2018-03-03 21:08:06
تبلیغات-در-تلگرام

وقتی قصد راه‌اندازی کمپین تبلیغات در تلگرام خود را داشته باشید با انواع روش‌هایی مواجه می‌شوید که در نگاه اول تصمیم‌گیری را برای شما سخت می‌کند، ما در این مطلب قصد داریم انواع روش‌های تبلیغات در تلگرام را برای شما توضیح داده و محاسن و معایت هر کدام را بیان کنیم.

تلگرام به عنوان محبوب‌ترین پیام‌رسان در بین کاربران ایرانی توانسته نقش قابل توجهی در بین کسب و کارهای ایرانی باز کند و عملاً به یکی از تاثیرگذارترین کانال‌های بازاریابی و افزایش فروش تبدیل شده است.
همین جایگاه ویژه و تاثیرگذاری زیاد باعث شده مدیران بازاریابی به فکر راه اندازی کمپین‌ تبلیغات در تلگرام باشند اما با مراجعه به پنل ‌های تبلیغات در تلگرام مثل ادسنسور، با روش‌های متفاوتی روبه‌رو می‌شوند که در نگاه اول انتخاب را برای شما سخت می‌کند. ما در این مطلب قصد داریم انواع روش‌های تبلیغات در تلگرام را توضیح داده و ویژگی‌های هر کدام را بیان کنیم.

تبلیغات بازدیدی یا تبلیغات گسترده در تلگرام

تبلیغات بازدیدی یا تبلیغات وایرال یکی از مرسوم ترین نوع تبلیغات در تلگرام است. در این نوع از تبلیغ هزینه کمیپن،  بر اساس تعداد بازدیدی که پست تبلیغاتی شما به دست می‌آورد محاسبه می‌شود.

منظور ما از تعداد بازدید، همان عددی است که در پایین هر پست تلگرام به عنوان View به نمایش در می‌آید.

در تبلیغات وایرال یا تبلیغات بازدیدی تلگرام هدف از کمپین برندینگ یا دیده شدن نام برند شما است. در تبلیعات بازدیدی تلگرام، پست تبلیغاتی در تعداد زیادی کانال ارسال می‌شود و شما امکان انتخاب دقیق کانال‌های منتشر کننده تبلیغ را ندارید. اما می‌توانید با انتخاب موضوع نوع فعالیت کانال‌ها، باعث افزایش راندمان کمپین تبلیغاتی خود شوید.

به طور مثال،  در صورتی مخاطب بالقوه محصول یا خدمات شما بانوان هستند می‌توانید در هنگام راه‌اندازی کمپین تبلیغات در تلگرام، کانال‌های یانوان را به عنوان سکوی انتشار انتخاب کنید.

تعرفه و قیمت کمپین وایرال بسیار اقتصادی است و با مبلغ حداقل ۳۰۰ هزار تومان می‌توانید کمپین خود را ادسنسور راه اندازی کنید.

حتما بخوانید :  با نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی آشنا شوید

تبلیغات در تلگرام

بلیغات به صورت پست ویژه در تلگرام

توجه کاربران در ساعات پایانی شب و پر حدود ساعت ۲۲ بیشتر از الباقی ساععات شبانه‌روز است و طبیعتاً توجه انتشار پست در این ساعات باعث افزایش راندمان کمپین تبلیغاتی شما می‌شود. از طرفی کابران تلگرام به آخرین پست منتشر شده توجه بیشتری نشان می‌دهند. این به این معنا است که در صورتی که بعد از انتشار پست تبلیغاتی شما، برای ساعاتی پست دیگری منتشر نشود، شما برای ساعاتی در مرکر توجه کاربران آن کانال قرار خواهید گرفت.

حال با ترکیب این دو ویژگی، یعنی انتشار تبلیغ در ساعات اوج توجه و عدم انتشار پست بعد از پست تبلیغاتی شما، میزان توجهی که به تبلیغ شما می‌شود به مراتب بیشتر خواهد شد.

تعرفه تبلیغات پست ویژه در تلگرام دو تا سه برابر حالت وایرال است. این نوع از تبلیغات در صورتی پیشنهاد می‌شود که شما علاوه بر معرفی برند خود قصد جذب اقدام خاصی را از جانب مخاطبان داشته باشید. اقداماتی مثل شرکت در مسابقه، عضویت در خبرنامه و خرید محصول می‌توانند هدف ما از راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی باشند.

تبلیغات در کانال‌های معروف و پرطرفدار

کانال‌های پرطرفدار و معروف تلگرام مثل ورزش ۳، خبر فوری، دیجیاتو و گیزمیز نرخ تبلیغات متفاوتی نسبت به کانال‌های عادی دارند. این کانال‌ها تعرفه هایی بر اساس پست ۲۴ ساعته یا پست دائم دارند و مستقل از تعداد بازدید یا تعداد کلیک که پست تبلیغاتی جذب می‌کند، هزینه مشخص خود را برای انتشار تبلیغ دریافت می‌کنند.

آژانس‌های تبلیغات در تلگرام مثل ادسنسور، با اغلب این کانال‌ها همکاری نزدیک دارند و می‌توانند با مبلغ مناسب تری، کمپین شما را راه‌اندازی کنند. از طرفی شما با ورود به پنل تبلیغات در تلگرام ادسنسور بدون اتلاف وقت می‌توانید با انتخاب گزینه Paper Choice می‌توانید کانال مورد نظر خود را بین کانال‌های موجود انتخاب کنید. این در صورتی است که ارتباط برقرار کردن با ادمین کانال‌های معروف کار آسانی نیست و در مواقعی بعد از چند روز تلاش، انتشار تبلیغ شما به چند هفته بعد موکول خواهد شد.

حتما بخوانید :  تفکرات و باورهای اشتباه درباره سئو

تبلیغات کلیکی تلگرام واقعیت‌ها و اشکالات

تبلیغات کلیکی روش مرسومی در دنیای دیجیتال مارکتینگ است. در این نوع از تبلیغات هزینه ای به ازای هر کلیک در نظر گرفته می‌شود. به این نوع از تبلیغات Cost Per Click یا به اختصار  (CPC)  گفته می‌شود. برای راه اندازی این نوع از تبلیغات لازم است تا لینک موجود در تبلیغات به جای آنکه مستقیماً به صفحه فرود متصل باشد؛ ایندا به یک سامانه شمارنده لینک شود و بعد از فرآیند شمارش کلیک بصورت خودکار به آدرس صفحه فرود تبلیغ ریدایرکت شود. این فرآیند موجب می‌شود تا اطلاعات دقیقی از تعداد کلیک‌های انجام شده بر روی لینک به همراه جزئیات دیگری از رفتار کاربر در اختیار تبلیغ دهنده و برگزار کننده کمپین تبلیغاتی باشد.

تبلیغات گوگل یا همان گوگل ادوردز یکی از معروف ترین و موفق‌ترین تبلیغات کلیکی است که شما برای هر کلیکی که روی لینک شما در نتایج گوگل می‌شود هزینه ای به گوگل پرداخت می‌کنید.

تا اینجا، همه چیز درست و شفاف است اما در تبلیغات کلیکی تلگرام نکاتی وجود دارد که باعث می‌شود این روش تبلیغات در تلگرام را به هیچ عنوان پیشنهاد نکنیم.

تجربه ثابت کرده است که کاربران تلگرام ترجیح می‌دهند محتوا و مطالب را محیط تلگرام مطالعه کنند و در نتیجه تمایل کمتری برای کلیک بر روی لینک‌های موجود در پست‌ها دارند. همین موضوع باعث می‌ود نرخ کلیک بر روی لینک‌ها به مراتب پایین‌تر از نرخ بازدید پست‌ها باشد.

اگر چه هزینه تبلیغات کلیکی بر اساس تعداد کلیک صورت گرفته بر روی لینک‌ها محاسبه می‌شود و با پایین آمدن نرخ کلیک، قاعدتاً نباید ضرری متوجه تبلیغ دهنده باشد اما این موضوع باعث پایین آمدن درآمد ادمین‌های کانال‌های تلگرامی خواهد شد.

بسیاری از افراد سودجو برای جبران این کاهش درآمد سعی در تقلب و افزایش نرخ کلیک با استفاده از روش‌های غیر اخلاقی می‌کنند. یکی از این روش‌ها، درج لینک منحصربه‌فرد کمپین تبلیغاتی در یک محتوای مستهجن و یا غیر مرتبط است. محتواهای زرد با جملات ترغیب کننده باعث می‌شود نرخ کلیک بالا برود اما اشخاص وقتی با صفحه فرود کاملاً بی‌ربط با چیزی که انتظارش را داشته‌اند مواجه می‌شوند؛ بدون توجه به اطلاعات موجود در صفحه از آن خارج می‌شوند. این کار فقط هرینه تبلیغات شما را بالا می‌برد و در عمل سودی برای شخص تبلیغ دهنده در پی نخواهد داشت.

حتما بخوانید :  آشنایی با انواع تبلیغات اینترنتی

بروز همین بی‌اخلاقی ها باعث می‌شود به هیچ عنوان تبلیغات کلیکی را پیشنهاد نکنیم. آژانس‌های معتبر تبلیغات در تلگرام مثل ادسنسور، بعد از بروز این مشکلات، تبلیغات کلیکی را از پنل خود حذف کرده‌اند و این‌گونه خدمات را ارائه نمی‌کنند.

تبلیغ رایگان کانال تلگرام

علاوه بر روش‌های حرفه‌ای و تجاری تبلیغات در تلگرام، روش‌هایی هم برای تبلیغات رأیگان کانال تلگرام وجود دارد که می‌تواند به افزایش ممبر و فروش شما، کمک کند.

یکی از این روش‌ها تبادل لینک‌ با کانال‌هایی است که مخاطبان بالقوه مشابهی با کانال شما دارند اما به طور مستقیم رقیب شما محسوب نمی‌شوند. برای این منظور لازم است تا مانال‌هایی با این مشخصات را پیدا کنید و با ادمین آن‌ها ارتباط برقرا کنید. پیشنهاد تبادل لینک در بین ادمین‌های تلگرام، پیشنهاد مرسومی است و معمولاً چند کانال با حمایت تبلیغاتی از هم، باعث افزایش ممبر یکدیگر می‌شوند.

یکی دیگر از راه‌های تبلیغات در تلگرام این است که به وبسایت ادسنسور بروید و از منوی بالای صفحه، از منوی تبلیغات در تلگرام، گزینه تبلیغات رایگان در تلگرام را انتخاب کنید. در صفحه مربوط به این منو فرآیندی برای درخواست تبلیغ رایگان کانال تلگرام در نظر گرفته شده است که طی کردن این مراحل تبلیغ رایگان شما اجرا خواهد شد.

شما تا به حال از چه نوع تبلیغاتی در تلگرام استفاده کرده‌اید؟ تجربه شما از راه‌اندازی کمیپن تبلیغات در تلگرام چه بوده است؟ نظرات و تجربیات خود را در قسمت نظرات همین پست با ما درمیان بگذارید.

نویسنده : علیرضا پورعابدین

Review: "انواع روش‌های تبلیغات در تلگرام" by , written on2018-03-03T21:08:06+03:30

وقتی قصد راه‌اندازی کمپین تبلیغات در تلگرام خود را داشته باشید با انواع روش‌هایی مواجه می‌شوید که در نگاه اول تصمیم‌گیری را برای شما سخت می‌کند، ما در این مطلب قصد داریم انواع روش‌های تبلیغات در تلگرام را برای شما توضیح داده و محاسن و معایت هر کدام را بیان کنیم. تلگرام به عنوان محبوب‌ترین […]

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوست داری با هزینه کم کسب و کارتو در رسانه ها معرفی کنی؟! ثبت رپورتاژ