آموزش سئو

ریچ اسنیپت چیست ؟ [معجزه افزایش CTR سایت]

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که در صفحه نمایش گوگل، زیر نتایج وب سایت‌های مختلف توضیحات اضافه‌ای مثل ستاره‌های امتیاز دهی، تعداد نظرات، قیمت و … دیده‌اید در دنیای سئو به این محتواها در صفحه نتایج گوگل، ریچ اسنیپت می‌گویند!

در این مطلب به صورت کامل، از ۰ تا ۱۰۰ چیستی ریچ اسنیپت‌ها و نحوه تولید آن‌ها برای سایت همراه نکات طلایی این موضوع، آورده شده است اگر شما هم علاقه دارید به صورت عمیق، نحوه کار ریچ اسنیپت در گوگل را درک کنید، تا پایان این مقاله با تسمینو همراه باشید.

ریچ اسنیپت در گوگل چیست؟

ریچ اسنیپت‌ها نتیجه استفاده از داده‌های نشانه گذاری شده یا همان اسکیما در ساختار کدهای HTML وب سایت هستند، وجود rich snippet در صفحه نمایش گوگل می‌تواند اطلاعات مفید و کاربردی را به کاربران بدون نیاز به ورود به وب سایت، انتقال دهد.

از اسنیپیت تا ریچ اسنیپت!

زمانی که کاربران گوگل یک کلمه کلیدی خاص را در گوگل سرچ می‌کنند، موتور جست‌وجو نتایج مختلفی را برای سرچ کننده‌ها نمایش می‌دهد، اصولا ساختار هر یک از نتایج نشان داده شده توسط گوگل به صورت زیر است.

مثال بالا نمونه‌ ای از نتیحه جست‌وجوی سایت تسمینو در صفحه نتایج می‌باشد که شامل آدرس صفحه، تایتل و محتوای متا دسکریپشن است، به این نتیجه در دنیای وب (اسنیپت) می‌گویند.

اما گاهی اوقات، محتواهای نمایش داده شده در بخش اسنیپت، غنی‌تر و دارای توضیحات بیشتری هستند که این توضیحات اضافه ریچ اسنیپت نام دارند، در تصویر زیر، نمونه‌ای از rich snippet سایت تسمینو را مشاهده می‌کنید این ریچ اسنیپت شامل ستاره امتیاز دهی و رای‌های کاربران است.

کدهای اسکیما، دستان پشت پرده نمایش ریچ اسنیپت‌ها

ریچ اسنیپت، نتیجه قرار دادن صحیح کدهای اسکیما است و در حقیقت، کاری به عنوان ریچ اسنیپت زدن یا قرار دادن ریچ اسنیپت، اصلا هیچ مفهومی ندارد!

در واقع، وبمستر سایت با قرار دادن درست کدهای استراکچر دیتا در ساختار کدهای HTML سایت، به گوگل کمک می‌کند که اسنیپت صفحه هدف را غنی کند و در صفحه نمایش گوگل، یک ریچ اسنیپت درجه یک را نمایش دهد!

بسیاری از وبمستران، مفهوم اسکیما و ریچ اسنیپت را جابه‌جا درک‌ کرده‌اند! بهتر است شما به این موضوع دقت کنید که اول اسکیما به سایت شما وارد می‌شود و در صورت اجرای درست آن و وجود برخی از فاکتورهای دیگر، ریچ اسنیپ اسکیمای به کار رفته در صفحه SERP، نمایش داده می‌شود.

 

۲ مزیت فوق العاده ریچ اسنیپ برای سئو سایت شما!

امروزه اکثر متخصصین سئو حرفه‌ ای وجود rich snippet برای نتایج صفحات مختلف سایت در صفحه SERP را یک امتیاز طلایی در مسیر سئو و بهینه سازی سایت می‌دانند.

افزایش درک گوگل از محتوای وب سایت

با وجود کدهای اسیکما که به نمایش ریچ اسنیپت برای وب سایت‌تان منجر خواهد شد، درک گوگل از بخش‌های مختلف محتوای سایت‌ شما افزایش پیدا می‌ کند و این موضوع می‌ تواند شانس وب سایت‌تان را جهت رسیدن به رتبه‌های بالاتر موتور‌های جست‌وجو افزایش دهد.

افزایش نرخ کلیک کاربران

تمامی کاربران گوگل ترجیح می‌دهند که نتیجه‌ای را برای کلیک ک