رپورتاژ

بهترین سایت رپورتاژ آگهی : کجا رپورتاژ بریم؟

انتخاب بهترین سایت رپورتاژ آگهی، یکی از اصلی ترین سوالات شما عزیزان از مشاورین تسمینو است. با توجه به اینکه خرید بک لینک و انتشار رپورتاژ در سایتهای معتبر خبری و یا تفریحی، تاثیر زیادی در امتیاز سئو سایت دارد؛ استفاده از این دو روش جهت بهبود سئو خارجی و اعتبار سایت، الزامی است. بنابراین اگر از بهینه بودن سرعت سایت، رعایت اصول سئو تکنیکال، تولید محتوای هدفمند و … اطمینان دارید، وقت آن رسیده است که گام بعدی را برای بهبود سئو سایت بردارید.

راهنمای انتخاب بهترین سایت رپورتاژ آگهی

راهنمای انتخاب بهترین سایت رپورتاژ آگهی
راهنمای انتخاب بهترین سایت رپورتاژ آگهی

همانطور که گفته شد، “کجا رپورتاژ بریم؟” از پرتکرارترین سوالاتی است که شما عزیزان هنگام خرید پکیچ رپورتاژ از ما دارید. به همین خاطر، در ادامه نکات مهمی که هنگام انتخاب سایت خبری یا تفریحی جهت انتشار رپورتاژ باید در نظر داشته باشید، معرفی میکنیم.

ارتباط موضوعی با سایت

برخلاف تصور بسیاری از افراد، تاثیر رپورتاژ تنها به اعتبار دامنه و اسپم اسکور سایت مقصد بستگی ندارد. یکی از مهمترین مواردی که معمولا از چشم بسیاری از افراد پنهان باقی میماند، ارتباط موضوعی دو سایت با یکدیگر است. با ذکر یک مثال، اهمیت این مسئله را برای شما روشن میکنیم.

فرض کنید وب سایت شما در زمینه فروش کوادکوپتر در حال فعالیت است. حال قصد دارید با راه اندازی کمپین رپرتاژ آگهی، وضعیت اعتبار دامنه و صفحه سایت را بهبود ببخشید. در میان انواع سایتهایی که امکان انتشار رپورتاژ را فراهم کرده اند، بدون شک سایتهایی که در زمینه فناوری و تکنولوژی فعالیت میکنند، شانس اثربخشی رپرتاژ آگهی شما را بیشتر میکنند. در مقابل، اگر سایتهای تفریحی و عمومی را برای انتشار رپورتاژ انتخاب کنید، به مراتب تاثیر آگهی را کمتر کرده اید. چرا که احتمال حضور مخاطب شما در سایتهای فناوری، قطعا بیشتر از سایتهای عمومی خواهد بود.

حتما بخوانید :  خرید رپورتاژ آگهی در فرارو چه شرایط و قوانینی دارد ؟

علاوه بر این، تاثیر کو سایتیشن که یکی از مفاهیم قدیم اما جدید برای اکثر سئوکاران است، با رعایت ارتباط موضوعی، بیشتر میشود. یکی از روشهایی که گوگل برای ارزیابی کیفیت لینک از آن استفاده میکند، ارتباط موضوعی بین دو سایت است. هرچه که محتواهای موجود در دو سایت به یکدیگر نزدیکتر باشند، احتمال اینکه لینک خارجی اطلاعات بیشتر و بهتری در اختیار مخاطب قرار دهد، بیشتر میشود. در نتیجه برای کمک به گوگل جهت درک بهتر موضوع و کسب امتیاز بیشتر، به موضوع فعالیت سایت، توجه داشته باشید.

بیشتر بخوانید : رپورتاژ آگهی چیست ؟

تعداد بک لینکهای گرفته شده از سایت

برای انتخاب بهترین سایت رپورتاژ آگهی، به تعداد بک لینک های گرفته شده از سایت، خصوصا با کلمه کلیدی مد نظرتان باشید. هرچه که تعداد لینکهای گرفته شده بیشتر باشد، شانس شما برای افزایش اعتبار دامنه و برند منشن هم کمتر میشود. به دنبال سایتهایی باشید که در حوزه مورد نظر شما، بکر هستند. در این صورت محدودیتی در انتخاب یکی از انواع رپورتاژ و کلمات کلیدی مد نظرتان نخواهید داشت. بنابراین بعد از آنکه رسانه مورد نظرتان را انتخاب کردید، بررسی کنید که تا کنون چند رپورتاژ و به چه شکلی با موضوع شما در سایت منتشر شده است.

حتما بخوانید :  5 فاکتور مهم و اثرگذار در سئو سایت
موقتی یا دائمی بودن رپورتاژ آگهی
موقتی یا دائمی بودن رپورتاژ آگهی

موقتی یا دائمی بودن رپورتاژ آگهی

همانطور که در مطلب “تفاوت بک لینک و رپورتاژ” گفته شد؛ لینکهایی که از انتشار رپورتاژ حاصل میشوند، معمولا دائمی هستند. در صورتی که بک لینکهایی پروفایلی یا مشابه به این، برای یک دت زمن مشخص، مانند یک سال ماندگار هستند. با این وجود در برخی از وب سایتها، رپورتاژ برای همیشه ماندگار نخواهد بود. بنابراین قبل از انتخاب نهایی رسانه اطمینان حاصل کنید که رپورتاژ منتشر شده از چه نوعی است.

اعبتار و اسپم اسکور سایت

برای اندازه گیری اسپم اسکور و اعتبار یک سایت، میتوانید از ابزار MOZ استفاده کنید. کافی است لینک سایت مورد نظرتان را وارد ابزار رایگان Link Explore سایت MOZ استفاده کنید. دامین آتوریتی بالا، به معنای کیفیت بالای لینک گرفته شده خواهد بود.

تعداد مجاز لینکهای داخلی رپورتاژ

مسئله ای که تقریبا در میان اکثر وبمستران جا افتاده، این است که حالت ایده آل برای تعداد لینکهای داخل یک رپورتاژ، سه مورد است. در حالی که هیچ قاعده کلی برای این مسئله وجود ندارد. همه چیز به نوع رپورتاژی که انتخاب کرده اید و صفحه مد نظرتان بستگی دارد. با این وجود، معمولا درصد عمده ای از وب سایتهای پذیرنده رپورتاژ آگهی، حداکثر تعداد سه لینک برای هر رپورتاژ در نظر گرفته اند. مسئله بعد، نوع بک لینک است. در مطالب قبلی که گروه تولید محتوای تسمینو برای شما عزیزان منتشر کرده است، در مورد لینک فالو ، لینک نوفالو و تفاوتهای این دو صحبت شده است. در حال کلی، معمولا سایتهای پذیرنده رپورتاژ نوع لینک را فالو تعیین میکنند. با این وجود ممکن است برخی موارد نوع لینک خروجی را نوفالو تعیین کنند.

حتما بخوانید :  خرید رپورتاژ آگهی در مهر نیوز با قیمت ویژه -مزایای آن

رتبه الکسا

الکسا یکی از بهترین ابزارهای سئو است که با استفاده از آن میتوان جایگاه سایت را هم در ایران و هم در جهان سنجید. اما آماری که این ابزار در خصوص جایگاه سایت در اختیار وبمستران قرار میدهد، آمار چندان دقیقی نیست. با این وجود بررسی این آمار خالی از لطف نیست. به طور کلی هرچه که عدد نمایش داده شده کمتر باشد، یعنی سایت از وضعیت خوبی برخوردار است.

محل انتشار رپرتاژ آگهی

برخی از سایتها یک دسته بندی به خصوص و در واقع یک صفحه برای رپورتاژ در نظر گرفته اند. در بسیاری از موارد این صفحه در صفحه اصلی قرار ندارد. در نتیجه آمار بازدید رپورتاژ به شدت کم خواهد شد. اطمینان حاصل کنید که محل خاصی برای انتشار رپورتاژ در نظر گرفته و به صورت طبیعی در سایت منتشر میشوند.

نتیجه گیری

در این مطلب در مورد نحوه انتخاب بهترین سایت رپورتاژ آگهی به چند مورد مهم اشاره کردیم. در میان موارد گفته شده، ارتباط موضوعی و تعداد بک لینکهای گرفته شده، از جمله مهمترین مواردی است که باید در نظر داشته باشید. به خاطر داشته باشید که برای افزایش اثربخشی رپورتاژ، ساده از کنار متن نوشته شده برای تبلیغ نگذرید. نوع نگارش و نحوه لینکدهی و انتخاب انکر تکست، در کیفیت لینک تاثیر به سزایی دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا