2018-04-13 20:02:35

تفکرات و باورهای اشتباه درباره سئو

آموزش سئو

در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایت تفکرات اشتباه موجب شده تا افراد نتوانند به صورت کامل در دنیا دیجیتال فعالیت خود را انجام دهند. برای اینکه بتوانید بهترین نتایج را برای وبسایت خود کسب کنید، لازم است، این تفکرات اشتباه را بشناسید. پس در این مقاله با ما همراه باشید.

سئو کلاه‌ برداری است

برخی افراد بر این باورند که سئو و بهینه سازی وبسایت اصلاً وجود ندارد و نتایج گوگل شانسی بوده و وبسایت‌ ها به خودی خود در نتایج گوگل ظاهر می شوند. در صورتی که گوگل الگوریتم‌ ها برای جستجو دارد تا بتواند رتبه بندی سایت ها را به درستی انجام دهد. این باور را افرادی دارند که در مدت کم می خواستند به نتایج خارق العاده برسند و موفق نشده اند. سئو و بهینه سازی وبسایت اصولی دارد و با رعایت آن می توان ترافیک را افزایش داد.

گوگل خودش می فهمد!

با وجود اینکه گوگل باهوش است ولی نمی توانید هزاران URL را در دسترس خزه ها گوگل قرار دهید و انتظار داشته باشید که گوگل برای شما همه کار کند. در صورتی که چنین نیست. گوگل این توانایی را ندارد و برای اینکه افراد وبسایت شما را در نتایج گوگل ببینند و وارد وبسایت شما شوند، لازم است شما سئو و بهینه سازی وبسایت را در نظر بگیرد و اجرا کنید.

یک بار سئو انجام داده ایم، دیگر به آن نیاز نداریم!

یکی دیگر از باورهای نادرست در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایت این است که افراد فکر می کنند یک بار که وب سایت خود را سئو کنند کافی است و دیگر نیازی به تلاش برای سئو وبسایت ندارند. در صورتی که این، باوری نادرست است، زیرا:

داشتن تاریخ مصرف لینک ها
اهمیت به روز رسانی محتوا برای گوگل
تغییر و توسعه الگوریتم ها گوگل
می خواهم برای “یک کلمه کلیدی” رتبه اول گوگل باشم
برخی تصور می کنند اگر کلمه کلیدی تک کلمه ای باشد از نظر سئو و بهینه سازی وبسایت برایشان بهتر است و در رتبه بالاتری در نتایج موتور جستجو گوگل قرار می گیرند. در صورتی که بررسی ها نشان می دهد که کلمات کلیدی طولانی می تواند ترافیک قابل توجهی را دریافت کند. پس بهتر است روی کلمات کلید طولانی تمرکز کنید.

بخوانید  لیست فروم های فارسی 400 فروم جهت لینک سازی

گوگل از سئو متنفر است

برخی از افرادی که در اصل شناختی بر سئو و بهینه سازی وبسایت ندارند، ادعا می کنند ارتباطی بین سئو و بهینه سازی وبسایت و گوگل وجود ندارد. در صورتی که موتور جستجوگر گوگل بر اساس سئو و بهینه سازی وبسایت می تواند نتایج ها را رتبه بندی کند و به نمایش بگذارد. گوگل بارها بر سئو و بهینه سازی وبسایت تأکید داشته و پیشنهاد می کند برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی سئوکار، استخدام کنید. حتی گوگل راهنمای سئو و بهینه سازی وبسایت را منتشر کرده تا وبمسترها از سئو استفاده کنند.

سئو مرده است زیرا گوگل به همه چیز پاسخ می دهد

در برخی از جستجو ها، زمانی که سؤالی را تایپ می کنید مثلاً درباره یک ترانه، موتور جستجو گوگل پاسخ دقیقی به شما می دهد. برخی افراد تصور می کنند که خود گوگل به این سؤال پاسخ می دهد. در صورتی که سئو به سؤال شما پاسخ داده و گوگل فقط آن را برای شما پیدا می کند. البته برای زبان فارسی امکان اینکه از گوگل سؤال کنید نیست و می توانید کلید واژه را جستجو کنید.

سئو، شعبده بازی است

برخی که اصلاً نمی دانند سئو چیست، تصور می کنند سئو و بهینه سازی وبسایت نوعی حقه بازی می دانند. این افراد فکر می کنند اگر در تگ ها خود تعداد زیادی از کلمه کلیدی استفاده کنند، سئو و بهینه سازی وبسایت بهتر است و این کار خود را شعبده بازی سئو می دانند. سئو واقعی، بهترین نتیجه را به کاربران ارائه می دهد.

پیج رنک

برای اندازه گیری میزان محبوبیت هر وب سایت گوگل پیج رنک را راه اندازی کرد. پیج رنک بخشی از الگوریتم گوگل می باشد؛ اما امروزه تأثیر این معیار گوگل به شدت کاهش یافت، زیرا؛

عدم بروزرسانی تولبار پیج رنکاهمیت ندادن سئوکار به علت تأثیر کم پیج رنک در رتبه بندی گوگل
کاهش کارایی سئو کلاه سیاه مانند خرید بک لینک

بخوانید  آموزش کامل لینک سازی داخلی و بهبود سئو

شبکه‌ ها اجتماعی تأثیری بر سئو ندارند

بسیاری از افراد باور دارند که شبکه‌ ها اجتماعی تأثیری بر سئو ندارند. بسیاری از افراد باور دارند که شبکه‌ ها اجتماعی تأثیری بر سئو ندارند. در صورتی که اگر محتوای سایت خودتان را در شبکه ها اجتماعی قرار دهید، محتوای وب سایت توسط موتورها جستجو تشخیص داده می شود. همچنین تبلیغ و ترویج محتوا وب سایت موجب افزایش ترافیک و افزایش بازدید وب سایت شما می شود.

 

امیدواریم که این مقاله مورد رضایت همگان قرار گرفته باشد . در طی ماه های آتی سعی خواهیم نمود مطالب بیشتری درباره آموزش سئو برای همگان قرار دهیم .

Review: "تفکرات و باورهای اشتباه درباره سئو" by , written on 2018-04-13T20:02:35+00:00

در زمینه سئو و بهینه سازی وبسایت تفکرات اشتباه موجب شده تا افراد نتوانند به صورت کامل در دنیا دیجیتال فعالیت خود را انجام دهند. برای اینکه بتوانید بهترین نتایج را برای وبسایت خود کسب کنید، لازم است، این تفکرات اشتباه را بشناسید. پس در این مقاله با ما همراه باشید. سئو کلاه‌ برداری است […]

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد 5دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است.

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوست داری با هزینه کم کسب و کارتو در رسانه ها معرفی کنی؟! ثبت رپورتاژ