب. از طریق این فروشگاه ساز می توانید فروشگاه و سایت آنلاینتان را با eBay، Google Shoping، Amazon،Facebook تلفیق کنید. امکانات گسترده دیگری را هم در اختیار شما قرار می دهد. می توانید ایمیل راه اندازی کنید، از کاتالوگ جامع استفاده کنید. یکی از ویژگی های عالی و خوب این فروشگاه ساز مسئله سئو می باشد. تجربه ثابت کرده که استفاده از Bigcommerce باعث بهبود رتبه بندی در گوگل می شود. این خود یک مزایای عالی برای انتخاب یک فروشگاه ساز می باشد. امروزه مسئله سئو از مسائل مهم و اساسی هر کسب و کار اینترنتی است. چیزی که به خوبی در این فروشگاه ساز رعایت شده و سئو این فروشگاه ساز در حد عالی می باشد. در ادامه به این مسئله بیشتر می پردازیم.

حتما بخوانید :  اسکیما چیست و چه تاثیری بر روی سئو دارد؟

*مورد دیگری که امروزه بر سر زبان ها افتاده است، فروشگاه ساز Volusion با خدمات متنوع و چندگانه می باشد. شما با این فروشگاه ساز می توانید محصولات مختلفی را به صورت مناسب بفروشید. ویژگی های متنوع و گسترده این فروشگاه ساز، باعث استقبال مشتریان از آن شده است. از طریق این فروشگاه ساز می توانید تخفیف ها را مشخص کنید، فروش حرفه ای قرار دهید، سبد کالا های مختلف قرار دهید.

*وبلی هم یک فروشگاه ساز بسیار ساده است که قابلیت شخصی سازی زیادی دارد. اگر بخواهیم یک فروشگاه ساز ساده برای مبتدیان معرفی کنیم، فروشگاه ساز وبلی یکی از این گزینه هاست. البته این فروشگاه ساز برای حرفه ای ها هم مفید می باشد چرا که قابلیت شخصی سازی زیادی دارد.

حالا که با انواع فروشگاه ساز آشنا شدید، بیایید قبل از بررسی معیارهای مناسب یک فروشگاه ساز، به اهمیت فروشگاه های اینترنتی و سایت سازها اشاره کنیم.

امروزه بسیاری از فعالیت های مردم در بستر اینترنت انجام می شود. خرید و فروش در این بستر بسیار آسان بوده و روز به روز در حال پیشرفت می باشد. با پیشرفت تکنولوژی و فناوری، عمده تجارت های ملی و بین المللی از طریق اینترنت انجام می شود. به همین دلیل کسب و کار اینترنتی هم در جوامع مختلف رو به رشد است. کسب و کار های اینترنتی، فروشگاه های اینترنتی، خرید و فروش های مختلف در بستر اینترنت امروزه حرف اول را در تمام جوامع می زنند.

در ایران از سال ۹۰ کسب و کار اینترنتی وارد فضای رقابتی تری شده است. آموزش هایی که در فضای مجازی منتشر شده و همچنین سطح علم و سواد مردم، زمینه را برای موفقیت فروشگاه های اینترنتی هموار کرده است. به طوری که در همین یک دهه اخیر استارت آپ هایی بسیاری در زمینه کسب و کار اینترنتی موفق شدند و به درآمدزایی بالایی رسیدند. امروزه نیز اگر به گردش مالی کسب و کارهای اینترنتی توجه کنید، متوجه می شوید که مبلغ قابل توجهی پول در این بازارها در جریان است.

فروشگاه سازها هم روز به روز متنوع تر می شوند. البته این امر عادی است چرا که امروزه همه تلاش می کنند در بستر اینترنت تجارت کنند و فروشگاه سنتی را برای شروع یک کسب و کار مناسب نمی بینند. چرا که تمام فروشگاه های سنتی محدود به یک مکان فیزیکی و جغرافیایی هستند. مثلأ یک فروشگاه، لباس فروشی، رستوران و … تنها می توانند در محل خود اقدام به ارائه خدمات متعدد بکنند. اگر کسب و کار این فروشگاه ها رونق پیدا کند، نهایت می توانند شعبه دوم و سوم را با هزینه گزافی راه اندازی کنند.

حتما بخوانید :  نکاتی درباره امنیت وب سایت

یک کسب و کار اینترنتی اینگونه نیست. محدود به یک مکان و جغرافیای خاصی نیست و تمام مردم ایران می توانند کسب و کار اینترنتی را ببینند. به جای اینکه چندین شعبه با هزینه گزاف زده شود، راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی هم صرفه جویی در هزینه خواهد بود و هم یک شعبه در سراسر شهر و ایران به حساب خواهد آمد. این یکی از بهترین مزایای کسب و کار اینترنتی می باشد. چرا باید کسب و کار اینترنتی راه بیاندازیم؟ چون با این کار نیاز نیست هزینه زیادی بابت تأسیس شعبه و نمایندگی پرداخت کنیم. محدود به محیط خاصی نخواهیم بود.

فروشگاه ساز رایگان

معیارهای فروشگاه سازهای حرفه ای

حالا که با برخی فروشگاه سازهای مختلف و ویژگی های آنها آشنا شدید، بیایید به بررسی نیاز فروشگاه ها پرداخته و سپس معیار های انتخاب یک فروشگاه ساز حرفه ای و زیبا بدستمان بیاید.

اول: امکانات اولیه

قطعأ اولین چیزی که در معرفی فروشگاه سازها مطرح شد، امکانات آنها بود. امکانات کلی سیستم چه خواهد بود و چقدر شما آزاد هستید تا تغییرات انجام داده و به راحتی محصولات خود را بفروشید و امکانات مختلفی هم برای فروش در سایت خود داشته باشید.

پس اینکه یک فروشگاه ساز چه امکاناتی دارد باید در بخش اول مشخص شود. سپس اقدام به استفاده از یک فروشگاه ساز گردد.

دوم: آسانی استفاده

سعی کنید به سمت سایت سازها و فروشگاه سازهای آسان بروید. فروشگاه سازهایی که کار با آنها سخت و مشکل است، مدیریت آنها را هم برای شما سخت و مشکل می کند. ممکن است حتی از همه امکانات آن سر در نیاورید. لذا یکی از معیارهای انتخاب یک فروشگاه ساز، آسانی استفاده از آن و مدیریت بهتر فروشگاهمان است. پس این نکته به ظاهر ساده ولی مهم و کلیدی را فراموش نکنید.

سوم: عملکرد مناسب فروشگاه ساز

فراموش نکنید که شما فروشنده هستید و سایت شما است که تصمیم می گیرد مشتری زیادی بیاید یا نه. اگر سایت کند باشد و یا با تأخیر بالا بیاید، بدانید که مشتریان زیادی را از دست خواهید داد. سایت سنگین باشد و لود آن زمان ببرد، اوضاع را برای شما سخت خواهد کرد. حتمأ توجه داشته باشید که فروشگاه سازی که انتخاب می کنید از عملکرد مناسبی برخوردار باشد و موجب فراری مشتریان شما نشود. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، کسی حوصله صبر کردن برای لود یک سایت را ندارد. پس یکی از ملاک های انتخاب سایت ساز، عملکرد مناسب آن است.

چهارم : نوع محصولی که در سایت می فروشید

یکی از معیارهای مهم و اساسی در انتخاب یک سایت ساز و فروشگاه ساز، تعریف نوع محصول در فروشگاه است.

شما ممکن است در فروشگاه خود اقدام به فروش محصولات فیزیکی کنید. یا ممکن است اقدام به ارائه مشاوره و ارائه خدمات مشاوره ای کنید. حتی ممکن است پی دی اف های مربوط به تدریس خود را برای فروش بگذارید. یا ویدیو آموزشی بفروشید.

خب سوال این است که آیا فروشگاه ساز قادر به پشتیبانی از فروش همه نوع محصول اعم از فیزیکی و دیجیتالی و مشاوره ای و… می باشد؟ یا نه فقط قادر به پشتیبانی فروش محصولات فیزیکی می باشد؟

حتما بخوانید :  راهنمای کامل افزایش سرعت ‌سایت و تاثیر آن بر روی سئوی سایت

پاسخ به این سوال بسیار مهم است. یکی از  معیار های انتخاب شما باید همین نکته باشد.

خرید رپورتاژ آگهی

پنجم : قالب فروشگاه سازها

هر فروشگاه سازی برای خود قالب های آماده دارد. قبل از انتخاب یک نمونه، قالب های آن را بررسی کنید. فراموش نکنید که ظاهر فروشگاه شما بسیار بسیار مهم است. پس تلاش کنید فروشگاه سازی را انتخاب کنید که قالب های مفید و زیبایی داشته باشد. چرا که قالب های هر کدام مخصوص خودشان است و نمی توانید در فروشگاه دیگری استفاده کنید. مگر اینکه زمان بگذارید و آنها را تبدیل کنید. که این امر هم زمان بر است. البته علاوه بر زمان، تخصص خاص خود را می طلبد.

پس حتمأ به تنوع قالب ها و کیفیت آنها توجه ویژه داشته باشید.

 

ششم: افزونه ها و توسعه فروشگاه

حتمأ با مبحث افزونه آشنا هستید. اگر روزی برسد که شما نیاز به اضافه کردن امکانات جدید داشته باشید، آیا سایت ساز و فروشگاه ساز شما از آن پشتیبانی می کند؟ خیلی مهم است بدانیم یک فروشگاه ساز چه افزونه هایی را در اختیار ما قرار می دهد. این یعنی آینده نگری!

باید آینده نگر باشیم. اگر در آینده نیاز به یک سری ویژگی ها برای اضافه کردن به فروشگاه خود داشته باشیم، آیا فروشگاه ساز این امکان را در اختیار ما قرار می دهد؟

هفتم: پشتیبانی

بسیار واضح است که پشتیبانی یک امر حیاتی برای کسب و کار شما و فروشگاه شما خواهد بود. یک امر بسیار مهم. مشکلات پیش روی شما کم نیستند، باید خیالتان جمع باشد که اگر به مشکلی برخورد کردید کسی باشد که پاسخگوی شما باشد و به شما کمک کند.

هشتم : سئو و بهینه سازی در فروشگاه سازها

این مسئله هم از جمله معیارهای ضروری یک سایت ساز و فروشگاه ساز می باشد. شاید بپرسید چرا؟ بیایید با توضیح مسئله سئو و رتبه سایت، این موضوع را روشن تر کنیم.

مخاطبان کسب و کارهای اینترنتی مردم عادی، دانشجوها و حتی بازاریان هستند. این قشر برای رسیدن به پاسخ پرسش خود در اینترنت جست و جو می کنند. با سرچ هر کلمه کلیدی در بیش از نود درصد مواقع فقط به سایت هایی که در صفحه اول گوگل هستند مراجعه می کنند. این بدان معناست که کسب و کار شما ارتباط مستقیمی با سئو و رتبه سایت شما دارد. سئو می تواند در دراز مدت یک ابزار مناسب برای تبلیغ شما باشد و مخاطبان را هدفمند به سایت شما بکشاند.

پس موردی را انتخاب کنید که در سئو هم بسیار قوی عمل کرده باشد. کدهای آن سئو شده و نرمال باشد تا در مراحل بعدی کار شما را دچار مشکل نکند.

در این مقاله معیارهای انتخاب یک فروشگاه ساز مناسب برای شما معرفی شد. تلاش کنید قبل از اینکه یک مدل را انتخاب کنید، تمام معیارهای گفته شده را بررسی کنید. هر کدام از موارد فوق در جایگاه خود حائز اهمیت می باشند.

امیدواریم در این مقاله توانسته باشید با اهمیت فروشگاه های اینترنتی و همچنین معیارهای انتخاب یک فروشگاه ساز مناسب آشنا شده باشید.

از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

 

 

Review: "معیارهای انتخاب یک فروشگاه ساز مناسب چه هستند؟" by , written on2019-05-16T14:23:36+00:00

فروشگاه ساز و معیار انتخاب آنها در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که معیارهای انتخاب یک فروشگاه ساز مناسب چه هستند؟ قبل از استفاده از این ابزار، باید چه معیارهایی را بررسی کنیم ؟ برای پاسخ به این سوال لازم است در ابتدا با نمونه های مطرح و فروشگاه ساز رایگان […]

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوست داری با هزینه کم کسب و کارتو در رسانه ها معرفی کنی؟! ثبت رپورتاژ