0

تولید محتوای ویدئویی یا video marketing وتاثیر آن در رپورتاژ آگهی

تولید محتوای ویدئویی

تولید محتوای ویدئویی، امروزه نیاز هر کسب وکار اینرنتی محسوب می شود.  اهمیت زمان در این نوع محتوا به قدری بالا رفته که همه ما بارها دیده ایم، که فرد یا شرکتی با تولید محتوا یک فیلم جذاب و خارق العاده، می تواند  تا در چه حد به شهرت رسید است!

دیگر نیازی به گفتن نیست که ویدیو  یکی از پر بازدیدترین کانتنت های موجود در فضای مجازی به حساب میاید. آمارهایی هم مبنی بر اختصاص یافتن ۸۰ درصد از کل فضای وب  به ویدئو در سال ۲۰۲۱ منتشر شده است که به نظر ما دور از انتظار نیست.

شاید از خودتان بپرسید تولید محتوای ویدئویی چه مزایایی دارد؟  جواب سوال شما این است که مهمترین مزیت تولید محتوای ویدئویی، نشان دادن تخصص شما به گروه گسترده ای از افراد است. همین موضوع میتواند مخاطبین و در نهایت مشتریان زیادی را برای کسب و کار شما جذب کرده و آن ها را برای همکاری با شما آماده کند.

یکی از جدیدترین روش های تولید محتوا، ویدئو است که در آن کلیپ های ویدئویی در اختیار بازدیدکنندگان قرار میگیرد. به طوری که میزان تاثیر ویدئو بر سئو قطعا چندین برابر محتوای متنی ونوشتاری خواهد بود.

تاثیری که یک ویدئو، بر روی سئوی سایت میگذارد، میتواند در بعضی شرایط حتی از محتواهای متنی بیشتر باشد.  کاربران علاوه بر اینکه میتوانند از طریق محتوای ویدئویی سریع تر به خواسته ای که دارند برسند، مدت زمان بیشتری را هم در صفحه شما سپری میکنند.  این مدت آن جایی برای شما اهمیت پیدا میکند که گوگل یک پارامتر در امتیاز دهی خود، زمانی که مخاطبین در وب سایت شما میگذرانند، در نظر گرفته است.

چرا به تولید محتوای ویدئویی نیاز داریم؟

تا حالا با خودتان فکر کرده اید شاید دیگر کاربران امروزی حوصله خواندن مقالات طولانی و محتواهای نه چندان شسته و رفته را ندارند. شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام، توییتر و… به گونه ای ساخته شده اند که  کاربر، انتظار ساده و کوتاه بودن محتوا را دارد.

به همین دلایل گفته شده، تهیه یک فیلم کوتاه میتواند در برقراری ارتباط شما با کاربر بسیار تاثیرگذار باشد. همچنین از طرف دیگر مخاطب شما زمانی که  در حال دیدن ویدئوهای شما است، از نظر موتورهای جست و جو جنبه مثبتی خواهد داشت و این نشان گر این است که محتوای ویدئویی شما برای مخاطب جذاب به حساب می آید. به همین خاطر به شما توصیه میکنیم  علاوه بر محتواهای متنی، برای تولید محتوا ویدئویی هم برنامه ریزی کنید.

مزایای تولید محتوا ویدئویی

از مزایای تولید محتوای ویدئویی میتوان به این نکته اشاره کرد که محتوای ویدئویی احتمال کپی شدن توسط وب سایت های دیگر را کاهش می دهد. معمولا محتوای متنی به راحتی قابل کپی شدن است اما در مورد محتوای ویدئویی این مورد صدق نخواهد کرد.

زمانی که یک ویدئو منتشر می شود به شرط حرفه بودن آن، نظر کاربر جلب  خواهد شد و این در افزایش برند شما بسیار موثر خواهد بود. اگر قصد معرفی محصول یا خدماتی را دارید، با تولید محتوای ویدئویی  به بهترین نحو به هدفتان برسید.

این را همیشه به خاطر داشته باشید که ذهن انسان تصویر را بهتر از متن پردازش میکند، به همین علت تنیجه میگیریم ویدئو مارکتینگ به زودی جایگاه خاصی در رسانه ها پیدا میکند.

قطعا خیلی از شما ها نمیدانید رپورتاژ چیست و این کلمه برایتان خیلی نا آشنا است. با ما همراه باشید تا برایتان  تعریفی از ریپورتاژ داشته باشیم و شما را با آن آشنا کنیم.

چرا تبلیغات ویدئویی مهم است ؟

چرا تبلیغات ویدئویی مهم است ؟

ریپورتاژ آگهی چیست؟

ریپورتاژ، به معنی گزارش بوده که از کلمه ریپورت گرفته شده است. ریپورتاژ ، در حوزه تبلیغات و سئو به عنوان یک گزارش یا مصاحبه برای معرفی برندها یا اشخاص  در سایت های خبری بیان می شود و به صورت یک خبر تبلیغاتی منتشر خواهد شد.

در ابتدا ممکن است ریپورتاژ آگهی کلمه ای ناآشنا برای شما باشد. در واقع تعریف کلی ریپورتاژ یعنی  شما تبلیغ  محصول یا سایت خود را در قالب و یک چهار چوب  یک متن یا یک ویدئو منتشر میکنید.

ریپورتاژ، یکی از موثرترین روش های تبلیغاتی به حساب میاید. پس بنابراین، استفاده از این روش تبلیغاتی  برای افزایش رنک و رتبه سایت شما بسیار کاربردی است و میتواند یکی از موثر ترین روش های دیجیتال مارکتینگ  و همچنین بهنیه سازی یا همان سئو باشد.

رپورتاژ آگهی کلمه ای جدید شاید باشد، اما امروزه سهم بزرگی از تبلیغات آنلاین و اینترنتی را به خود اختصاص داده است. رپورتاژ یکی از ترفندهای بسیار جالب تبلبغاتی است که بدون آن که مخاطب متوجه  شود که با یک تبلیغ روبه رو است، در ذهن مخاطب تاثیر گذاشته می شود و او را به سمت دیدن محصول ترغیب میکند.

در واقع می شود گفت، رپرتاژ آگهی نوعی خبر در رابطه با یک موضوع است که منجر میشود اطلاعات  مخاطب در رابطه  با آن موضوع بیشتر شود و برای این که  بیشتر در ذهن کاربر بماند و برای آن جذابیت داشته باشد، در خرید رپورتاژ آگهی از انواع تصاویر، نمودارها،  ویدئو و … استفاده میکنند.

یک نکته مهم و اساسی که باید حتما بدانید این است که در رپورتاژ آگهی، کلمه رپورتاژ در بالا یا زیر متن حتما درج شود به دلیل این که هم به مخاطب احترام گذاشته شود هم از نظر گوگل این کار واجب و ضروری است.

اهمیت تولید محتوا ویدئویی در ریپورتاژ آگهی

میتوان گفت تولید محتوا مهم ترین بخش در ریپورتاژ آگهی محسوب میشود و حتی سبب بهبود سئو خواهد شد. هرچقدر ویدئو تولید شده شما خلاقانه و با هوشیاری تمام درست بشود، علاوه بر این که تاثیر زیادی روی مخاطب میگذارد، سبب این میشود که کاربران سایت های خبری از ویدئو شما بهره ببرند و آن را در سایت های خود نشر دهند که این کاملا به نفع شما خواهد بود.

محتوا ویدئویی در رپورتاژ آگهی شما، سبب می شود تا ترافیک سایت شما بیشتر شود و بازدیدگنندگان زیادی از سایت شما دیدن کنند. همچنین سبب میشود رتبه شما در سئو سایت بسیار افزایش پیدا کند.

چند نکته مهم برای تولید محتوای ویدئویی در رپورتاژ آگهی

نکته بسیار مهمی که باید در تولید محتوای رپورتاژ آگهی به آن توجه کنید این است که ویدئویی که تولید میکنید، نباید فقط جنبه تبلیغاتی داشته باشد و باید حتما جنبه خبری هم نیز در آن موجود باشد تا آگهی مشتری نسبت به برند یا محصول شما افزایش پیدا کند.

ویدئو تولید شده  باید به گونه ای باشد که به صورت کاملا غیر مستقیم بر روی ذهن  مخاطب اثر بگذارد و او را کنجکاو کند تا درباره کسب و کار شما اطلاعات بیشتری کسب کند. همچنین یکی دیگر از نکات مهم برای تولید محتوا ویدئویی در رپورتاژ آگهی میتوان به این اشاره کرد که تیترهای جذاب خبری را حتما در ویدئو خود به کار ببرید.

نوشتن تبلیغات ویدئویی

نوشتن تبلیغات ویدئویی

منظور از سئو شدن محتوا چیست؟

به نظر من اجازه دهید کمی به عقب برگردیم و ببینیم که کلا به چه علت ما دنبال سئو محتوا و راه های سریع آن هستیم. سئو محتوا به معنی دیده شدن بیشتر محتوای ماست. یعنی در واقع تکنیک هایی که هدف آن این باشد که محتوای ما در راس دیدگان کاربران قرار بگیرد.

گفتیم که ویدئو در سئو محتوای ما معجزه خواهد کرد. محتوایی که در سایتمان تولید میکنیم، به شکل یک پکیچ هستند و در آن متن، تصویر، ویدئو یا حتی صوت، همگی باهام یک حرف را میزنند و اگر یکی پرقدرت ظاهر شود مطالب دیگر پکیچ هم  تحت تاثیر او قرار میگیرند و سئو میشوند.

محتوای ویدئویی  پتانسیل بسیار بالایی دارد و بهره گیری از آن می تواند نیروهای قابل توجهی به محتوای  چند رسانه ای دیگر منتقل کند. این پتانسیل  دلایل مختلفی دارد از جمله:

  • کم رقیب تر بودن نسبت به انواع محتوای دیگر
  • تمایل فوق العاده زیاد کاربران به این نوع محتوا
  • و حتی گوگل هم تمایل به این نوع محتوا دارد.

اهمیت ویدئو در سئو محتوا

در این بخش از اهمیت ویدئو در سئو محتوا به این موضوع خواهیم پرداخت که در سئو محتوا، همواره گفته میشود هر چقدر محتوای شما کامل تر باشد، از دید گوگل هم  دوست داشتنی تر خواهد بود. نتیجه و میگیریم گوگل محتوایی را می پسندد که هم کامل و هم غنی باشد.

حال که می دانید ویدئو مهم ترین و با ارزش ترین محتوای موجود است، خوب به نظر شما منطقی نیست که برداشتمان به این صورت باشد که تنها حضور ویدئو در سایت به قدرت  محتوایی آن اضافه میشود؟

همان طور که در بالا گفته شد، ارائه محتوا های متنی و تصاویر، البته فارغ از کیفیت در تمام سایت ها موجود است. اما باید بدانید این ویدئو است که هنوز همه دست به تولید و ارائه آن نزده اند. پس میشود نتیجه گرفت با به کار گیری  ویدئو در محتواهایتان ، یک برگه برنده ای در دست شما خواهد بود و با وجود آن میتوانید رقیبانتان را تهدید کنید.

پست هایی که فقط با متن باشد را همه سایت ها منتشر میکنند و شما هم بار ها به چشم دیده اید. همچنین تصویر هم امروز تولید آن کار سختی نیست. اما ویدئو و تا حد کمی پادکست ( فایل صوتی) است که تولید آن یک مقدار سخت است ولی همین وجه تمایز بین سایت شما و رقیبانتان خواهد بود.

تولید محتوای ویدویویی از ضرورت های کسب و کار امروز دنیای وب به حساب میاید. چرا باید ویدیو تولید کنیم؟ چون کاربران سایت های فارسی علاقه شدید به ویدئو دارند. البته ناگفته نماند که  ویدئو در تمام دنیا طرف دار و محبوب است و شما میتوانید در یک کلیپ ویدئویی  اطلاعات بسیار زیادی  را با تاثیر  فوق العاده  به کاربران خود ارائه کنید.

هزاران صفحه متن نوشته می شود، ساعت های طولانی سخنرانی ایراد میگردد و انگار نه انگار! اما یک کلیپ چند دقیقه ای غوغایی به پا میکند که  می تواند حتی دور از تصور و فکر شما باشد.

پایان

در مطالب بالا به اهمیت  تولید محتوا ویدئویی در رپورتاژ آگهی پرداختیم و دیدیم که تاثیرات به سزایی دارد. نتیجه میگیریم ، تاثیر ویدئو بر روی مخاطب بیشتر از متن و عکس است. با تولید یک ویدئو جذاب در سایت خود میتوانید بهترین جایگاه را در گوگل پیدا کنید. هرگز فراموش نکنید، تولید محتوا ویدئویی در حال حاضر برای هر کسب و کاری که جنبه تبلیغاتی دارد هم واجب و هم ضروری است.

خواندن متن های طولانی دیگر جذابیت خود را از دست داده است پس خودتان را به سمت تولید محتوا ویدئویی سوق بدهید. سپاس گزاریم که ما را تا آخر همراهی کردید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *