7

سئوی سایت چرا مهم است؟ ۰ تا ۱۰۰ مفاهیمی که در سئو سایت مهم است

صفر تا صد سئو

سئوی سایت قلب تپنده بازاریابی آنلاین است. در دنیای بازاریابی های اینترنتی، این موتورهای جستجو هستند که تعیین می کنند کسب و کار شما پیشِ چشمان مخاطب بدرخشد و یا محصولاتتان همانند غرفه کوچکی در انتهای بازار خاک بخورد! پس بهینه سازی موتورهای جستجو از طریق استراتژی سئو سایت ، آن ها را قانع می کند که کسب و کار شما را در راس گزینه های خود، به مخاطب پیشنهاد کنند. اگر تا کنون سئو سایت را به عنوان ابزار اصلی بازاریابی آنلاین جدی نگرفته اید، این مقاله را از دست ندهید.

سئوی سایت چیست ؟

سئو سایت عبارتی است برگرفته از Search Engine Optimization و به معنی بهینه سازی موتور جستجو می باشد. وظیفه سئوی سایت افزایش اهمیت صفحه وب سایت و بیان مهمترین ویژگی های آن در صفحه نتایج جستجو می باشد. تا جایی که بتوانید در میان رتبه های اول در صفحه نتایج جستجو قرار گیرید.

در مسیر بهینه سازی و سئو سایت استراتژی های مختلفی وجود دارد. برای این که فرآیند سئو به راحتی پیاده سازی شود، لازم است حتما اطلاعات و علم پیش زمینه و درستی نسبت به آن وجود داشته باشد. از طرفی تغییر مداوم موتورهای جستجو قابل پیش بینی نیست، از این رو حتی یک مهندس با دانش کافی درباره سئو، همواره باید اطلاعات خود را به روز رسانی کند.

اما همواره مهمترین هدفی که در سئوی سایت وجود دارد رضایت کاربران است. به دلیل این که گوگل همیشه ترتیب سایت هایی که در نتایج جستجو قرار دارند را بر اساس رضایتی که کاربران از محتوای آن سایت ها داشته اند رتبه بندی می کند. بنابراین می توان گفت هدف اصلی چیزی غیر از موتورهای جستجو است!

مثالی ملموس تر برای درک سئوی سایت

برای افزایش رتبه بازدید از یک وب سایت در موتور های جستجو از سئو استفاده می شود. این فرآیند سبب ارتقا بازدیدکنندگان نیز خواهد شد. برای درک بهتر این موضوع می توان از مثالی ملموس تر استفاده کرد.

سئوی سایت چیست ؟

سئوی سایت چیست ؟

تصور کنید که یک شرکت برای فروش محصولات خود چه می کند؟ به عنوان مثال تلاش می کند تا جنس مناسب، ویژگی ظاهری جذاب و کیفیت محصولات خود را ارتقا بدهد و توسط پوستر، بنر و تبلیغاتی از این قبیل در مورد محصولات خود اطلاع رسانی کند.

علاوه بر تمام این موارد، این شرکت غرفه ای را در محل مناسبی اجاره می کند، تا بتواند محصولات خود را به نمایش عده بیشتری بگذارد. در واقع تمام تلاش او در جهت جذب مشتری برای افزاش فروش و کسب درآمد، در گرو دیده شدن است. با در نظر داشتن این مثال، اگر درست همین فرآیند را برای یک وب سایت انجام بدهیم، این کار سئو نامیده می شود.

اهمیت سئو سایت در کسب و کار ها

طی سالیان اخیر مردم همه روزه به دنبال دریافت اطلاعاتی در موتورهای جستجو هستند. رشد استفاده مردم از تلفن های همراه سبب شده است که دسترسی آسان افراد به اطلاعات مختلف گسترش پیدا کند. امروزه مردم برای خرید کالاهای مختلف و یا استفاده از خدمات گوناگون در گوگل جستجو می کنند.

جایگاه مناسب یک سایت در گوگل سبب می شود افراد وارد آن شوند و از مطالب آن جهت اطلاعات تکمیلی خود برای محصولات و خدماتی که در پی آن هستند استفاده کنند. همین موضوع کافی است که ارتباط شما با مردم نزدیک تر شود و چه بسا افراد مختلف را به مشتری خود تبدیل کنید. اهمیت سئو سایت اینجا مشخص می شود. برای آموزش سئو مقدماتی در این مقاله همراه ما باشید

چه زمانی خودتان می توانید سئوی سایت را انجام دهید؟

کلمات نقش بسیار پررنگی در فرآیند سئوی سایت دارند. به گونه ای که پاسخ به این سوال که آیا هر شخص خودش می تواند سئو محتوای سایت را انجام بدهد یا خیر، کمی دشوار است. اگر پروژه ای دارید که می دانید رقابت خاصی با برند یا شرکت دیگری ندارد می توانید خودتان با یادگیری سئو، به خوبی از پس سئوی سایت تان برآیید.

در صورتی که می دانید سایت شما رقبای سختی دارد، بهتر است از متخصصانی در زمینه انجام سئو سایت بهره ببرید که مطالب قوی تر و تخصصی تری تهیه کرده و از کلمات کلیدی به درستی استفاده کنند. که البته تعدادشان هم زیاد نیست! گاهی برخی از کسب و کارها نیازمند یک تیم متخصص سئو هستند که همواره سفارش تولید محتوا سودمند و اختصاصی را برای آن ها انجام دهند.

ساختار مناسب، سئوی مناسب

یکی از ویژگی های مهم یک سایت ساختار آن است. ساختاری با طراحی ساده و محتوای خوب داشته باشید تا افراد توسط موتورهای جستجو به راحتی به سایت شما متصل شوند. در صورت رعایت این موضوع، کاربری سایت شما و سئو سایت بسیار سودمند خواهد بود.

چند ترفند ساده در ارتباط با سئوی سایت

 • سعی کنید محتوای سایت خود را به صورت منطقی طبقه بندی کنید. تا کاربر به راحتی به اطلاعات دسترسی داشته باشد.
 • نهایتا از دو سطح در سئو سایت خود استفاده کنید. استفاده از بیشتر از دو سطح در سئوی سایت، باعث می شود برخی مطالب مهم از موتورهای جستجو خارج شود.
 • ساختار ساده سایت بسیار حائز اهمیت است. دسته بندی های زیاد و گسترده سبب تکرار محتوای شما و تا حدودی گیج شدن کاربر می شود.
 • دسته بندی ها را در سایت خود به درستی نام گذاری کنید. به گونه ای که این نام گذاری مرتبط با مطالب و یا محصولات آن بخش باشد.

سئو و کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی هر شرکتی توسط سئو ارتقا می یابد و سئو به جذابیت آن می افزاید. سئوی سایت با توجه به المان هایی که توسط تصاویر بهینه شده، مطالب بهینه شده و اعتبارهای داخلی و خارجی به سایت می دهد، سبب برجسته شدن و پیشی گرفتن یک کسب و کار از رقبا می شود. گاهی اوقات توجه به نکات جزئی تر مثل هدینگ هایی که برای یک مطلب به کار می رود نیز می تواند جلوه بیشتری برای کاربر داشته باشد.

اگر تجارت های الکترونیک سعی بر این داشته باشند که همواره مطالب منطبق با سئو سایت خود را به روز نگه دارند، به طوری که با اولین جستجوی کاربر سایت آن ها مورد توجه قرار بگیرد، مشتریان زیادی را به خود جذب خواهند کرد. البته این فرآیند مستلزم دارا بودن محصولات و یا خدمات با کیفیت و ارزشمند از دید کاربر نیز می باشد.

اهمیت کلمه کلیدی بر سئوی سایت

اهمیت کلمه کلیدی بر سئوی سایت

حال لازم است بدانید که نکاتی باید در انتخاب کلمات کلیدی رعایت شود و از آن ها به درستی در سئو سایت استفاده شود تا بهتر دیده شوند و مخاطب بیشتری را به خود جذب کنند. در حقیقت دلیل اهمیت کلمات کلیدی برای موتور جستجو، رضایت کاربران است که هر چه سریع تر به محتوای مورد نظرخود دست پیدا کنند.

کلمه کلیدی ممکن است تنها یک کلمه باشد و یا ممکن است ترکیبی از کلمات مختلف باشد. اما به طور خلاصه، آن کلمه ای است که کاربر در کادر گوگل تایپ می کند و در سئوی سایت نیز نقش ویژه ای دارد.

اولین گام برای آموزش سئوی سایت

هر چه در ارتباط با سئو و سئو سایت مطالعه کنید باز هم می توانید مطالب جدیدتری را بیابید و بیاموزید. به همین دلیل است که می بایست همواره اطلاعات خود را در زمینه  سئو به روز نگه دارید تا هر زمان بتوانید سطح بالاتر از رقبای تان را حفظ کنید. دلیل این موضوع تغییرات بسیار زیادی است که موتورهای جستجو در طول سال تحت تاثیر آن قرار می گیرند. این تغییرات همواره به دلیل تغییر نیازها و رفتارهای کاربران صورت می پذیرد.

به عنوان مثال در دهه های گذشته کلماتی توسط موتور جستجو سرچ می شد که شاید امروزه دیگر کسی سراغ آن ها نرود و با توجه به تغییرات نیازها، مردم امروزه کلمات دیگری را سرچ می کنند و در آینده نیز داستان به همین شکل پیش می رود. تجربه کاربری یکی از نکاتی است که همیشه بخش عمده ای از تمرکز گوگل بر روی آن بوده و هست.

راهکارهای سئو سایت را بیاموزید

برخی اصطلاحات پایه ای در سئو سایت وجود دارد که بعد از ذکر نام آن ها در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم:

سئو داخلی سایت

برای بهینه کردن یک وب سایت و فرآیند سئو، از راهکارهای سئو داخلی سایت استفاده می شود. در این فرآیند اولین گام انتخاب یک دامنه مناسب است. اگر وب سایتی دارید که هم اکنون در حال فعایت است و از دامنه و محتوای خوبی  برخوردار است، می توانید با حفظ رتبه این وب سایت و بدون این که بازدید کنندگان خود را از دست بدهید، برند و یا محتوایات دامنه و سئو سایت خود را تغییر دهید. البته لازم به ذکر است که این کار مستلزم دانش و انتقال درست است تا بازدهی خوبی برای کسب و کار شما داشته باشد.

اگر می خواهید برای وب سایت شرکت و یا برند خود هزینه کنید، می توانید دامنه هایی را خریداری کنید که از قبل فعالیت داشته اند و امتیازاتی از قبیل بازدید کنندگان متعدد را دارند. البته در تهیه این دسته از دامنه ها که عمر بیشتر دارند باید دقت کنید که مرورگر گوگل قبلا آن وب سایت را جریمه نکرده باشد.

گاهی اوقات برای قوی تر شدن سایت و سئو سایت می توانید از مجموع چند دامنه نیز استفاده کنید. به عنوان مثال شما می توانید دامنه هایی که می دانید مرتبط با حوزه کاری شما هستند را شناسایی کنید و از عدم جریمه شدن آن ها توسط گوگل اطلاع حاصل کنید، سپس آن ها را به دامنه اصلی سایت خود انتقال دهید تا سئوی سایت شما نیز قوی تر از قبل عمل کند.

تکنیکال سئو

سئو فنی یا تکنیکال شامل کلیه ترفندهایی میشود که اوضاع سایت را از جنبه فنی، بهبود میبخشد. اجرای ترفندهای این نوع سئو، به بهبود سرعت سایت ایندکس مطالب کمک شایانی میکند. سئو تکنیکال را میتوان به نوعی بخشی از سئو داخلی سایت در نظر گرفت که هدف اصلی آن بهبود رتبه سایت در صفحه نتایج گوگل است.

گوگل و سایر موتورهای جستجو می خواهند بهترین نتیجه ممکن را به کاربران نمایش دهند. بنابراین، ربات های گوگل صفحات وب را بر اساس عوامل مختلفی بررسی و ارزیابی می کنند. به عنوان مثال، سرعت بارگذاری صفحات وب را در نظر بگیرید. این روزها کاربران بی حوصله تر از آن هستند که تصورش را بکنید. بنابراین هرچه که سرعت نمایش محتوا به کاربر بیشتر باشد، احتمال خارج شدن وی از صفحه هم بیشتر خواهد شد. از طرف دیگر، گوگل برای درک بهتر محتوای سایت شما، به کمک نیاز دارد. برای کمک به خزنده های گوگل میتوانید از ترفندهای مختلف مانند استراکچر دیتا استفاده کنید.

از جمله مهمترین مواردی که هنگام بررسی سئوی تکنیکال سایت باید به آن پرداخته شوند عبارت هستند از نقشه سایت و فایل robots.txt. دو موردی که با استفاده از آن میتوانید وضعیت ایندکس صفحات و اهمیت آنها را تعیین کنید.

سئوی خارجی سایت

سئو خارجی یا آف پیج به کلیه فعالیتهایی گفته میشود که بیرون از سایت برای بهبود رتبه سایت در صفحه نتایج گوگل انجام میدهید. بسیاری از افراد لینک سازی را معادل سئو off-page در نظر میگیرند. در حالی که خرید بک لینک و کمپین رپورتاژ یکی از شاخه های اصلی این نوع سئو است. فعالیت در شبکه های اجتماعی، برند منشن و پست مهمان را میتوان نمونه ای از سئوی خارجی سایت در نظر گرفت. کلیه فعالیتهایی که در این شاخه قرار میگیرند، به منظور بهبود اعتبار دامنه انجام میشوند. مهمترین مواردی که باید هنگام استفاده از ترفندهای سئو آف پیج در نظر داشته باشید، عبارت هستند از:

 1. اعتبار دامنه سایت مبدا
 2. اسپم اسکور
 3. ارتباط موضوعی دو سایت
 4. نوع لینک (فالو و نوفالو بودن)
 5. انکر تکست (برای لینک دهی، چه داخلی و چه خارجی)

تاثیر رپورتاژ آگهی روی سئوی سایت

تفاوتی نمی کند که کسب و کارها در چه بستری باشند. چه به صورت آنلاین کار کنند و چه آف لاین باشند، همگی در پی آن هستند که رتبه آن ها نسبت به سایر رقبای شان بالاتر برود. بنابراین اهمیت سئو و تاثیر آن در رشد کسب و کارها بر هیچ کس پوشیده نیست.

در این میان انتشار رپورتاژ آگهی یک ابزار تبلیغات اینترنتی است که می تواند به افزایش تراز سئو سایت کمک کند. البته نوع استفاده این دو در کنار هم نیازمند دانش و آگاهی است که هدف بهبود سئو به درستی شکل بگیرد.

در حقیقت شیوه کار رپورتاژ آگهی به این شکل است که از طریق وب سایت های معتبر برای سایتی که هدف تبلیغات آن را دارد لینک فالو دریافت می کند و در نتیجه ی دریافت این لینک ها رتبه یک سایت در گوگل افزایش می یابد. این فرآیند به صورتی است که وقتی کاربر متوجه می شود سایتی معتبر و خوش نام و نشان لینک مراجعه به سایت دیگری را به عنوان تبلیغات در خود قرار داده است به سایت مورد نظر مراجعه کرده و به این ترتیب رتبه سئوی آن سایت در الگوریتم هایی که در موتور جستجو گوگل قرار دارد افزایش پیدا می کند.

برای خرید رپورتاژ آگهی با تخفیف ویژه کلیک کنید 🙂

کلمه کلیدی بازیگر نقش اول سئوی سایت

شاید بتوان گفت که کلمات کلیدی فاکتور بسیار مهمی در سئو سایت است. از این جهت که وقتی کاربر کلمه مورد نظر خود را برای دریافت اطلاعات در موتور جستجوگر سرچ می کند، همه سایت هایی که مرتبط با کلمه وارد شده باشند برای کاربر روی صفحه نمایش داده می شوند. از این جهت می توان گفت که اگر سایت حاوی کلماتی باشد که مرتبط با مطلب مورد نظر بوده و از کلمات مورد نظر کاربر باشد، بازخورد بسیار مناسبی را از کاربران خواهید گرفت و رتبه سئوی سایت شما نیز افزایش خواهد یافت.

ویژگی های دامنه سایت

سعی کنید نام مناسبی برای دامنه سایت خود انتخاب کنید. زیرا این کار بدون شک تاثیر بسزایی بر سئوی سایت شما خواهد داشت. ترجیحا اسامی ساده برای دامنه انتخاب کنید که تایپ آن برای کاربر مشکل نباشد و بتواند به راحتی نام آن را به خاطر بسپارد و بار دیگر وارد وب سایت شما شود یا این که آن را به دیگران معرفی کند، که این خود به تنهایی بر جذاب بودن سئوی سایت شما می افزاید.

اگر از کلمه کلیدی در نام دامنه خود استفاده می کنید، بهتر است طولانی نباشد. به گونه ای که کاربر با اولین نگاه متوجه آن شده و در ذهنش ماندگار شود.

بسته به نوع کاربری و هدفی که از سئو سایت خود دارید، اگر حوزه فعالیتی شما محدود به داخل کشور است بهتر این است که از پسوند  .ir استفاده کنید و در صورتی که احتمال فعالیت خارج از کشور هم وجود دارد پسوند .com گزینه مناسب تری است.

در صورتی که زمان انقضای سایت شما از یک سال کمتر است و در صدد هستید که سئوی سایت خود را ارتقا دهید، اقدام به تمدید انقضای وب سایت خود نمایید.

 • سئو خارجی سایت

برای این که موتورهای جستجو متقاعد شوند که سایت شما نسبت به دیگر سایت ها ارزش بیشتری برای کاربران دارد و سودمندتر خواهد بود، می بایست از سئو خارجی سایت استفاده کنید. زیرا این روش شامل تکنیک هایی برای حل این مسئله است. لازم است بدانید که بک لینک ها اصطلاحی هستند که در زمینه سئو خارجی سایت مورد استفاده قرار می گیرند.

سئوی خارجی سایت چیست

سئوی خارجی سایت چیست

به عنوان مثال تصور کنید که همه سایت ها با مضمون نزدیک به هم کلمه کلیدی یکسانی دارند و سئوی داخلی بسیار خوبی را ارائه داده اند اما از نظر گوگل کدام یک از این ها ارجح و از امتیاز بیشتری برخوردار است؟ این جا اهمیت سئو خارجی سایت نمایان می شود و هر شرکتی که در زمینه سئو خارجی سایت خود به درستی کار کرده باشد رتبه بالاتری در گوگل خواهد داشت.

بیشتر بخوانید : استراتژی لینک سازی خارجی برای سئو در سال ۲۰۲۰

 • سئو کلاه سیاه

تعریف ساده ای برای سئو کلاه سیاه وجود دارد. این دسته از سئوها تکنیک هایی هستند که توسط آن سایت می تواند سریعا جایگاهی در صدر فهرست جستجو پیدا کند. اما لازم است بدانید که این شیوه با استانداردهایی که از طرف گوگل تدوین شده است کاملا متضاد است.

در واقع تکنیک هایی که در سئو کلاه سیاه مورد استفاده برخی افراد قرار می گیرد، موتور جستجو را فریب می دهد تا امتیاز خود را بالا ببرد. با وجود این موضوع افراد زیادی هستند که مشتاق برای یادگیری تکنیک های سئو کلاه سیاه هستند تا از این طریق بتوانند بازدید کننده سایت خود را افزایش دهند.

سئو کلاه سیاه

 • سئو کلاه خاکستری

در حقیقت وضعیت سئو کلاه خاکستری بهتر از سئو کلاه سیاه نیست. به دلیل این که اگر گوگل متوجه استفاده شما از این نوع سئوی سایت شود، وب سایت شما را جریمه می کند. افرادی که از این نوع سئو سایت استفاد می کنند پایبندی کاملی به قوانین و الگوریتم های گوگل ندارند و از طرفی هم نمی خواهند که کارشان غیر قانونی قلمداد شود.

تکنیک های سئو کلاه خاکستری اگر توسط افراد مجرب و کار بلد صورت بگیرد در اکثر مواقع نتایج مطلوبی دارد. اما باید توجه داشت که این کار ریسک بالایی داشته و مرز بسیار باریکی در آن وجود دارد که کوچکترین لغزش و اشتباه ممکن است به جریمه شدن از سوی جستجوگر ختم شود. بنابراین همیشه اطمینان صد در صد در جوابدهی سئو کلاه خاکستری وجود ندارد.

سئو کلاه سفید

در نهایت سئو کلاه سفید دسته ای از راهکارهای سئوی سایت است که شما اطمینان دارید مطابق الگوریتم ها و قوانین گوگل گام برمی دارید. در صورتی که تکنیک های سئو کلاه سفید مورد استفاده قرار گیرند، باید اطمینان داشت که نتایج درستی در اختیار کاربران نیز قرار می گیرد. تنها در این نوع سئو است که کاربر بیشتر از موتورهای جستجو اهمیت دارد و به نظرات آنان ارزش گذاشته می شود. نقطه مقابل سئو کلاه سفید، سئو کلاه سیاه است.

در صورتی که در راستای سئو کلاه سفید فعالیت کنید، موارد زیر در مورد شما صدق می کند:

 • قطعا به کاربر اهمیت بیشتری داده اید.
 • محتوای با ارزش تری که عموم افراد مشتاق مطالعه آن باشند روی سایت شما قرار خواهد گرفت.
 • رقابت درستی را با وب سایت های دیگر خواهید داشت که بر اساس قوانین و مقررات گوگل است.
 • کار با وب سایت شما ساده خواهد بود و به راحتی روی صفحه مرورگر افراد قابل مشاهده است.

مهم ترین ابزارهای سئوی سایت

ابزارهایی وجود دارد که توسط آن جایگاهی که صفحات مختلف سایت در مرورگر گوگل دارند بررسی می شوند. برخی از این ابزار ها عبارتند از:

ابزارهایی که در سئو داخلی مورد استفاده قرار می گیرد از قبیل: کلمات کلیدی، عنوان سایت، دامنه و…

ابزار های مورد استفاده در سئو خارجی مثل: بک لینک ها، منشن هایی در شبکه های اجتماعی و…

بررسی رفتار های کاربران در بازدید از سایت های مختلف

ابزارهایی برای افزایش ترافیک سایت مانند استفاده از کلمات کلیدی با بیشترین ترافیک که باعث افزایش رتبه الکسا نیز خواهند شد

نتیجه بخشی سئو سایت ، دیر یا زود؟

در ابتدای صحبت مان درباره سئو سایت گفتیم که صبر یکی از مقوله هایی است که  باید توسط افراد مشتاق یادگیری سئوی سایت رعایت شود. از این جهت که نتیجه بخشی سئو سایت مدت زمانی طول می کشد. این به دلیل ارزیابی گوگل است. همان طور که گفتیم  مدت زمانی طول می کشد تا گوگل با توجه به الگوریتم ها و قوانینی که دارد و اصولی که برای رضایت کاربران به آن پایبند است، سئوی سایت شما را مورد ارزیابی قرار دهد و بر این اساس رتبه سایت شما افزایش پیدا کند و سبب جذب کاربران شود.

از جهت ارزیابی بک لینک های مرتبط با سئو خارجی نیز باید گفت تیم ارزیابی گوگل حدود سه تا شش ماه زمان لازم دارند تا اطلاعات مرتبط با لینک سازی شما را بررسی کنند و این مطالب می بایست از فیلترینگ گوگل برای داشتن سئو مناسب و کاربردی برای کاربران عبور کند. در حقیقت زمان دقیقی را نمی توان برای این مسئله تخمین زد.

بنابراین لازم است صبور باشید و تمرکزتان را روی سئو سایت خود و افزایش رضایت مخاطبان قرار دهید تا نتیجه مساعدی را نیز برای سئو خود از گوگل دریافت کنید. افراد زیادی هستند که قبل از دیدن نتیجه سئو دست از کار می کشند و ناامید می شوند. اما عده ای هم هستند که با فعالیت مستمر و تلاش برای دست یابی به موفقیت در سئو سایت  تلاش کرده و نتایج مطلوبی هم از آن خود می کنند.

تیر خلاص در سئوی سایت

نکته حائز اهمیت این است که همه راهکارهای سئوی سایت از طریق تحلیل رفتارهای موتور جستجو استخراج شده اند. هدف موتورجستجوگر نیز از تمام الگوریتم هایی که برای رتبه بندی استفاده می کند، تنها یک چیز است: افزایش رضایتمندی کاربران! در واقع گوگل تلاش می کند خود را به انسان نزدیک کند و از دیدگاه یک فرد حقیقی به ارزیابی وبسایت ها بپردازد.

بنابراین یک راهکار همیشگی برای شما وجود دارد که نباید از آن غافل شوید. این راهکار همیشگی و تغییرناپذیر احترام به مخاطب و جلب رضایت اوست. با این روش شما سایت خود را نه تنها با معیارهای فعلی گوگل، بلکه با هدف نهایی او منطبق می کنید.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. مصطفی گفت:

  عالی بود مرسی

  1. ممنونم مصطفی جان

 2. پیه سوز گفت:

  عالی بود.بسیار کاربردی

  1. ممنون از نظر خوبتون

 3. سینا گفت:

  بسیار عالی
  ممنون

  1. ممنون از نظر خوبتون

 4. وبفاپلاس گفت:

  جناب آقای برمج دست مریزاد
  خیلی استفاده کردیم
  نوشته های شما رو دنبال میکنم
  ممنون