تبلیغات اینترنتی

تبلیغات در گوگل ادورز و سئو و بهینه سازی سایت

تبلیغات در گوگل ادوردز و سئو سایت سایت کدام یک روشی مناسب برای افزایش بازدید کننده و در نهایت مشتری است؟ برای این که بتوان به این پرسش پاسخ داد باید به بیان تفاوت های میان این دو روش پرداخت که در ادامه اطلاعاتی در این رابطه ارائه خواهیم داد.

تجارت اینترنتی با سئو و بهینه سازی وسایت

امروزه روش های بازاریابی مختلفی پیش روی صاحبان کسب و کار اینترنتی است که می توان به تجارت اینترنتی اشاره کرد. در واقع این نوع تجارت در بستر اینترنت انجام می شود و از نتایج مناسب و مثبتی نیز برخوردار است؛ اما یکی از روش های این نوع تجارت طراحی سایت شرکت و یا سازمان مورد نظر می باشد. جالب است بدانید که طراحی سایت در واقع اولین قدم برای تجارت اینترنتی است و مهم ترین قدم سئو و بهینه سازی سایت می باشد.

برای اینکه بتوانید اکثر جستجوها را در فضای اینترنت به سمت سایت خود معطوف کنید می بایست به سئو بهینه سازی آن اقدام کنید. جالب است بدانید که برای تبلیغات می توانید از روش های دیگری همچون گوگل ادوردز نیز بهره مند شوید. در مقاله امروز در رابطه با تفاوت این دو مورد برای داشتن تبلیغاتی مناسب با شما عزیزان به بحث خواهیم نشست پس توصیه می کنیم هم چنان همراه ما باشید تا بیشتر با این دو مقوله آشنا شوید.

آشنایی با سئو و بهینه سازی

در بحث قبلی اشاره کردیم که برای تجارت اینترنتی می توان از سئو و بهینه سازی سایت بهره مند شد. شاید برای برخی از افراد این عبارت ناآشنا باشد. با توجه به این موضوع قصد داریم به صورت خلاصه وار در رابطه با سئو و بهینه سازی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. وب سایت های مختلفی در بستر اینترنت وجود دارند که مطالب مختلف و در عین حال یکسانی را منتشر می کنند.

حتما بخوانید :  تبلیغات اینترنتی چیست؟ - انواع تبلیغات اینترنتی

اغلب هدف این وب سایت ها بالا بردن مخاطبان می باشد. در واقع سئو سایت به این منظور اجرا می شود که جستجو ها به سمت سایت مورد نظر هدایت یابد. بالا رفتن رتبه سایت در میان دیگر رقبا یکی دیگر از اهداف سئو می باشد؛ بنابراین سئو سایت به فرآیندهای مختلفی گفته می شود تا بر اساس آن ها رتبه مناسبی در گوگل کسب شود. با بالا رفتن رتبه سایت شما قطعاً بازدید کنندگانتان افزایش یافته و در نتیجه مشتریان شما به مراتب بیشتر خواهند شد.

سئو و بهینه سازی

تبلیغات در گوگل ادوردز و سئو و بهینه سازی سایت

جالب است بدانید که تبلیغات گوگل ادوردز به مانند سئو سایت برای بالا بردن تعداد مخاطبان و در نتیجه افزایش مشتری انجام می شود. بسیاری از کارشناسان این نوع تبلیغات را قدم دوم بعد از سئو می دانند. برخی از شرکتها و سازمان های مختلف وقت مناسبی برای بهینه سازی دائم و همیشگی وب سایت خود را ندارند بنابراین به دنبال راه کار دوم برای تبلیغات خود می روند و آن گوگل ادوردز می باشد.

تبلیغات در گوگل باعث می شود بدون طی کردن مراحل مختلف، بهینه سازی وب سایت شما رتبه نخست را در میان دیگر وب سایت ها کسب نماید اما با یک تفاوت مهم و آن پرداخت هزینه بابت میزان کلیک مشخص می باشد. در واقع شما هزینه مشخصی را تعیین می کنید که گوگل براساس کسر آن تعداد کلیک های سایت شما را افزایش می دهد. در زمان اتمام موجودی وب سایت شما در رتبه های بالا قرار نخواهد گرفت و تنها با پرداخت هزینه می توانید روال کار قبل را ادامه دهید.

تبلیغات در گوگل ادوردز یا سئو و بهینه سازی سایت

برای اینکه بتوان بین تبلیغات در گوگل ادوردز و همچنین سئو و بهینه سازی سایت یک مورد را انتخاب کرد باید به بررسی تمامی جوانب تبلیغات از جمله هزینه، میزان بازدهی، نتایج کوتاه و یا بلند مدت و چندین مورد مهم و کلیدی دیگر پرداخت. در ادامه قصد داریم به صورت کامل به تفاوت های بین تبلیغات در گوگل و همچنین سئو و بهینه سازی سایت بپردازیم.

حتما بخوانید :  چگونه با قیف بازاریابی فروش خود را افزایش دهیم؟

مسلماً بعد از این بررسی ها متوجه خواهید شد که کدام یک از روش های بالا برای تبلیغات شما مفید و مناسب خواهند بود؛ بنابراین اگر صاحب کسب و کاری هستید که به دنبال روشی برای تجارت اینترنتی برای آن می گردید، توصیه می کنیم تا چند بخش بعدی همراه ما باشید.

سرمایه گذاری باتبلیغات در گوگل یا سئو و بهینه سازی سایت

یکی از مهم ترین مواردی که از طریق آن می توان تفاوت میان تبلیغات در گوگل ادوردز و همچنین سئو و بهینه سازی سایت را به خوبی درک نمود، نوع سرمایه گذاری و نتایج حاصل از آن در هر کدام از این روش ها می باشد. در رابطه با تبلیغات در گوگل ادوردز باید عنوان کنیم که تنها با پرداخت هزینه مشخص می توان تعداد بازدید کننده سایت مورد نظر را افزایش داد.

در واقع به صورت کلی این نوع تبلیغات در واقع سرمایه گذاری کوتاه مدت است که با داشتن سرمایه ای مناسب می توان در ابتدای طراحی سایت رتبه آن را بالا برد؛ اما در رابطه با سئو و بهینه سازی سایت می توان به سرمایه گذاری بلند مدت اشاره کرد. تنها شما نیاز به زمان دارید تا با طی کردن فرآیندهای مختلف به سرمایه ای مناسب و همیشگی در دراز مدت دست یابید.

هزینه تبلیغات گوگل ادوردز

تأثیر الگوریتم در تبلیغات گوگل ادوردز و سئو سایت

با تبلیغات در گوگل ادوردز شما تنها بدون در نظر داشتن الگوریتم گوگل با پرداخت هزینه ای مشخص می توانید رتبه مناسبی در میان موتورهای جستجوگر به دست آورید. در واقع این نوع تبلیغات با توجه به میزان هزینه ای که برای آن ها در نظر گرفته می شوند در صدر نتایج قرار خواهند گرفت و با پرداخت هزینه به صورت مداوم همچنان رتبه مناسبی را خواهند داشت.

در این صورتی که در سئو و بهینه سازی سایت با توجه به الگوریتم مشخصی پیش می روند و به صورت طولانی مدت به تبلیغات هدفمند و یکپارچه پرداخته می شود. نکته مهم تر این جاست که با توجه به موارد گفته شده و نتایج به دست آمده اعتماد افرادی که در حال جست و جو هستند به نتایج طولانی مدت گوگل بیشتر از کوتاه مدت آن می باشد.

حتما بخوانید :  تبلیغات در گوگل چیست

هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز و سئو و بهینه سازی سایت

 

در این بخش به بررسی هزینه تبلیغات در گوگل و همچنین سئو و بهینه سازی سایت خواهیم پرداخت. همان طور که اشاره کردیم تبلیغات در گوگل با توجه به میزان کلیک برآورد هزینه می شود. در واقع با در نظر گرفتن میزان هزینه تعداد کلیک سایت شما نیز تعیین می شود. هرچه هزینه بالاتر تعداد بازدید کننده نیز به مراتب بالا تر خواهد بود؛ اما نکته مهم بعدی توجه به رقبای وب سایت شماست.

باید میزان هزینه ای که آن ها تعیین کرده اند را با میزان سرمایه خود مقایسه کنید و به مراتب هزینه ای بالاتر را برای افزایش نرخ کلیک در نظر بگیرید؛ اما در رابطه با سئو و بهینه سازی سایت دو راه در پیش رو دارید. شخصاً خود به بهینه سازی وب سایت مورد نظر بپردازید و یا این کار را به شرکت و یا افرادی که در این زمینه مهارت کافی دارند بسپارید که در این صوت باید ماهیانه هزینه ای مشخص را در نظر بگیرید.

سخن کلی در رابطه با تبلیغات در گوکل و سئو و بهینه سازی سایت

 

ما در چند بخش قبلی در رابطه با تفاوت های میان دو روش تبلیغات در گوگل ادوردز و همچنین سئو و بهینه سازی سایت ،اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم. در واقع انتخاب این که کدام یک از این دو روش برای وب سایت و کسب و کار شما مناسب تر هستند بستگی به موارد بسیاری دارد؛ اما آنچه مشخص است روند و میزان هزینه ای است که برای تبلیغات خود در نظر گرفته اید.

سئو و بهینه سازی سایت نیاز به زمان و مهارت کافی دارد و به مراتب هزینه ی کمتری را در برخواهد داشت .در صورتی که با تبلیغات در گوگل ادوردز در مدت زمان کوتاه و با پرداخت هزینه ای بالا ،می توانید تعداد کلیک و در نهایت مشتریان خود را افزایش دهید. البته این روش به عنوان یک سرمایه گذاری کوتاه مدت می تواند از اعتماد کمتری میان جستجوگران برخوردار باشد.

از اینکه با یکی دیگر از مقالات وبلاگ اژانس دیجیتال مارکتینگ تسمینو همراه ما بودید از شما ممنونیم

نمایش بیشتر

امیر حسین برمچ

تنها دو چیز میتونم راجب خودم بگم اینکه عاشق سئو هستم و دیجیتال مارکتینگ :)))

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن