آموزش سئو

افزایش سرعت ایندکس مطالب : ۱۲ روش کاربردی

اگر به دنبال ترافیک ارگانیک بیشتری در فضای وب هستید، پس قطعا باید به دنبال راهکارهایی به منظور افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل باشید. در میان انواع روشهایی که برای بهبود رتبه سایت در صفحه نتایج اول گوگل وجود دارد، افزایش ترافیک ارگانیک سایت، تاثیر به سزایی دارد. در ادامه این مطلب همراه ما باشید، تا با روشهای افزایش سرعت ایندکس سایت آشنا شوید.

[lwptoc width=”full”]

همانطور که گفته شد، روشهای مختلفی برای افزایش ترافیک سایت وجود دارد، که اغلب آنها با هزینه اضافی برای کسب و کار اینترنتی شما همراه هستند. به عنوان مثال تبلیغ در گوگل، خرید بازدید و … .به همین خاطر مهم است به جای آنکه چشم انتظار خزنده های گوگل برای ایندکس سایت باشید یا بودجه اضافی برای تبلیغات در گوگل یا غیره کنار بگذارید، به فکر استفاده از روشهای ساده اما کاربردی برای افزایش سرعت ایندکس مطالب در گوگل باشید.

مدت زمان ایندکس سایت در گوگل چقدر است؟

برای اینکه صفحات شما توسط گوگل ایندکس شوند، قبل از هرچیز باید توسط رباتها و خزنده های گوگل بررسی شوند. اینکه چه مدت زمان میبرد تا وب سایت شما به طور کامل توسط رباتهای گوگل پایش شود، به بودجه خزش شما بستگی دارد؛ در واقع میزان توجه گوگل به سایت شما. بعد از اینکه گوگل صفحات سایت شما را بررسی کرد، وارد مرحله بعد یعنی ایندکس صفحات میشوید. عوامل زیادی در سرعت ایندکس سایت تاثیر دارند که مهمترین آنها عبارت هستند از:

  • اعتماد و ارتباط کاربران به شما
  • کیفیت محتوا
  • اندازه سایت

به عنوان یک قاعده کلی، مدت زمان تخمین زده شده برای ایندکس تمامی صفحات یک سایت، به صورت زیر است:

  • ۳-۴ هفته برای وب سایت های کمتر از ۵۰۰ صفحه.
  • ۲-۳ ماه برای وب سایت های دارای ۵۰۰ تا ۲۵۰۰۰ صفحه.
  • ۴–۱۲ ماه برای وب سایت هایی با بیش از ۲۵۰۰۰ صفحه.

اهمیت افزایش سرعت ایندکس سایت

قبل از آنکه به معرفی روشهای مختلف افزایش سرعت ایندکس بپردازیم، بهتر است نگاهی کوتاه به اهمیت این مسئله داشته باشیم. همانطور که در پیش از این هم بیان شد، شما برای افزایش ترافیک ارگانیک سایت، نیاز دارید که در صفحه نتایج گوگل قرار بگیرید. مسلما اگر شانس دست یابی به جایگاه های اول، دوم و سوم را داشته باشید، قطعا سهم زیادی از کلیک های روزانه را به خود اختصاص میدهید.

برای قرارگیری در صفحه نتایج گوگل یا هر موتور جستجوی دیگر، ابتدا باید سایت شما توسط خزنده ها که مسئولیت بررسی و رتبه بندی محتوای سایت شما را به عهده دارند، بررسی شود. اما نکته مهم این است که خزنده ها معمولا زمانی به یک سایت سر میزنند، که در یکی از صفحات سایت تغییر کرده و یا یک صفحه جدید ایجاد شده باشد. بنابراین اگر خزنده ها به صورت مکرر به سایت شما سر بزنند، شانس شما برای آنکه جدیدترین صفحه را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار مخاطب قرار دهید، بیشتر میشود.

اما مسئله مهم این است که چگونه میتوان از خزنده ها خواست که به صورت مکرر به سایت سر زده و صفحات شما را در فهرست نتایج خود قرار دهند؟ در حالت کلی، هر ی