آموزش سئو

بک لینک اسپم چیست؟ – چگونه از لینک سازی مخرب جلوگیری کنیم؟

لینک‌سازی درست و اصولی یکی از مهم‌ترین بخش‌های سئو و بهینه سازی وب سایت است، گاهی اوقات به علت عدم تجربه و دقت کافی متخصص سئو، لینک‌های اسپم و بی‌کیفیت برای وب سایت تولید می‌شوند، این بک لینک‌ها در مرور زمان قدرت سئو سایت شما را نابود می‌کنند!

گاهی اوقات، وبمستر سایت به علت نداشتن تخصص کافی، با دستان خود لینک سازی اسپم انجام می‌دهد اما بعض وقت‌ها تولید بک لینکهای بی‌کیفیت زیر سر رقبا برای ایجاد سئو منفی برای وب سایت شما است! در چنین اوضاعی باید همیشه گوش به زنگ باشید  و زمان خرید بک لینک و رپورتاژ، مراقب عدم تولید بک لینک‌های اسپم، باشید.

اگر شما نیز در دنیای سئو و بهینه سازی وب سایت، مشغول فعالیت هستید و به دنبال کسب اطلاعات جامع در رابطه با چیستی بک لینک‌های اسپم، روش‌های شناسایی آن‌ و ترفندهایی جهت خلاص شدن از شر تاثیرات منفی لینک‌های بی‌کیفیت اسپم هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

بک لینک اسپم چیست؟ (دشمن سایت شما در مسیر لینک سازی!)

لینک‌هایی که کیفیت پایینی دارند یا به روش نادرست و در زمان‌بندی غیر اصولی تولید می‌شوند، بک لینک اسپم نام دارند، به همین سادگی!

در مسیر لینک سازی وب سایت‌تان باید مراقب عدم ایجاد این دسته از لینک‌ها باشید و همچنین در دوره‌های زمانی مشخص با بررسی بک لینک‌های وب سایت‌تان، بک لینک‌های ایجاد شده برای وب سایت‌تان را کنترل کنید تا در تله سئو منفی ایجاد شده توسط رقبا دچار نشوید!

 

تفاوت بین لینک سازی مخرب و باکیفیت چیست؟ (لینک‌های اسپم را شکار کنید!)

اگر صاحب یک سایت هستید، احتمالا این سوال برایتان ایجاد میشود که چگونه میتوان متوجه شد لینک سازی سایت، اصولی و با کیفیت انجام شده است؟ یا مشخصه های لینک سازی مخرب چیست و چه نشانه هایی دارد؟

یکی از مهمترین نکاتی که هنگام تدوین استراتژی سئو سایت باید در نظر داشته باشید این است که همه چیز باید با کمترین میزان ردپا و بیشترین تاثیرگذاری انجام شود.

در این شرایط است که گوگل کلیه رفتارهای شما در فضای وب را طبیعی تلقی کرده و به مرور زمان به اعتبار سایتتان افزوده میشود. از نظر گوگل، تمام لینک های خارجی سایت شما، ارزش یکسانی ندارند.

برخی از آنها به شدت موثر بوده و منجر به افزایش اعتبار دامنه شما میشوند. در حالی که برخی دیگر کاملا برخلاف قوانین بهینه سازی موتور های جستجو هستند. بنابراین اگر قصد دارید از استراتژی سئو سایت، نتیجه مثبت بگیرید، باید با تفاوت لینک های اسپم با لینک های باکیفیت، آشنایی داشته باشید.

  1. اعتبار منابع برای لینک سازی

وب سایتی که برای لینک سازی و قرار دادن لینک سایت خود در آن انتخاب کرده اید، بارزترین شاخص کیفیت لینک سازی است. به عنوان یک قاعده کلی ، هرچه اعتبار و کیفیت محتوای سایت پایین تر باشد، کیفیت لینک گرفته شده هم پایین تر خواهد بود. علاوه بر این، در برخی موارد، به دلیل عدم ارتباط موضوعی دو سایت با یکدیگر، لینک از نظر گوگل بی کیفیت در نظر گرفته میشود.

به عنوان یک قاعده کلی، هرچه که اعتبار دامنه سایتی که از آن برای سایت خود لینک گرفته اید، بیشتر باشد، ارزش لینک برای سایت شما هم بیشتر خواهد بود. در میان انواع سایت هایی که برای گرفتن بک لینک مورد استفاده قرار میگیرند، سایت هایی با پسوندهای .gov و .edu اعتبار زیادی دارند.

  1. هدف از لینک سازی

همانطور که قبلا هم گفته شد، هدف از لینک